Realia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Realia

Pisanie by Luciferum on Sob Sie 19, 2017 7:23 pm

Informacje odnośnie miejsca:
Kraj: Nowa Zelandia
Język urzędowy: angielski, maoryski, nowozelandzki język migowy
Stolica: Wellington
Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna
Jednostka monetarna: Dolar Nowozelandzki
Krótki Opis:

    Nowa Zelandia, to państwo wyspiarskie położone na południowo-zachodnim Pacyfiku. Składa się z dwóch głównych wysp: Północnej i Południowej, oraz szeregu mniejszych wysp. Fabuła forum odbywa się na Północnej Wyspie niedaleko wulkanu Tarawera.W Nowej Zelandii obowiązuje ruch lewostronny, a także odwrócone są pory roku, czyli zima ma miejsce w miesiącach: od czerwca do sierpnia; a lato w miesiącach: od grudnia do lutego.Średnia temperatura zimą wynosi: 12*Celsjusza; a latem: 19*Celsjusza.

O Luciferum
Hrabstwo: Zatoka Obfitości
Luciferum to miasteczko położone z dala od głównych dróg, pozbawione możliwości dojazdu pociągiem, a zaopatrzone jedynie w niewielki port. Niewielu wie o jego istnieniu, ale też ci, którzy wiedza nie rozpowiadają o nim, na lewo i prawo, chociaż położone jest w naprawdę pięknym miejscu. Jego mieszkańcy to głównie Bogowie i Zaświatowcy, ale znajdzie się tutaj również kilku ludzi z krwi i kości, którzy nie zostaną nigdy Bogami, ale może, kiedyś będą mieli przyjemność zostać Zaświatowcami.

Czerwony punkt, to miejsce gdzie leży Luciferum

Historia Luciferum
Niegdyś Bogowie na ziemię schodzili we własnych osobach, w swoich prawdziwych postaciach, by ludzie, którzy ich czcili mogli doświadczać faktycznie boskiej obecności. Niestety z nastaniem czasów świetlanych, z momentem gdy nauka zaczęła poniekąd wykluczać istnienie Boskie, a za bogów uznawano osiągi w każdej możliwej dziedzinie wiedzy, Ci, którzy mieli odmienne zdanie, bowiem reprezentowali właśnie boski panteon musieli się usunąć w cień. Nie było to oczywiście łatwe zadanie, bowiem nie wszyscy bogowie chcieli się pogodzić z tym, że przegrali z technologią, medycyną i wieloma innymi osiągnięciami. To doprowadziło do bardzo burzliwych zdarzeń, licznych bitw, prześladowań, a nawet gorszych rzeczy. W końcu jednak Bogowie i Zaświatowcy zaczęli się wycofywać. Szukać sobie bezpieczniejszego miejsca i takie znaleźli. W 1845 roku założone zostało miasto Luciferum, którego mieszkańcami byli głównie Bogowie i pojawiający się w ich otoczeniu Zaświatowcy. I można by wtedy sądzić, że wszystko będzie tak, jak być powinno. Choć oczywiście nie wszyscy Bogowie chcieli spokojnego życia, niektórzy wciąż pragnęli być wielbieni, chcieli zniszczyć to, co ludzie stworzyli i czemu hołdowali. Byli również ci, którzy pogodzili się z tym, że zeszli na dalszy plan. To ostatecznie sprawiło, że Bogowie podzielili się na dwa fronty. A gdzie są dwa fronty, tam zwykle w powietrzu wisi wojna, a samo Luciferum była jak beczka prochu, którą lada moment miał ktoś podpalić. I w końcu do tego doszło. Podpalaczami byli jednak ludzie, którzy utworzyli coś na kształt armii, która zmieść miała z powierzchni ziemi Luciferum, wygonić w diabły wszystkich Bogów i Zaświatowców.
Rozpętała się okropna walka, okrutna rzeź. Choć prawdzie kłopoty nadeszły dopiero w chwili, gdy padł pierwszy Bóg. Wtedy właśnie ziemia zadrżała, a z wulkanu Tarawera unosić zaczął się dym. Długo nie było trzeba czekać. Doszło do eksplozji, erupcji, zaczęła płynąć lawa, przed którą nie wszystkim udało się uciec. Wielu zginęło, a to doprowadziło do tego, że dostrzeżona została bezsensowność tej potyczki, jak i fakt, że Ziemia nie jest już miejscem dla Bogów. Ci odeszli z Ziemi, pozostawili ją samą sobie. Nie trwało to jednak długo.
W Luciferum przez długi czas mieszkali Zaświatowcy, którym udało się przetrwać tę katastrofę. Razem odbudowali miasto, chociaż tym razem zdecydowali się to zrobić nieco dalej od wulkanu, tak by w razie jego erupcji nie znaleźć się na pierwszej linii ognia. W 1899 roku do Luciferum powrócili znów bogowie, chociaż tym razem w całkiem odmiennej formie. Zdecydowali się wykorzystać ludzi, którzy wcześniej tak nimi wzgardzili. Wraz z Bogami, w Luciferum pojawiać się zaczęło coraz to więcej Zaświatowców. Miasto zdecydowanie odżyło.
I żyje, aż do teraz. Chociaż teraz oczywiście w mieście znaleźć można przedstawicieli wszystkich trzech gatunków. Żyją ze sobą w mniejszej lub większej harmonii i razem borykają się z problemami nowoczesnego życia.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach