Loredana Cattaneo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Loredana Cattaneo

Pisanie by Loredana Cattaneo on Nie Gru 17, 2017 11:12 pm

Loredana Cattaneo
Wiek: 35
Data urodzenia: 02.07.1982
Miejsce urodzenia: Luciferum
Rasa: Człowiek
Jaki: Mag
Orientacja: Bi
Stan cywilny: panna
Zawód: zielarka
Miejsce pracy: sklaep zielarski
Miejsce zamieszkania: Luciferum
Wyglądu użycza: Katie McGrath
Biografia
”Mogłabym przysiąc, że to nie jest moje pierwsze wcielenie. Że było ich przed tym narodzeniem ze dwa tuziny. Mogłabym przysiąc, że przychodząc na świat byłam świadoma wszystkiego co się dzieje. Że posiadałam pamięć minionych żyć i wiedzę pochodzącą z dawnych doświadczeń. A może to tylko złudzenie jak miliony innych, którymi karmi nas umysł pragnący wszechwiedzy?

Mam 35 lat i jestem urodzonym magiem. Żyłam pośród ludzi udając kogoś zupełnie zwyczajnego, ale nie można tak długo udawać. Udawałam przed rodzicami. Udawałam przed nauczycielami i przed przyjaciółmi. Nigdy nie nawiązałam żadnej prawdziwej i namacalnej relacji. Wszystko było iluzją. Wygodną iluzją, ale. Właśnie, to jedno małe, nieszczęsne "ale". Ale w pewnym momencie przestało mi to wystarczać.”


Urodzona w 1982 roku, 2 lipca w Luciferum, gdzie nie mieszkała długo. Bękart. Tak to się kiedyś nazywało. I przy okazji - morderczyni matki, która zmarła zaraz po porodzie. Okoliczności były dość niejasne, albo tylko jej to dość mętnie tłumaczono. "Ojciec" wyjechał z miasteczka zabierając ją ze sobą, gdy skończyła roczek. Nie przypuszczał, że zabiera ze sobą "kukułcze jajo". A jednak zawsze coś w jej spojrzeniu potrafiło przyprawić go o ciarki. Nie wiedział co to było i miał się nigdy nie dowiedzieć, bo intuicja podpowiadała jej, że są pewne sekrety, które nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego. Że nie każdy może być świadkiem skrywanych przez nią tajemnic. W życiu nie było kolorowo. Może stąd jej szorstkie i nieco opryskliwe usposobienie. Nie zniechęca to jednak ludzi. Magia, która w niej znalazła swoje siedlisko potrafi zjednywać ludzi. A może to coś zupełnie innego?
Od najmłodszych lat większość czasu spędzała tylko z "ojcem". Wspólnie zajmowali się domem. Nie tylko sprzątaniem czy gotowaniem, ale także drobnymi naprawami, niewielkimi remontami i szukaniem nowych rozwiązań i usprawnień. Potem zamykała się w swoim pokoju na całe godziny pod pretekstem nauki i poza tym, co było wymagane w szkole rozwijała swój naturalny dar. Przychodziło jej to powoli, musiała poszukiwać na własną rękę, bo nie było nikogo, kto by jej to rozjaśnił. Być może przez to nie wyrobiła w sobie zbytnio towarzyskiej natury. Jest natomiast typem czarnowidza, który nie poprawi nikomu humoru, nie podniesie na duchu. Potrafi zrobić wręcz coś odwrotnego.
Gdy skończyła 31 lat coś zaczęło się w jej życiu zmieniać. Zaczęło ją ciągnąć do Luciferum. Odnalazła tam swój skrawek radości, której zawsze jej brakowało. Trafiła na mentora, który pomógł jej rozwijać talenty i wrodzone predyspozycje. Mężczyzna wyruszył w podróż, na czas trwania której powierzył jej pod opiekę swój sklep zielarski. Skupiona na swojej pracy - tej bardziej oficjalnej i nudnej oraz na “pobocznym” zajęciu sprawia wrażenie zapracowanej. Mimo tego jest w stanie wygospodarować trochę czasu na dobrą zabawę. Pomimo wszystko potrafi się bawić i czerpać z życia. Nawet jeśli nie sprawia takiego wrażenia.
Słabe i Mocne Strony
+ Dla niej najważniejsza jest reputacja, więc cokolwiek robi, nie narazi jej na szwank.
+Można na niej polegać.
+Nie cofa raz danego słowa.
+Pomimo dość pesymistycznego podejścia do życia - przyciąga do siebie ludzi.
+Skupiona na swoich obowiązkach zawsze znajdzie czas na dobrą zabawę i kontakt ze znajomymi. I chociaż nie dopuszcza do siebie innych i trzyma ich nieco na dystans - jest tylko człowiekiem, którego można oswoić przy odpowiednim podejściu.
-Potrafi zachowywać się lekkomyślnie, co jest konsekwencją umiłowania ryzyka.
-Jest zbyt niezależna, by posłuchać czyjejś rady, nawet tej dobrej i bezinteresownej.
-Nie lubi, gdy ktoś chce ją ograniczać. Czasem reaguje na to upartą przekorą, która nie zawsze kończy się dla niej dobrze.
-Źle znosi krytykę. Potrafi się wręcz załamać.
Umiejętności
- drobne naprawy i remonty;
-gotowanie;
-sporządzanie mieszanek ziołowych niemalże na każdą przypadłość;
-czytanie z fusów;
-prognozowanie pogody.
Moce

manipulujący mag: najczęściej używa tej magii do ułatwiania sobie życia - przysuwa moździerze, przywołuje buteleczki, słoiczki z ziołami, przesypuje je, miesza - wszystko bez udziału rąk. Jeśli przedmiot jest w zasięgu jej wzroku - wystarczy, że spojrzy nań, a potem na miejsce docelowe. Jeśli znajduje się w tym pomieszczeniu - wystarczy, że wyszepcze jego nazwę i gdy żądany przedmiot znajdzie się w zasięgu jej wzroku - wskaże mu miejsce przeznaczenia. Jak wspomniałam - nie bawi się tak przy świadkach. Czasem korzysta z tej umiejętności przy redekoracji mieszkania. Meble są ciężkie, a ona sama. Z bardziej spektakularnymi rzeczami nie próbowała.

tkacz żywiołów - ogień: ze wszystkich żywiołów, to właśnie ogień upodobał sobie to medium. Z magii żywiołów korzysta będąc jej samym źródłem, gdy jest silnie wzburzona. Zwykłe rozgniewanie tylko rozświetla złotem płomieni jej spojrzenie. Silne wzburzenie rozsiewa ogniki, które jeśli nie ma w pobliżu świec, które skupiłyby tą moc - rozlewa się w łatwopalnych miejscach. W pierwszej kolejności zajmując papier, potem tkaniny. To użycie ognia jest raczej nieukierunkowane i sieje zniszczenie. W innym przypadku potrzebuje źródła ognia w postaci nawet niewielkiego płomienia. W spokoju radzi sobie z ogniem zmuszając go do posłuszeństwa. Zabawa z ogniem to spektakl, w którym ruch odgrywa zasadnicze znaczenie i przypomina taniec w trakcie którego jakby pobierała ogień, który skumulowany może odpowiednio ukierunkować. Porafi wówczas wysyłać kule ognia wprost z dłoni na odległość do 300 metrów w dal i 10 metrów w zwyż.
Ciekawostki

-na co dzień pracuje w sklepie zielarskim, gdzie można dostać “towar spod lady” - czasem są to niedopuszczone przez prawne regulacje mieszanki, czasem przedmioty magiczne,
-sama nie lubi grzebać w ziemi - towar sprowadza od sprawdzonych dostawców,
-nawet jeśli nie posiada czegoś w arsenale swoich zdobyczy - jeśli gra jest tego warta, jakimś sposobem zdobędzie tego białego kruka, albo zginie próbując,
-w jej sklepie można się natknąć na zielonookiego kocura, który wyleguje się na fotelu, albo spogląda na klientów z wysokości regałów, pałętając się po sklepie całymi dniami,
-nosi magiczny medalion, którego magii nie potrafi użyć, ani rozgryźć jej przeznaczenia,
-gdy wpada w gniew, jej oczy płoną złotym blaskiem ognia, dlatego wtedy spuszcza wzrok, by nikt tego nie dostrzegł
-na niewygodne pytania odpowiada wymijająco
-wiele wysiłku wkłada w studia i badania nad nekromancją, by pewnego dnia móc przywrócić życie matce - jak na razie z marnym skutkiem
-śni koszmary, najczęściej ten, w którym zabija swoją matkę.Ostatnio zmieniony przez córa marnotrawna dnia Pon Gru 18, 2017 12:07 am, w całości zmieniany 2 razy
Loredana Cattaneo
Loredana Cattaneo

Kieszenie : smartfon, srebrny mrdalion z wisiorkiem, zapałki
http://luciferum.forumpolish.com/t294-loredana-cattaneo#875 http://luciferum.forumpolish.com/t295-loredana-cattaneo#880 http://luciferum.forumpolish.com/t296-kontakt-z-loredana#881

Powrót do góry Go down

Re: Loredana Cattaneo

Pisanie by Anders Wulfson on Pon Gru 18, 2017 8:57 am

Akceptuję!
space
Nie dość, że zielarka poruszająca myślą przedmioty, to jeszcze piromanka. Obyś niczego nie spaliła w swoim sklepie!
Nie zapomnij założyć informatora i miłej gry.
Dostajesz 6 Nefrytów!

_________________


Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#6699cc)
Anders Wulfson
Anders Wulfson

http://luciferum.forumpolish.com/t153-anders-wulfson#196 http://luciferum.forumpolish.com/t166-anders-wulfson#222

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach