Zaświatowcy: ogólnie i szczegółowo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Luciferum on Pią Wrz 08, 2017 6:13 pm

Pierwsze pojawienie się Zaświatowców, nigdy nie zostało szczegółowo udokumentowane. Po prostu pojawili się znikąd, jako ucieleśnienie ludzkich strachów, wierzeń, ale również kreatywności. Wszystko, co wymyślił człowiek, a w co uwierzyły więcej niż 3 osoby, staje się rzeczywistością. Zaczyna faktycznie istnieć, niestety obarczone jest wszelkimi „błędami”, ale również zaletami, wynikającymi z faktu, że to ludzie są źródłem ich istnienia. Jednak by faktycznie wiara mogła mieć moc twórczą potrzebna jest obecność Naczynia zasiedlonego Boską Duszą.
Zaświatowiec to coś w ramach nazwy gatunkowej, na którą składa się wiele pomniejszych ras. Ich ilość, różnorodność może wprawić w zdumienie. Nie jest to w sumie nic dziwnego, bo jak wielu jest ludzi i jak wiele jest wizji niektórych stworzeń, które swe istnienie zawdzięczać mogą licznym baśnią i ludowym opowieściom. Te zamiast zanikać z czasem zaczęły się nasilać, aż w końcu stały się integralną częścią pop kultury i nie tylko.
Właśnie moment, w którym wierzenia poszczególnych nacji i kultur, stało się elementem kultury masowej doprowadził do tego, że Zaświatowcy zaczęli się pojawiać na skalę masową, wszędzie tam, gdzie byli Bogowie. To również sprawiło, że stali się jeszcze barwniejszą menażerią niż byli wcześniej, a to wszystko za sprawą wielu, różnych wyobrażeń tych samych stworzeń. Dlatego nikogo w Luciferum nie zdziwiłby fakt, że dwa wampiry są od siebie diametralnie różne, wilkołaki – niby ta sama rasa, a również mogą występować w różnych wersjach. A jest tego jeszcze więcej, bo każdy opisany elf, w którego uwierzyła większa ilość osób, krasnolud, ork, troll, gnom, smok czy chociażby zombie staje się rzeczywistością.
Niestety magia ta nie pozwala na pojawienie się konkretnej postaci z książek czy też filmów z rzeczywistości. Nie powoduje również urzeczywistniania się niektórych stereotypów, chociaż to akurat dobrze, bo niektórzy ludzie mieliby zdecydowanie kłopot i to duży.

Czy można stać się Zaświatowcem?
Owszem, jeśli Zaświatowiec może przemienić człowieka w istotę sobie podobną, to jest to możliwe. Niestety musi się to odbyć po pierwsze za pozwoleniem samego człowieka. Przemiana bez zgody, jest karalna. A po drugie oznacza to, że człowiek, który zdecydował się na przemianę zgodził się na przyjęcie wszystkich wad i zalet bycia takowym Zaświatowcem, a także na to, by od czasu do czasu ulegać Namiętnościom danej rasy Zaświatowców.

Czym są Namiętności?
Są to rzeczy, które dany Zaświatowiec uwielbia robić najbardziej na świecie. Są to również te rzeczy, z których słyną jak np. wampiry z picia krwi, wilkołaki z mordowania, krasnoludowie z rzemiosła czy elfowie z silnych powiązań z naturą, zombie z jedzeniem mózgów. Oczywiście Namiętności większości Zaświatowców są oznaczone jako: wysokiej szkodliwości dla rasy ludzkiej, a co za tym idzie Zaświatowcy nie mogą sobie uprawiać, kiedy chcą swoich Namiętności i w tak dużym stopniu, jakby chcieli. Wszystkie one są regulowane prawnie, a także zaopatrzone w specjalne ograniczenia, które mają zapewnić bezpieczeństwo ludziom.

Czy Zaświatowcy posiadają jakieś specjalne umiejętności?
Oczywiście, że tak. Zaświatowców od ludzi różni nie tylko nietuzinkowy wygląd i Namiętności, ale również magiczne umiejętności, które zostały im nadane, a raczej przypisane do prezentowanych przez nich ras. Są to różne umiejętności, moce czy chociażby atrybuty fizyczne, które czynią Zaświatowca stworzeniem znacznie potężniejszym niż człowieka, a co za tym idzie – stanowiącego dla niego realne zagrożenie. Przynajmniej kiedyś, bo od czasu jak Bogowie razem z Zaświatowcami – tymi bardziej pokojowymi – opracowali Akt Prawny dla Zaświatowców pewne rzeczy uległy zmianie. Zdaniem niektórych na gorsze, innych na lepsze.

Dodatkowe informacje o Zaświatowcach można uzyskać w tym temacie, a gdy coś wciąż jest niezrozumiałe możliwe jest zadanie pytania w tym temacie.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Luciferum on Wto Paź 17, 2017 8:28 pm

Podział Zaświatowców
Na świecie istnieje wiele rodzajów Zaświatowców, a co za tym idzie zrodziły się różne sposoby dzielenia tych rodzajów na grupy. Możemy rozróżnić następujące kategorie podziału ze względu na:
 • genezę;
 • przyjmowaną formę;
 • okres z którego pochodzi;
Nie ma dużo tych kategorii, a także podział nie jest wybitnie skomplikowany. Zwykle też jeden rodzaj Zaświatowców może mieścić się w kilku różnych kategorii i nie jest to nic złego, ani coś co winno zaskakiwać.

Podział Zaświatowców ze względu na genezę ich powstania:
 • Ludzkie – w tej grupie znajdować się będą Zaświatowcy, którzy zanim Zaświatowcami się stali byli tak naprawdę ludźmi. Są to różnego rodzaju wampiry, wilkołaki, duchy i inne tego typu stworzenia, które zostały ugryzione, podrapane, zabite przez różnego rodzaju stworzenia magiczne i ostatecznie to doprowadziło do stania się Zaświatowcem.
 • Boskie – są to Zaświatowcy, którzy narodzili się z inwencji boskiej tudzież mają z nimi coś wspólnego, co nie jest niczym trudnym, bo jak wiadomo bogom zdarzają się skoki na boki, a z tego wychodzą różne stworzenia. Mogą to być wszelkiego rodzaje driad, nimf i wszystkie stworzenia, które wyszły z Bogów i tych stworzeń, z którymi oni kopulowali.
 • Magiczne – ich powstanie jest zjawiskiem zgoła niesłychanym, bo nie urodzili się oni w sposób naturalny a zostali dosłownie stworzeni z magii. Silna wiara, a także obecność boga przyczyniły się do ich stworzenia.
 • Zwierzęce – w tej grupie znajdą się Zaświatowcy, którzy wcześniej byli zwierzętami. Są to różnego rodzaju stworzenia z mitologii azjatyckiej, takie jak np. tanuki czy bakeneko z Japońskiej mitologii. Oczywiście nie są to jedyni Zaświatowcy tego typu, bo do tej grupy można zaliczyć również Sfinksa, Harpię, Hydrę, Cerbera itp.
 • Roślinne – nie tylko zwierzę może w magiczny sposób przeistoczyć się w Zaświatowca. Rośliny również mogą się stać Zaświatowcami, oczywiście potrzebują do tego niewielkiej pomocy ludzi wierzących i obecności bogów. W takich przypadkach powstają Zaświatowcy zwani entami, czy golemami lub inne im podobne stworzenia.
Podział Zaświatowców ze względu na przyjmowane przez nich formy:
 • Ludzka – taki Zaświatowiec niczym nie różni się od normalnego człowieka. Mają naturalny kolor skóry, włosów, a także nie są w żaden sposób zdeformowane czy chociażby nie posiadają nietypowych elementów ciała jak np. skrzydła czy ogon.
 • Pół-zwierzęca – Zaświatowcy tego typu najczęściej mają jakieś dodatkowe elementy ciała, które upodabniają je do zwierzęcia czasem są to uszy jak u lisa, kota itp., a czasem ogon czy chociażby dodatkowe kończyny odpowiadający za konkretną czynność np. skrzydła.
 • Zwierzęca – bywa tak, że nie wszyscy Zaświatowcy zdecydowali się przyjąć ludzką lub pół-zwierzęcą formę, bowiem ta zwyczajnie im nie odpowiada. A wtedy wolą pozostać we własnej zwierzęcej, choć nigdy nie jest tak, że jest ona czysto zwierzęca, bo Zaświatowcy mogą używać łap jak dłoni, a także mówić mimo zwierzęcego pysku.
 • Humanoidalna – w tej grupie znajdują się Zaświatowcy, którzy nie mają żadnych powiązań ze zwierzętami, a z innymi formami życia. Chodzi tutaj o stworzenia, które wyglądają jak połączenie człowieka z rośliną, ewentualnie jak roślina, która potrafi się samodzielnie poruszać – i nie mówimy tu o mikroruchach, które rośliny wykonują – ale o Zaświatowcach znanych jako np. enty.
Podział Zaświatowców ze względu na okres historii, z którego pochodzą:
 • Starożytne – są to ci Zaświatowcy, którzy „wymyśleni” zostali jeszcze w starożytności. Można więc powiedzieć, że to większość stworzeń związanych z mitologią lub z nich się wywodzące. Można do tej grupy zaliczyć stworzenia takie jak: cerber, sfinks, olbrzymy, wszelkiego rodzaju zwierzęce demony z Azji, smoki itp.
 • Średniowieczne – tu znaleźć można Zaświatowców, których „wymyślenie” przypada na okres po upadku Cesarstwa Rzymskiego. Czyli są to w sumie stworzenia takie, jak wampiry, błędne ogniki czy chociażby demony i anioły które zrodziły się z chrześcijańskich wierzeń. Oczywiście w tym okresie powracają także starożytni Zaświatowcy, ale w nieco odnowionej przez nową wiarę odsłonie.
 • Nowożytne – są to Zaświatowcy prezentujące „odświeżone” wersje tudzież wykreowane przez popkulturę rasy średniowieczne lub starożytne. Różnią się one znacząco, od swoich poprzedników, ale ich istnienie nie jest niczym dziwnym, bo w sumie dzięki temu, wiele ras Zaświatowców może się swobodniej rozmnażać.
Ze wszystkich tych podziałów najważniejszy jest ten ze względu na genezę powstania Zaświatowców, bowiem od niego zależy czy Zaświatowcy w ogóle są w stanie mieć potomstwo i z kim – od tego w dużej mierze zależy genetyka, która może, a wcale nie musi działać.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Luciferum on Wto Paź 17, 2017 9:58 pm

Rozmnażanie Zaświatowców
Zaświatowcy podobnie jak każda inna forma życia, są w stanie się rozmnażać. Mogą to robić między sobą, z bogami lub ludźmi, nieliczni Zaświatowcy mają możliwość posiadania potomstwa ze zwierzętami, czy chociażby mogą to robić podobnie jak rośliny – przez pączkowanie i rozsiewanie zarodników.
Niestety za łatwo i za przyjemnie by było, gdyby Zaświatowcy mogli podobnie jak w Modzie na Sukces – każdy z każdym. Ta zasada w przypadku tych stworzeń nie działa, są za to ściśle określone reguły.

Z czego wynikają te reguły?
Biorą się one z genezy powstania Zaświatowców i to właśnie jest poniekąd największe ograniczenie. Bo logicznym jest, że człowiek z kotem potomstwa mieć nie może, bo są to dwa różne gatunki. Tak samo jest z Zaświatowcami, którzy pochodzą od ludzi i tymi, którzy pochodzą od zwierząt – nie mogą mieć oni ze sobą potomstwa, bowiem dochodzi do braku kompatybilności genetycznej.
O tym, jakie mamy genezy powstania poczytać można wyżej (klik), ale jak to w rzeczywistości działa? Kto z kim może mieć potomstwo i czym ono będzie?

Odpowiedzi na te pytania znaleźć w tabelce poniżej:
Geneza powstania ZaświatowcaRasa kompatybilna do kopulacjiEfekt kopulacji
RoślinneBrakBrak
ZwierzęceZwierzęta tego samego gatunku co Zaświatowiec
Inni Zaświatowcy o tej genezie powstania
50% szans na urodzenie się zwierzęcia
50% szans na urodzenie się Zaświatowca
LudzkieLudzie
Inni Zaświatowcy o tej genezie powstania
50% szans na urodzenie się człowieka
50% szans na urodzenie się Zaświatowca
BoskieBogowie
Inni Zaświatowcy o tej genezie powstania
100% szans na urodzenie się Zaświatowca
MagiczneInni Zaświatowcy o tej genezie powstania100% szans na urodzenie się Zaświatowca
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach