Wzór dla Zaświatowców

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Wzór dla Zaświatowców

Pisanie by Luciferum on Czw Sie 17, 2017 12:42 am

Jest to wzór do stworzenia całej Rasy lub danego Typu Zaświatowców, z których mogą korzystać wszyscy Użytkownicy na forum, chociaż oczywiście istnieje możliwość stworzenia Specjalnego, limitowanego Zaświatowca, którego „zdobycie” będzie nieco wymagające, ale nie niemożliwe.
Oczywiście wszystko zależy od Graczy. I jeśli Użytkownik chce, by stworzony przez niego Zaświatowiec był wyjątkowy lub jednym z niewielu, może wysłać formularz do Mistrza Gry lub Luciferum, wraz z informacją jakie warunki ktoś musi spełnić (czy to przejść specjalny quest, czy może wysłać KP najpierw do twórcy danego Zaświatowca by sprawdził itp.).
Niemniej, by móc cieszyć się stworzonym przez siebie Zaświatowcem, a później Postać będącą tym Zaświatowcem spełnić należy kilka warunków:

 1. Mieć pomysł -  bez tego to ani rusz.
 2. Założyć trzeba nowy temat, w tym dziale, odpowiednio nazwany:

  Title of the topic: Tu należy podać nazwę danego gatunku, typu, rodzaju, rasy Zaświatowców (np. wilkołak, wampir, duch, topielec itp.).
  Description: tu należy wpisać: mitologię z której pochodzi (lub informację, że jest w pełni autorska); ogólnodostępna czy spełnione muszą zostać jakieś warunki i to tyle.

 3. Tak przygotowany temat wypełniamy następującymi informacjami:

  Kod:
  [b]Nazwa:[/b] jak nazywa się tę konkretną odmianę Zaświatowców? (np. wampir, wilkołak, olbrzym itp.).
  [b]Pochodzenie:[/b] z jakiej mitologii, opowieści, baśni, przekazu ludowego pochodzi?
  [b]Namiętność:[/b] każdy z Zaświatowców ma swoją taką słabość, czynność, którą uwielbia robić. Np. wampiry kochają gryźć i pić krew, wilkołaki polować na różnego rodzaju zwierzynę itp. Tu należy ją opisać.
  [b]Słabość:[/b] coś co pozwala łatwiej uśmiercić, tudzież odesłać do Zaświatów Zaświatowca. Np. w przypadku wampirów krucyfiks, kołek i czosnek; wilkołaki – srebro; duchy – zaklęcie itp.
  [b]Krótki opis:[/b] Można tutaj zamieścić kawałek legendy opisujący danego Zaświatowca, mitu, powieści, przekazu, baśni a można samemu po prostu opisać czym się charakteryzuje przedstawiciel tego konkretnego typu Zaświatowców.
  [b]Mocne strony:[/b] tutaj wypisujemy atrybuty fizyczne czyli np. dwa razy silniejszy od człowieka, ma tak dobry refleks, że jest w stanie złapać lecącą strzałę itp. ale tylko fizyczne.
  [b]Umiejętności:[/b]  wszelkiego rodzaju (dostępne) umiejętności magiczne jak np. czytanie w myślach, hipnotyzowanie, pirokineza itp. Z ich ilością nie należy przesadzać, można również zamiast wymieniania od myślnika opisać daną dziedzinę umiejętności, tak by inni Użytkownicy mogli sobie wybrać coś dla siebie.
  [b]Nastawienie do:[/b][list][*][b]Ludzi[/b] – wypisujemy czy ich lubią, czy im smakują, a może ich nienawidzą, gardzą nimi itp.. Chodzi o takie początkowe podejście, które z czasem może ulec zmianie.
  [*][b]Bogów[/b] – to co powyżej.
  [*][b]Inni Zaświatowcy[/b] – ogólnie, nie trzeba każdego typu Zaświatowców z osobna opisywać i ich relacji.[/list]


Po wypełnieniu tego formularza, gdy mamy pewność, że wszystko jest gotowe, wstawiamy go w ten dział, a potem wysyłam Prywatną Wiadomość do Luciferum, z informacją że opis jest gotowy do sprawdzenia.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach