Bogowie: ogólnie i szczegółowo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Bogowie: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Luciferum on Czw Wrz 07, 2017 12:34 am

Bogowie od setek tysięcy lat opiekują się Ziemią i jej mieszkańcami. Często robili to z daleka, broniąc ich przed rzeczami, z których istnienia sami ludzie nie zdawali sobie nawet sprawy. Bo gdy zaczynali być tego świadomi, zaczynali opowiadać mity i legendy, które żyją po dziś dzień.
A że starożytnych bóstw jest wiele, a boskie panteony różnią się w mniejszym lub większym stopniu od siebie, to jak łatwo się domyślić, doszło w historii do kilku spotkań z tymi istotami. Bogowie różnych kultów, narodów i różnych wyznawców nie raz, nie dwa schodziły na ziemię, by pławić się w blasku zasłużonej chwały, by zaznać iście boskiego życia lub stoczyć niejedną walkę u boku swoich wiernych wyznawców.
Niestety, z czasem uległo to zmianie. Ludzie zaczęli szukać bardziej konkretnych odpowiedzi niż „bóg” czy „bóstwa”, odwrócili się od tych, których czcili ku nauce, a także nowym wiarom, które były im narzucane przez większość. Nowi, niestety niespecjalnie „żywi” bogowie wyparli starych, ale wciąż potężnych poprzedników. Zresztą, ostatnie kilka pojawień się osobiście bogów, nie skończyło się dla nich dobrze, bo niestety bez ludzkiej wiary, a także stąpając po ludzkiej ziemi, Bogowie zmuszeni są przyjmować cielesną powłokę, którą w sumie łatwo zniszczyć, a której zniszczenie często niesie ze sobą przykre konsekwencje w postaci np. kataklizmów, huragan, tornad, wybuchów wulkanów itp.
To sprawiło, że bogowie nauczyli się jednej rzeczy, nigdy nie schodzić na Ziemię osobiście, zaczęli znajdować sobie do tego odpowiednich pośredników. Tak zwane „Naczynia na Boskie Dusze”.

Czym są Naczynia na Boskie Dusze?
Najprościej mówiąc, to ludzie, którzy są w stanie w swym ciele pomieścić dwie dusze: ludzką i boską. Oczywiście, nie każdy jest tak zdolny. Zwykle w przodkach Naczynia doszukać się można Herosów z mitów, legend i innych opowieści, co wskazywać by mogło, że Naczyniami są najczęściej potomkowie pół-bogów, których niezwykłość pozostała w każdym kolejnym pokoleniu.
Naczynia na Boskie Dusze nie rodzą się od razu zasiedlone przez Boską Duszę. Dzieje się tak dlatego, że młode ciało jest słabe i mogłoby tego nie przetrzymać. Naczynia zasiedlone zostają dopiero w dniu 21 urodzin. Odbywa się to za pośrednictwem specjalnego Rytuału, który z kolei odbywa się w Świętym Miejscu.

Czy można stać się Naczyniem?
Nie, a przynajmniej nikt nigdy nie próbował się nim „na siłę” stać. Naczyniem trzeba się urodzić, a by nim się urodzić, trzeba pochodzić ze specjalnej rodziny, w której od zarania dziejów rodziły się Naczynia, a jeszcze wcześniej pół-bogowie. Oczywiście takie rodziny są porozrzucane po całym świecie, chociaż często zdarza się tak, że rodzina, której bogowie pochodzą z jednej mitologii trzymają się i ogólnie pojawiają się w tym samym miejscu. Tak, że w końcu zakochani w sobie Bogowie i Boginie w końcu się odnajdują.

Jaki to ma wszystko sens i cel?
Czy ma to sens? Trudno jednoznacznie orzec, na pewno Bogowie dobrze się bawią, mogąc od czasu do czasu pojawić się na ludzkim padole i namieszać w ludzkich życiach. Wiele na tym również zyskują same Naczynia, które chociaż przez chwilę są kimś więcej niż ludźmi, a po spełnieniu swojego zadania, mogą liczyć na ciepłą posadkę u boku bogów, których dusze gościli.
Celem wszystkich bogów, niezależnie od panteonu i mitologii z której pochodzą jest:
  1. Pozostanie przy życiu.
  2. Połączenie się w pary.
  3. i najważniejsze: Powrót do siebie.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Bogowie: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Luciferum on Czw Wrz 07, 2017 12:37 am

Strona techniczna tego wszystkiego:
Jak było wcześniej wspomniane Naczynia w dniu swoich 21 urodzin, po odprawieniu odpowiedniego rytuału i znalezieniu się we właściwym miejscu, zostają zasiedlone przez Boskie Dusze. Nie jest to jednak byle jaka dusza. Zawsze na początku pojawiają się bogowie niższego sortu, najczęściej są to bóstwa najmłodsze z danego panteonu lub te mniej znane. Robią one rozeznanie w terenie i ogólnie robią „miejsce” dla pozostałych bogów.
Z każdym kolejnym dorastającym członkiem rodziny, pojawiają się kolejni bogowie, z coraz to wyższych szczebli hierarchii. A więc zaczynamy od dołu „piramidy” idąc na sam jej czubek, aż do pary stworzycieli czyli np. Zeusa i Hery, Nun i Neith, Odyna i Frigg itp.
Dopiero w momencie pojawienia się Pary Stworzycieli, czyli najczęściej bóstw, które są rodzicami wszystkich pozostałych lub przez tych właśnie pozostałych zostali wybrani na reprezentantów swojego panteonu, zaczyna się zabawa.
Bowiem gdy pojawi się ostatnia, najważniejsza para, ta z czubka piramidy najważniejszym zadaniem pozostałych bogów jest dopilnowanie, by para się spotkała. Co nie zawsze jest proste – bo czasem dany panteon porozrzucany jest po całym mieście, a czasem całym kraju. Głównie dlatego, że wielu może chcieć przeszkodzić tej parze w spotkaniu się, co ważniejsze jeśli któreś z tej dwójki umrze, zanim się spotkają szlag trafia cały panteon, dochodzi do kataklizmu, który zabija wszystkich pozostałych bogów, sprawiając że ich dusze przez kilkaset kolejnych lat uwięzione są w Niebycie.
Gdy para się spotka, zadaniem ich jest powrót do swojego wymiaru, tudzież miejsca w którym aktualnie żyją, gdy nie schodzą na Ziemię.

Jest to zadanie o tyle trudne, że Boska Dusza nie jest w stanie bezpośrednio komunikować się ze swoim Naczyniem. Nie może się dzielić z nim swoją wiedzą, czy doświadczeniem – no chyba, że takie umiejętności posiada samo Naczynie. Właściwie to Boska Dusza sprawia, że życie Naczynia wywraca się do góry nogami, dostaje on niezwykłe zdolności, właściwie to pierwszą wrodzoną zdolność ma już od samego początku swego istnienia.
    Wrodzona zdolność – to coś, co „przygotowuje” Naczynie na przyjęcie konkretnego Boga. Jedna, niezmienna zdolność, którą Naczynie ma od początku swojego życia. Czasem może nawet z niej świadomie korzystać, a czasem jest to zdolności na pierwszy rzut oka, bardziej przeszkadzająca niż pomagająca w życiu. Niewielka, ale to dobra rekompensata za wszystkie późniejsze problemy.
Potem, gdy Naczynie osiągnie odpowiedni wiek i zostanie zasiedlone przez Duszę dostaje: pierwszą umiejętność.
    Pierwsza umiejętność – to nic innego, jak bonus przychodzący razem z siłą, wytrzymałością, a także długowiecznością, które Naczynie zyskuje. Jest ona najczęściej związana z tym, z czym kojarzony jest dany Bóg. Więc często są to umiejętności związane z siłami natury lub psychikinezami tudzież atrybutami fizycznymi. Bo są Naczynia, które w momencie zasiedlenia przez Boga stają się jeszcze silniejsze, inne związane z siłami natury mogą dostać zdolność kontrolowania tej natury. Umiejętności są różne, często z czasem przybierają na sile.
Im dłużej Boskie Dusze goszczą w ciałach Naczyń, tym ich umiejętności i przywiązanie do tej Duszy staja się większe. Po pewnym czasie Naczynie może nawet zatracić własną osobowość i w ciele może pozostać sama Boska Dusza. A to jest jedna z tych rzeczy, których należy unikać. Bowiem ludzkie ciała nie są całkowicie przystosowane do Boskich gości, a ich dłuższe przebywanie może doprowadzić do szybszego zniszczenia ciała i co za tym idzie, do przedwczesnej śmierci.
Więcej informacji można znaleźć w Charakterystyce Bogów, jeśli jednak coś pozostaje niezrozumiałe, to można pytać w tym temacie
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Bogowie: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Luciferum on Pon Paź 09, 2017 1:38 pm

Psychologia Naczyń na Boską Duszę
Ciężko jest wytłumaczyć, jak dokładnie zmienia się charakter Naczynia za sprawą Boga, który w nim mieszka. Niemniej, każdy Bóg ma swój charakter, temperament, wiedzę i pewnego rodzaju nawyki, które z czasem mogą się ujawniać u Naczynia, choć ono samo tego nie zauważy. Najczęściej takowe zmiany zauważają ludzie z otoczenia danego osobnika.
Niemniej otrzymanie Boskiej Duszy samo w sobie może być powodem ogromnych zmian w charakterze Naczynia. Może ono z cichej, szarej myszki stać się kimś pewnym siebie czy nawet władczym. Działać to może również w drugą stronę, gdy Naczynie samo z siebie jest bardzo pewne siebie, a także otwarte, po dostaniu Boga może się zmienić w cichą i wyobcowaną osobę. Wiele zależy od tego, jak bardzo zgrane charakterem, czy dopasowani są do siebie Naczynie i Bóg. I tutaj niestety nie działa stwierdzenie, że „przeciwieństwa się przyciągają”, bo niestety w przypadku tych dwoje wszelkie różnice w temperamentach i charakterach mogą doprowadzić do drastycznych zmian.

Co gorsza charakter Naczynia sam z siebie jest zagrożony, bo nawet jeśli nie zmieni się w momencie otrzymania Boga, to zawsze może to się stać wraz z upływem czasu.
Czemu?
Ponieważ Boska osobowość jest bardzo, ale to bardzo dominująca – nie możemy zapomnieć, że to są istoty, które żyły na długo przed stworzeniem/narodzeniem się pierwszych ludzi – są oni również bytami, dużo potężniejszymi od ludzkich istot. Nic zatem dziwnego, że już sama ich Dusza jest dość silna, by zająć zasiedlane przez siebie ciało.
Oczywiście to nie jest proces, który trwa rok, czy dwa lata, a długotrwały i niestety z czasem również wyniszczający dla samego Naczynia. Jego dusza z czasem ulega zniszczeniu, czy nawet wyparciu przez dużo silniejszą Duszę Boga, a to ma niestety zły wpływ na ciało. Ludzkie ciała nie są w stanie pomieścić mocy magicznej Bogów, no chyba że mają jakieś wspomagacze (ambrozja, złote jabłka itp.), które pozwalają na szybszą regenerację wszelkich uszkodzeń.

Zanim jednak zacznie się wypieranie jednej duszy, przez drugą, można zauważyć narastające w czasie zmiany cech charakteru danego Naczynia i jeśli z początku te zmiany, nie należały do drastycznych, tak z upływem lat mogą się one stać niemal nieodwracalne.
Cechy charakteru Boga zwykle zaczynają się ujawniać po pierwszych 10 latach wspólnego istnienia. U młodszych Naczyń zwykle takich zmian się nie zauważa – no chyba, że miały one miejsce już w momencie przyjęcia Boga.
Najdłuższe odnotowane przechowywanie boskiej duszy trwało niemalże 65 lat, od jej przyjęcia. I może trwałoby to dłużej, gdyby ostatecznie ciało Naczynia nie uległo zniszczeniu – dosłownie rozsypało się jak porcelana, w którą ktoś uderzył młotkiem. I niestety z charakteru Naczynia nic nie zostało, bo w całości został on zdominowany przez Boga.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Bogowie: ogólnie i szczegółowo

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics
» Eris

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach