Bakeneko

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Bakeneko

Pisanie by Jim Oyamoto on Sro Lis 15, 2017 6:28 pm

Nazwa: Bakeneko lub Nekomata
Pochodzenie: z japońskiej mitologii
Namiętność:
Nawiedzanie ludzi - ale nie Bakeneko nie robi tego osobiście, to byłoby zbyt nudne. Kocie demony używają do tego krewnych, którzy zmarli, danej osoby. Jest to wybitnie upiorne i bardzo złośliwe, ale na tym właśnie polega nawiedzanie.
Słabość:
 • Obcinanie ogona - cechą charakterystyczną Bakeneko i Nekomaty jest długi ogon, czasem nawet więcej niż jeden. Jeśli zatem chce się pozbawić mocy magicznych tego akurat stwora, wystarczy zredukować liczbę jego ogonów lub jego długość.
 • Kocia mięta - powoduje ona, że Bakeneko się uspokaja, łagodnieje, nie ma ochoty na psocenie czy chociażby krzywdzenie. Po prostu kładzie się i zaczyna mruczeć. Można go za jej pomocą skutecznie obezwładnić.
Krótki opis:
Bakeneko to stworzenie wywodzące się z Japońskiego folku. Przedstawiane ono jest jako kapryśny, koci duch, który nawiedza miejsce, w którym mieszkał zanim stał się duchem. Oczywiście jedynymi istotami, które mogą się stać Bakeneko to koty. Kiedy ma to miejsce? Jest na to kilka sposobów: jeśli kot urośnie do odpowiednich rozmiarów, to zmieni się w demona lub jeśli pozwoli się mu mieć długi ogon, wtedy również może sobie dorobić "drugi" taki i wtedy staje się Bakeneko.
By stać się Nekomatą kot musi zostać zabity w brutalny sposób ewentualnie musi zostać na nim przeprowadzony rytuał przyzwania demona. Nekomata to taki Bakeneko, różnica polega na tym, że pierwszy z tej dwójki został bestialsko zamordowany, a jego duch nie zaznał spokoju; zaś drugi przemienił się w ducha z własnej woli.
Wedle legend, niezależnie od tego z którym kocim duchem ma się do czynienia, trzeba się mieć na baczności. Stworzenie to potrafi zmieniać swoją postać, może chodzić również na dwóch łapach, tudzież wskrzeszać zmarłych. By na stałe przyjąć ludzką postać musi jednak pożreć człowieka - gdy to się stanie przybiera postać człowieka, którego pożarł. Oczywiście może mieć w takiej postaci kocie uszy, wąsy czy chociażby ogon lub ogony.
Mocne strony:
 • Widzenie w ciemnościach - jak każdy kotowaty i kot doskonale widzi w ciemności. Nawet w momencie przybrania ludzkiej postaci.
 • Elastyczne ciało - koty mają więcej chrząstek niż kości, co czyni je znacznie elastyczniejszymi od ludzi. Dodatkowo mają nieco luźniejsze więzadła między stawowe, co również wpływa na fakt, że uskuteczniane przez nie akrobacje czasem wydają się fizycznie niemożliwe do wykonania. W ludzkiej formie również są bardziej elastyczne.
 • Wyczuwanie drgań - koty dzięki czułym wibrysom umieszczonym nie tylko na pyszczku, ale również przy łapkach, są w stanie wyczuwać drgania ziemi, a co za tym idzie są w stanie zdecydowanie lepiej od ludzi wyczuć nadchodzące trzęsienie ziemi. W ludzkiej postaci ani Bakeneko ani Nekomata tego nie potrafią.
 • Wyostrzone zmysły - jak większość zwierząt kot ma bardzo wyostrzone zmysły. Doskonały słuch i wzrok sprawiają, że nawet w nocy jest niezrównanym myśliwym. Węch ma słabszy od psa, ale wciąż lepszy od człowieka. W dodatku kot jest dumnym posiadaczem jeszcze jednego zmysłu, który jest połączeniem zmysłu węchu i smaku - to pozwala mu na dużo lepsze zapamiętywanie zapachów, a także kojarzenie ich z daną rzeczą.
Umiejętności:
 • Wskrzeszanie zmarłych - niezależnie od tego czy trup jest świeży, czy może nieco sobie "poleżał", czy w jakim stopniu jest uszkodzony - Bakeneko i Nekomata i tak są w stanie go wskrzesić. Wykorzystają do tego swoją magię.
  Ożywiony trup podlega woli stworzyciela, a także istnieje tak długo jak długo stworzyciel tego pragnie - no chyba że zostanie przez kogoś zniszczony lub sam Bakeneko tudzież Nekomata stwierdzi, że już go nie potrzebuje.
 • Zmiana kształtów - stworzenie to jest w stanie zmienić się we wszystko czego dotknęło. Wygląd może zmieniać dowolnie, tyle razy ile mu się to podoba. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że musi to być istota żywa. A więc Bakeneko czy Nekomata nie są w stanie zmienić się w czołg czy pudełko zapałek. Dodatkowo nie są w stanie na długo czy chociażby na stałe przyjąć ludzkiej postaci, jeśli uprzednio nie skonsumowały człowieka.
 • Tworzenie błędnych ogników - zarówno Bakeneko jak i Nekomata są w stanie stworzyć błędnego ognika, który trzyma się zwykle blisko nich. Mogą ich stworzyć więcej niż jednego na raz. Służy on zwykle do oświetlania sobie drogi tudzież jako forma rozproszenia przeciwnika. Ognik nie jest w stanie niczego podpalić, ani tym bardziej podgrzać. Jest to tylko iluzja, która czasem żyje własnym życiem.
Nastawienie do:
 • Ludzi – jeśli nie zalezą za skórę, to możliwa jest nawet przyjaźń. Niestety stworzeniu temu bardzo łatwo jest zaleźć za skórę, więc najczęściej się z ludźmi nie lubi.
 • Bogów – to samo co powyżej.
 • Inni Zaświatowcy – wciąż to samo. Jak inni Zaświatowcy są mili, to Bakeneko również taki jest. Proste. Spełniasz zachcianki to mruczy i nie drapie, nie spełniasz, to licz się z tym, że zostaniesz podrapany.
avatar
Jim Oyamoto

http://luciferum.forumpolish.com/t282-james-oyamoto#796

Powrót do góry Go down

Re: Bakeneko

Pisanie by Alois Wang on Sro Lis 15, 2017 9:18 pm

Akceptuję!
space
Co by było, gdyby zombie-apokalipsa rozpętała się z kaprysu małego, słodkiego kotka? Nie chciałbym tego widzieć. Bądź grzecznym mruczkiem, dobrze?
avatar
Alois Wang

http://luciferum.forumpolish.com/t144-alois-wang http://luciferum.forumpolish.com/t162-alois-wang http://luciferum.forumpolish.com/t163-do-not-disturb

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach