Akt Prawny dla Zaświatowców

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Akt Prawny dla Zaświatowców

Pisanie by Luciferum on Sro Wrz 06, 2017 4:24 pm

Z początku Zaświatowców nie obowiązywały żadne prawa, a także nie mieli żadnych ograniczeń. To jednak prowadziło do swoistej anarchii, a najbardziej cierpieli na tym ludzie, którzy mieli styczność z bestialskimi Zaświatowcami. I jeśli dla reszty świata, nie ma to znaczenia, tak w Luciferum takie bezprawie nie mogło mieć miejsca. Właśnie z tego powodu, by ochronić ludzi stworzony został „Akt Prawny dla Zaświatowców”, którego zadaniem jest ograniczenie szkodliwej działalności Zaświatowców względem ludzi, którzy sobie tego w żaden sposób nie życzą.
Akt stanowi:
Każdy Zaświatowiec pragnący dać upust swojej Namiętności zmuszony jest poinformować, osobę, a dokładniej przedstawiciela rasy ludzkiej, który oczywiście do owej Namiętności jest konieczny, o prawach jak i możliwościach wyboru mu przysługujących.
 1. Zaświatowiec nie ma prawa wyrządzić żadnej szkodliwej działalności przedstawicielowi rasy ludzkiej, jeśli ten nie wyrazi na to słownej, ale nagranej na jakieś urządzenie lub pisemnej zgody.
 2. Każde naruszenie, bądź świadome złamanie powyższego prawa wiązać się będzie z karą. W zależności od przewinienia, taka będzie kara.
 3. Ponadto każdy Zaświatowiec ma obowiązek poinformować przedstawiciela rasy ludzkiej, że może odmówić lub zasięgnąć opinii specjalisty (duchowego bądź Boskiego).
 4. Zaświatowcy nie mają prawa bez zgłoszenia się do specjalnego biura, a także określenia stopnia szkodliwości Namiętności, na jej uprawianie.
 5. Namiętność o niskim poziomie szkodliwości społecznej może być uprawiana, ale towarzyszą temu specjalne wytyczne, których Zaświatowiec musi przestrzegać.
 6. Zaświatowców w takim samym stopniu jak rasę ludzką obowiązuje ludzkie prawo. Chyba, że kłóci się ono z ich Namiętnością, wtedy dla danego Zaświatowca powstaje osobny akt prawny.
 7. Zaświatowiec musi również poinformować przedstawiciela rasy ludzkiej, o wszelkich możliwych efektach ubocznych Namiętności, a także konsekwencjach płynących z jej uprawiania.
 8. W zamian za przestrzeganie tych praw, Zaświatowcy objęci są ochroną. Ludzie nie mogą wykorzystywać ich Słabości, by ich permanentnie unicestwić.
 9. Mogą ich pociągnąć do odpowiedzialności prawnej za poczynione uchylenia względem aktu prawnego.


Ostatnio zmieniony przez Luciferum dnia Pon Paź 02, 2017 10:40 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Akt Prawny dla Zaświatowców

Pisanie by Luciferum on Sro Wrz 06, 2017 4:31 pm

Jak to wygląda fabularnie?
Osoba, która zdecydowała się na posiadanie Zaświatowca konkretnej rasy dostaje do swojego informatora spis praw i tego w jaki sposób może uprawiać swoją Namiętność. Poza tym zmuszona jest przed każdym możliwym uprawianiem owej Namiętności powiadomić Postać, z którą pisze o tych wszystkich prawach, które zostały jej wypisane w informatorze. Rozpocząć winien słowami:
Jestem zobowiązany/zobowiązana aktem Prawnym dla Zaświatowców wydanych przez Izbę Praw Międzygatunkowych Sądu Najwyższego Luciferum, poinformować cię zarówno o twoich prawach jak i możliwościach wyboru...
Prawem jak łatwo się domyślić, jest możliwość odmówienia brania udziału w Namiętności, tudzież zgodzenia się na wszystko, co się z tym wiąże.
Jest to o tyle wygodne, że osoba, która się zgodzi na uczestniczenie w Namiętności może być przemieniona, torturowana, a nawet zabita i nie niesie to za sobą żadnych konsekwencji zarówno prawnych, jak i fabularnych. Sama, świadomie się zgodziła. Wszelkie jednak niedomówienia, prowadzić mogą do konsekwencji karnych. Począwszy od tych fabularnych, a skończywszy na tych niefabularnych.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Akt Prawny dla Zaświatowców

Pisanie by Luciferum on Sro Lis 01, 2017 5:12 pm

Dodatkowe informacje odnośnie aktów prawnych i samych Zaświatowców
 • Każdy pojawiający się w Luciferum Zaświatowiec musi zgłosić swoje przybycie i zostać zapisany w specjalnej księdze.
 • Księga Zaświatowców jest ogólnodostępnym spisem wszystkich Zaświatowców.
 • Każdy może przyjść do Ratusza i prosić o dostęp do Księgi Zaświatoców, gdzie może zapoznać się ze wszystkimi znanymi w Luciferum rasami Zaświatowców. (Tak, to nasz spis ras dostępny do wglądu dla Użytkowników)
 • W Ratuszu również ogólnodostępne są Akty Prawne dotyczące każdej z ras Zaświatowców jakie w Luciferum występują.
 • Zaświatowcy nie mają obowiązku informowania innych mieszkańców Luciferum o byciu Zaświatowcami.
 • Żeby nasza postać "legalnie" zdobyła wiedzę odnośnie danej rasy Zaświatowca musi się udać do Ratusza i prosić o wgląd do Księgi Zaświatowców.
 • Księga Zaświatowców ma tylko formę papierową, a co za tym idzie nie da się jej przejrzeć za pomocą internetu.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Akt Prawny dla Zaświatowców

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach