Wzór dla Bogów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Wzór dla Bogów

Pisanie by Luciferum on Sro Sie 16, 2017 7:12 pm

By móc stworzyć na forum boga z konkretnej mitologii, trzeba się po pierwsze wykazać wiedzą na temat tej mitologii, tudzież skorzystać z cudzej wiedzy. Bowiem można stworzyć swoją własną Boską Rodzinę, a można podłączyć się do już istniejącej.

Co to właściwie znaczy?
Znaczy to ni mniej, ni więcej że zdolność do Przyjmowania Boskiej Duszy jest dziedziczna. Jeśli ojciec lub matka naszej postaci był Naczyniem na Boską Duszę, to nasza postać na 50% również nim będzie. A to oznacza również, że w wieku 21 lat zostanie zaprowadzona do Świętego Miejsca i tam za pomocą odpowiedniego rytuału otrzyma duszę boga.
Oczywiście, by to wszystko miało miejsce, ustalone muszą zostać pewne rzeczy. Dlatego tworzenie Boskich Rodzin nie jest łatwym zajęciem, bo wymaga to opisanie każdego lub przynajmniej większości bogów z interesującej nas mitologii, chociaż jeśli mamy szczęście, to ktoś wykonał tę robotę za nas, a nam nie pozostanie nic innego, jak wybranie sobie boga, skontaktowanie się z twórcą owej Boskiej Rodziny i dołączenie do niej za pozwoleniem jej głowy.
Nie przedłużając jednak…
By stworzyć Boską Rodzinę spełnić trzeba kilka warunków:

 1. Znajomość mitologii, którą chce się opisać, to podstawa.
 2. Założyć trzeba nowy temat, w tym dziale, odpowiednio nazwany:
  Title of the topic: Tu należy napisać jaka dokładnie mitologia, która strona (jeśli są np. bogowie podziemia i światła osobno, lub jak w przypadku Nordów mamy Asów i Wanów).
  Description: można wypisać proponowane nazwiska jakie mogą posiadać Naczynia zgodne z kręgiem kulturowym z którego wywodzi się mitologia (Naczynia na Grecką duszę mają nazwiska greckie, Naczynia na Egipskie dusze mają Egipskie nazwiska itp.)

 3. Później temat wypełniamy następującymi informacjami:
  Kod:
  [b]Proponowane nazwiska dla [i]Naczyń[/i][/b]: Jak było pisane wcześniej, najlepiej zgodne z kręgiem kulturowym z którego wywodzi się dana mitologia.
  [b]Mitologia:[/b] Wpisujemy, którą wybraliśmy + informacje odnośnie strony.
  [b]Bogowie:[/b] Wypisujemy zarówno Bogów, jak i Boginie. Dodajemy do nich krótki opis: czemu patronują, z kim są związani, jakie mają relacje z innymi bogami i najważniejsze:
  [u]Proponowana[/u] [b]umiejętność wrodzona*[/b] i pierwsza, [b]startowa umiejętność[/b], którą postać dostaje po przyjęciu swojego boga ~ oczywiście z czasem nasze postacie będą tych umiejętności miały więcej.
  [u]Ważne[/u] jest również podanie, które bóstwo jest najsilniejsze, najstarsze i posiada największą władzę w danej mitologii. Najczęściej jest to para, która zapoczątkowała dany ród bogów.
  [b]Święte Miejsce:[/b] Czyli miejsce, w którym odbywać się będzie rytuał Przyjęcia Duszy.
  [b]Rytuał:[/b] Jak wygląda rytuał Przyjęcia Duszy? Najczęściej jest on nieco inny dla Bogów i Bogiń.
  [b]Dodatkowe informacje:[/b] Takie jak np. czy bóstwa są długowieczne/nieśmiertelne czy muszą coś jeść/pić by takimi być. Czy są rodzinni, czy wręcz przeciwnie, czy któryś bogowie mają ze sobą na pieńku itp.


Gdy wszystkie informacje zostaną zamieszczone, a także gdy Boska Rodzina jest gotowa do sprawdzenia wysyłamy Prywatną Wiadomość do Luciferum, by sprawdził i zaakceptował.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach