Demony

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Demony

Pisanie by Cathal on Sro Lis 15, 2017 7:42 pm

Nazwa: Demony
Pochodzenie: wierzenia ludowe

Namiętność: Demonów słabością są bóstwa, bardzo by chciały być tak potężne jak one, zatem istnieje tu coś w rodzaju połączenia miłości i namiętności. Podziw pomieszany z zazdrością, chęć zmiany siebie, stania się istotą idealną z pragnieniem by ideał zniszczyć. Nieco to skomplikowane, ale można rzec spokojnie, że mają słabość do bóstw. Demony upodobały sobie różne bóstwa, zdarza się, że będzie to tylko jedna grupa tych istot, na przykład japońskie czy nordyckie. Kwestia gustu i upodobania, indywidualne preferencje konkretnego demona.

Słabość: Można zabić jego powłokę cielesną w bardzo podobny sposób jak człowieka, po prostu trzeba się więcej natrudzić przy tym. Nawet najsilniejszy demon w końcu odejdzie w zaświaty jeśli jego ciało dostanie zbyt wiele ran, zostanie zaatakowany przez za dużą liczbę przeciwników.

Krótki opis: Demon (stgr. δαίμων daimon – dosłownie ten, który coś rozdziela lub ten, który coś przydziela, także: nadprzyrodzona potęga, dola; łac. daemon) – istota występująca w wielu wierzeniach ludowych, mitologiach i religiach, która zajmuje pozycję pośrednią między bogami a ludźmi, między sferą ziemsko-ludzką, materialną, a sferą boską, czysto duchową; istota o cechach na wpół ludzkich, na wpół boskich; najczęściej nieprzyjazny człowiekowi duch, związany pierwotnie z pojęciem nieczystości sakralnej.

Mocne strony: Dużo silniejszy fizycznie i szybszy od człowieka, ma lepszy refleks oraz jego rany odrobinę szybciej się goją. Cechuje się również wyższą odpornością na ból jak również na infekcje, o wiele mniej chorują niż ludzie.

Umiejętności:
- Władanie nad wybranym żywiołem (ogień, woda, powietrze, ziemia) jest ograniczone często przez wiek ciała, a co za tym idzie ilość lat poświęconych na doskonalenie tej sztuki.
- Hipnotyczny śpiew - prawie niczym syreny demony potrafią zahipnotyzować swoim śpiewem istotę i skłonić ją do zrobienia czegoś, czasami nawet wbrew jej woli. Moc działa najlepiej na słabsze istoty oraz zaświadowców. Na bogów działanie jest mniejsze i zależy wszystko od stanu w jakim bóstwo się znajduje. Osłabiony i ranny bóg jest o wiele bardziej podatny.
- Zmiana w lodowego (bądź ognistego) ptaka dzięki czemu zwiększenie umiejętności panowania nad lodem (ogniem). Moc bardzo zbliżona do tej z panowaniem żywiołem, z tym, że lód lub ogień bierze się właśnie z postaci ptaka. Pod postacią ludzką sama moc jest ograniczona i osłabiona przez ludzką formę.
- Szybka regeneracja. Demony bardzo szybko regenerują się, nawet mocne zranienia goją się szybko, dzięki czemu bardzo ciężko zabić takowe stworzenie. Ciężko aczkolwiek i to jest możliwe, trzeba się bardziej postarać.
- Bariera mentalna umożliwiająca ochronę przed atakami na psychikę, wszelakimi formami hipnozy czy też czytania w myślach. Demon potrafi zablokować nawet boski atak i jest odporny na uwodzenie.
- Ogromna siła lub szybkość. Demony mogą posiadać siłę fizyczną pomagającą im podnieść nawet samochód, szybkością zaś mogą dorównać wampirom. Wszystko to bez szkody na ich organizmach.
- Blokowanie mocy innych z tym, że same w tym czasie również nie mogą korzystać ze swoich mocy bojowych, zostają im jedynie tarcze jak ta mentalna. Jest to pewnego rodzaju ograniczenie walki tylko do tej zwykłymi metodami. Silny demon jest w stanie nawet zablokować moc bóstwa na 3 posty, młodsze zaś na jeden post potrzebny na ucieczkę.
- Odbijanie ataków magicznych. Demon jest w stanie stworzyć wokół siebie kopułę, która może odbić ataki magiczne, nie tylko typowe jak atak ogniem czy lodem, ale również typu atak mentalny, hipnoza wróci do agresora. Silne starsze demony potrafią sprawić, że atak wraca ze zdwojoną siłą.
- Kopiowanie mocy innych, ale tylko po pierwszym zetknięciu się z mocą. Demon jest w stanie na określony czas skopiować i korzystać z czyjejś mocy w umiejętnościach na równi z jej posiadaczem. Wystarczy, że raz zobaczy jak ktoś z jakiejś mocy korzysta i na pięć kolejnych postów może władać takową mocą.

Nastawienie do:
Ludzi – Pogardza nimi, jednak najczęściej nie pokazuje tego jawnie. Traktuje często jak zabawki, które chce wykorzystać do swoich celów. Do tego uważa ludzi za coś gorszego, zwykłego, takie mięso armatnie.
Bogów – Jak wyżej w namiętności.
Inni Zaświatowcy – Zależy od konkretnego demona, ale najczęściej jest to obojętny lub też wrogi stosunek. Nie zawsze jest to jawnie ukazywane. Zdarza się, że demon czuje się lepszym od innych.
avatar
Cathal

http://luciferum.forumpolish.com http://luciferum.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Demony

Pisanie by Anders Wulfson on Sro Lis 15, 2017 9:03 pm

Akceptuję!
space
Mamy anioły, to w końcu przyszedł czas na demony. I mamy demony! Bardzo się z tego powodu cieszymy.

_________________


Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#6699cc)
avatar
Anders Wulfson

http://luciferum.forumpolish.com/t153-anders-wulfson#196 http://luciferum.forumpolish.com/t166-anders-wulfson#222

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics
» Demony

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach