Koharu "Haru" Ikeda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Koharu "Haru" Ikeda

Pisanie by Haru on Sro Lis 29, 2017 11:04 pm

Koharu "Haru" Ikeda
Wiek: {473, wygląda na 23}
Data urodzenia: {koniec zimy, 1544}
Miejsce urodzenia: {nieistniejąca już wioska}
Jaki: {Kyūbi-no-kitsune}
Namiętność {Komplementy, pochwały, nawet zwykłe przyglądanie się mu z ciekawością. Po prostu uwielbia czuć się wyjątkowo.}
Orientacja: {bi}
Stan cywilny: {wolny}
Zawód: {właściciel herbaciarni}
Miejsce pracy: {Herbaciarnia "Śladami Lisa"}
Miejsce zamieszkania: {Downtown}
Wyglądu użycza: {Dylan O'Brien}
Biografia
Koharu nie pamięta zbyt dużo sprzed wyprawy z Inari, choć jakoś nigdy mu to nie przeszkadzało. Przeszłość to przeszłość, a najważniejsze rzeczy, takie jak jego imię oraz fakt, że został wybrany przez same bóstwo, aby towarzyszyć jego naczyniu w wyprawie, miał w głowie. Z resztą prędzej zapomniałby o własnym imieniu, niż o zaszczycie jaki go dostąpił! Japoński bóg miał czasem w zwyczaju zabierać ze sobą jakiegoś kitsune do świata ludzi, a lisy z chęcią służyły pomocą swoim patronom.
Niech nikt nie stara się mówić inaczej.
W trakcie służby ten lisek, z natury będąc ciekawszy niż pozostałe, zaczął coraz bardziej intrygować się nowym światem. Zazwyczaj kitsune miały gdzieś ludzi. Uważali je za słabe, nędzne istoty, ale w przypadku Koharu były... rozrywką. Obiektami do żartów oraz igrania. A że czasem ludzie czy zaświatowcy potrafili być interesujący lub mieszać się w intrygujące sytuacje, to lisek postanowił zostać, jak tylko spełnił swój obowiązek wobec naczynia Inari. W końcu istniała mała szansa na to, że kiedykolwiek ponownie zostanie wybrany jako posłannik bóstwa, więc gdy tylko nadeszła odpowiednia chwila, to poprosił o pozwolenie na podróżowanie, na co Inari się zgodził.
I tak spędził kilkaset lat wędrując po świecie, poszukując ciekawych rzeczy. Czasem je znalazł, czasem nie, ale nigdy się nie nudził. A podróżował zawsze w stronę zachodu, więc można powiedzieć, że odbył podróż dookoła świata trwającą ponad czterysta lat i odwiedził takie kraje jak Chiny (za czasów dynastii Ming), Rosję czy Norwegię. Widział wiele wojen, powstań, detronizacji czy rozstrzygających bitew. Bywały też momenty, gdy sam brał w nich czynny udział, a innymi razami siedział sobie na uboczu, przyglądając się jak cała sytuacja się rozwija czy po prostu skupiając się na innych rzeczach. Jednak nie skupiał się tylko na wydarzeniach, gdyż ludzie potrafili walczyć o największe głupoty. Szukał ciekawych jednostek, które go bawiły na swój własny sposób. Dokładnie takim sposobem przybył do Ameryki, skąd później trafił do Nowej Zelandii.
I tam po raz pierwszy usłyszał o Luciferum.
W końcu miasto pełne zaświatowców i ludzi już w samej koncepcji było ciekawe! Dlatego jak tylko zdobył więcej informacji o tym miejscu, to spakował swoje manatki, wymyślił pomysł na biznes, aby za jego pomocą spotykać nowe osoby i wyruszył w drogę. Trochę mu zajęło, zanim tam trafił na własnych nogach, ale ostatecznie rozgościł się tam całkowicie pod koniec okresu wakacyjnego. Co jak co, ale otwieranie własnej herbaciarni trochę zajmowało.
Słabe i Mocne Strony
* Żartowniś - Koharu uwielbia stroić sobie żarty z innych (zwłaszcza z ludzi), czy to przez zwykłe psikusy czy gry słowne. Zazwyczaj są niewinne w swojej naturze, choć jeśli ktoś go obrazi lub, o zgrozo, zasłuży na jego zemstę, to można się spodziewać bardziej poniżających i ośmieszających.
* Spryciarz - Jak to każdy lis, ten tutaj nie grzeszy brakiem sprytu. W końcu jaki byłby z niego kitsune, gdyby nie potrafił za pomocą swojej pomysłowości wykaraskać się z tarapatów lub kogoś w nie wpakować?
* Żyje chwilą -  Ten kilkusetletni lis nigdy nie posiadał czegoś takiego jak poczucie czasu. Żyje chwilą. Nie martwi się przeszłością ani przyszłością, przez co często zapomina o wszelakich umówionych terminach spotkań czy wydarzeniach, aby przypomnieć sobie o nich kilka tygodni lub nawet lat później.
* Czasem apatyczny - Wyczucie taktu to nie dla niego, zwłaszcza przy pocieszaniu lub delikatnych sytuacjach. Powie co myśli, nie zważając na uczucia innych ludzi.
* Prawdomówny - Najlepszą formą kłamstwa jest prawda, ale nikt nie powiedział, jak ona musi być przedstawiona. Koharu jakoś nigdy nie posiadał pociągu do okłamywania, gdyż uważał za prawdziwy wyczyn oszukać kogoś za pomocą prawdy. Oczywiści czyni go to niezbyt dobrą osobą do pilnowania sekretów, ale żeby zdobyć od niego jakiegokolwiek informacje, to trzeba się namęczyć, gdyż zazwyczaj wypowiada jest w postaci rebusów, zagadek czy metaforycznie.  
* Dziecinny - Powaga nigdy nie była stałym elementem życia lisa. On uwielbia się bawić, czerpać radość z życia, a nie martwić się o rzeczy, które i tak po pewnym czasie stracą jakiekolwiek znaczenie. Choć jeśli ten kitsune będzie wydawał się poważny, to dzieje się coś złego.
* Ciekawski - W jaki sposób zwrócić na siebie uwagę lisa? Trzeba go zaciekawić. Pokazać mu swoją niezwykłość, bo inaczej nawet nie spojrzy na was.
* Gadatliwy - Jak już się lis odezwie, to trudno go uciszyć. Zwłaszcza w sytuacjach. gdy jest za cicho lub po prostu chce się wygadać. Może rozmawiać o wszystkim, wszystkich, byle by tylko nie było tej ciszy.
* Optymista - Koharu ma dość optymistyczne podejście do życia - zawsze mogło być gorzej. Cieszmy się z tego, co mamy, bo bogowie mogli zesłać na nas gorszy los i tego typu rzeczy. Z resztą nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo sprytny oraz zaradny lisek przyniesie nowe.
* Honorowy - Jeśli lisek coś obieca, to dopilnuje, aby spełnić daną obietnice lub dotrzymać danego słowa. Choć nie łatwo sprawić, żeby ten zaświatowiec z własnej woli zobowiązał się do wypełnienia czegoś.
* Szybko się nudzi - Skoro już zwróciliście uwagę lisa, to teraz trzeba zadbać, aby zbyt szybko się nie znudził, co nie należy do łatwych zadań. Jeśli uzna, że dana rzecz przestała go interesować, to natychmiast zaczynać szukać czegoś nowego i rzadko kiedy wraca.
* Lis jednej szansy - Nigdy, ale przenigdy nie zdradzaj lisa. On nigdy nie wybacza, nie daje drugich szans i nie zapomina. Nie ważne, co byś zrobił.
*
Umiejętności
* Mistrz szpachelki kuchennej - Lisek tak długo chodzi po tej ziemi, że wyłapał parę sztuczek kulinarnych oraz przepisów po drodze. A że jego podniebienie domaga się tylko najlepszego i nie zawsze miał w okolicy kompetentnego kucharza, to musiał się sam nauczyć. Potrafi wręcz przygotować każdą istniejącą potrawę, która smakuje tak, jakby samo bóstwo ją przygotowało.
* Sztuki walki, noże oraz miecze, to dla niego chleb powszedni - Życie jako zaświatowiec nie zawsze jest usłane różami. Czasem na swojej drodze spotyka się mniej przyjazne istoty, które trzeba zlikwidować dla własnego bezpieczeństwa i nawet taki lisek musiał opanować sztukę samoobrony nie związaną z jego mocami. Bo co by się stało, gdyby natknął się na jakiegoś ktosia blokującego jego moce? Dlatego opanował kilka sztuk walki (głównie tych o podłożu wschodnim) oraz parę stylów posługiwania się kataną czy nożami.
* Poliglota - Liski są mądre, więc potrafią szybko zapoznać się z nowymi językami, szczególnie gdy dużo podróżują. Koharu w trakcie swoich podróży opanował kilka języków: chiński, francuski, włoski, angielski, rosyjski, maoryski, galicki, węgierski, łaciński, szwedzki, norweski i oczywiście japoński. Czasem dialekty niektórych mogą wydawać się być mniej lub bardziej przestarzałe, ale ludzie nie powinni mieć problemów ze zrozumieniem go.
* Las to jego drugi dom, więc zna dużo roślin - Koharu byłby kiepskim sługą Inari i kucharzem, gdyby nie znał się na ziołach i innych roślinach. Potrafi rozpoznać najbardziej pospolite gatunki już po pierwszym spojrzeniu, a te mniej spotykane (czy to o podłożu magicznym czy nie) w większości po dłuższych oględzinach. Zna też na pamięć większość metod przeciwdziałania na dane gatunki oraz ich hodowli. Oczywiście jego wiedza nie równa się z tą, jak na przykład boga roślin, ale z pewnością wie znacznie więcej niż zwykły śmiertelnik czy zaświatowiec. W końcu chodzi po tym świecie prawie pięćset lat.
* Lis pamięta, lis nie zapomina - Ten lisek posiada dość dobrą pamięć, choć im starsze są wspomnienia/wiadomości,
tym trudniej mu jest je sobie przypomnieć tak od razu. Jednak to i tak nie powstrzymuje go od spóźniania się czy zapominania o różnych spotkaniach.
Moce
* Zmiana w człowieka (dowolny wygląd), lub zmiana w człowieka z ogonami i uszkami lisa. Może kopiować czyjś wygląd, aczkolwiek nie skopiuje zachowania idealnie jeśli nie zna wystarczająco dobrze skopiowaną osobę. Ma dodatkowo jeden swój uniwersalny ludzki wygląd, jego własny, nie powielony od nikogo innego. Przy tym jednym wyglądzie może mieć w formę przejściową, człowiek z uszami oraz ogonami.
* Tworzenie klonów. Lis potrafi wytworzyć kopie samego siebie. Ich żywotność jest dość krótka, znikają po pierwszym silnym uderzeniu, lub ataku mocy. Klony mają dużo mniejszą moc od oryginału i mają na celu odwrócić uwagę od swego twórcy. Mają swoją świadomość, nawet tą chwilową, dlatego mogą poruszać się i uciekać, lub zaatakować niezależnie od swego twórcy, ale nigdy przeciw niemu. Nie atakują lisa.
Ciekawostki
*Uwielbia oglądać seriale, szczególnie takie pełne zwrotów akcji czy dram
*Często chodzi na spacery po lasach.
*Nie znosi aut, autobusów czy innych środków lokomocji. Woli się przemieszczać na nogach.
*W domu ma kapliczkę poświęconą bóstwu Inari.
*Jego rośliny mają imiona, choć nie zawsze mają sens.
*Nie lubi psów, koty toleruje.
*Lody czekoladowo-miętowe, za nie może zabić.
*Ulubiona herbata to oolong.
*Frytki z serem, kolejny genialny wynalazek ludzi.
*Nie lubi przegrywać.
*Zna dużo zagadek i zazwyczaj daje innym radę/informacje właśnie w takiej postaci.
*Posiada katanę, którą sam wykuł. Nazwał ją Hachirou, gdyż wyszła mu za ósmym razem.
*Nigdy nie zostaje w jednym miejscu dłużej niż parę lat. Najdłużej przesiedział w Los Angeles, około 11 lat.
*Za każdym razem jak się przemieszcza to zmienia postać, ale jedynym niezmiennym elementem jego wyglądu są jego oczy, które czasem błyszczą na złoty kolor. Czasem sam powoduje ten błysk.
*Uwielbia zdrabniać imiona innych lub dodawać do nich -chan.
*Za każdym razem, gdy przybiera nową postać, to jedynym niezmiennym elementem są jego oczy, które czasem mienią się na złoto.
*Dużo zwiedził, dużo widział, dużo przeżył.
*Ktoś obrazi Inari, z uśmiechem na twarzy pozbawi życia.


Ostatnio zmieniony przez WszechwiedzącyLis dnia Wto Gru 05, 2017 8:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Haru
Haru

Kieszenie : Portfel, klucze do mieszkania,
http://luciferum.forumpolish.com/t284-koharu-haru-ikeda http://luciferum.forumpolish.com/t285-koharu-ikeda#838

Powrót do góry Go down

Re: Koharu "Haru" Ikeda

Pisanie by Haru on Pon Gru 04, 2017 2:12 am

Podbijam! ^^
Haru
Haru

Kieszenie : Portfel, klucze do mieszkania,
http://luciferum.forumpolish.com/t284-koharu-haru-ikeda http://luciferum.forumpolish.com/t285-koharu-ikeda#838

Powrót do góry Go down

Re: Koharu "Haru" Ikeda

Pisanie by Anders Wulfson on Pon Gru 04, 2017 1:00 pm

Dobrze, zacznę może od tego, że musisz nieco... rozjaśnić historię swojej postaci. Bo na tę chwilę wiemy, że podróżował z jakimś bogiem i w sumie to on go ściągnął na Ziemię.
Prosiłbym o uzupełnienie historii, o jakieś przykłady tych podróży - zwłaszcza, że zapewne to właśnie w ich czasie nauczył się tylu języków.
Drugą ważną rzeczą jest rozwinięcie historii o to, kiedy trafił do Luciferum - rok temu? Dwa lata temu?

Tylko tyle i będzie akcept.

_________________


Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#6699cc)
Anders Wulfson
Anders Wulfson

http://luciferum.forumpolish.com/t153-anders-wulfson#196 http://luciferum.forumpolish.com/t166-anders-wulfson#222

Powrót do góry Go down

Re: Koharu "Haru" Ikeda

Pisanie by Anders Wulfson on Sro Gru 06, 2017 2:14 pm

Akceptuję!
space
Kolejny Lis postanowił zamieszkać w Luciferum. Witamy i uprasza się o nie psocenie... zbyt często.
Nie zapomnij założyć informatora i miłej gry.
Dostajesz 5 Nefrytów!

_________________


Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#6699cc)
Anders Wulfson
Anders Wulfson

http://luciferum.forumpolish.com/t153-anders-wulfson#196 http://luciferum.forumpolish.com/t166-anders-wulfson#222

Powrót do góry Go down

Re: Koharu "Haru" Ikeda

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach