Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Regulamin

Pisanie by Luciferum on Nie Sie 13, 2017 5:14 pm

Ogólnie:
 1. Władzę na forum sprawuje Administracja i Moderatorzy. Do nich należy kierować wszelkie pytania, a także prośby o wytłumaczenie tego, co jest niejasne.
 2. Uprasza się, by na forum do wszystkich odnosić się z szacunkiem. Niezależnie czy to Administrator, czy inny gracz. Każdy na taki szacunek zasługuje.
 3. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
 4. Poza regulaminem forum, na Luciferum obowiązuje również Netykieta.
 5. Administracja i Moderatorzy nie biorą odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników.
 6. Zabrania się obrażania innych Użytkowników i nadużywania brzydkiego słownictwa na forum. Odstępem jest jedynie fabuła forum i relacje między Postaciami.

Postaci:
 1. Nick na forum to imię, nazwisko, imię i nazwisko lub pseudonim czy ksywka postaci. Nick można zmienić, wystarczy napisać w specjalnie do tego przeznaczonym temacie. Osoby rejestrujące się z nickiem: „OlCia:(” albo „SteFFcia12” itp. będą usuwane.
 2. Można posiadać więcej niż jedną postać. Na forum panuje ograniczenie do 4 multikont. Jeśli chce się ich więcej, należy napisać do Administratora z prośbą i jej uzasadnieniem. Osoby regularnie tworzące postaci i je porzucające muszą się liczyć z tym, że mogą dostać zakaz na tworzenie kolejnych postaci.
 3. Jako iż na forum trudno ustawić liczenie postów, drugie konto można założyć dopiero po 2 tygodniach czynnego pisania na fabule. I tak z każdym następnym. Czyli jak mamy dwa konta, to kolejne można dopiero po następnych 2 tygodniach.
 4. Jedno konto = jedna postać. Nie można na jednym koncie prowadzić dwóch postaci.
 5. Na emblemacie (avatarze) o wymiarach 200px szerokości i 320px wysokości można posiadać zarówno realną postać (jakąś gwiazdę i nie tylko), a także możliwie zbliżone do realnych obrazki postaci. Druga możliwość dotyczy głównie Zaświatowców.
 6. Raz wybrany wizerunek pozostaje z postacią do śmierci – nie ma zmian wybranego wizerunku, więc warto się dwa razy nad nim zastanowić.
 7. Od zarejestrowania, ma się 14 dni na napisanie karty postaci. Po tym czasie i braku KP tudzież zgłoszenia, że potrzeba więcej czasu, konto jest usuwane.
 8. Postać, która nie napisała od 14 dni żadnego posta fabularnego i nie ma wpisanej Nieobecności, trafia do postaci nieaktywnych.
 9. Jeśli od jej trafienia do Nieaktywnych miną dwa miesiące i nikt nie prosi o jej fabularne przywrócenie lub nie napisze posta fabularnego zostanie ona Usunięta/Uśmiercona.
 10. Nie ma możliwości przejmowania cudzych postaci. Można przejąć ich wygląd – po ustaleniu tego z Adminem lub rasę.

Gra/ Fabuła:

 1. Grę na fabule można zacząć dopiero po akcepcie Karty Postaci i stworzeniu Informatora.
 2. Na napisanie pierwszego posta fabularnego Użytkownik ma 14 dni – po tym czasie jego postać może trafić do Nieaktywnych.
 3. Na forum nie ma zjawiska zwanego bilokacją, postać podobnie jak w normalnym świecie może pojawić się tylko w jednym miejscu. Nie dotyczy to postaci, które posiadają zdolność powielania się, tworzenia świadomych iluzji, swoich kopii itp.
 4. Akcja na forum dzieje się w Nowej Zelandii. Mile widziana jest, chociaż minimalna wiedza na temat tego kraju. Wiele informacji można znaleźć w poradnikach, znajdujących się na forum.
 5. Choć akcja fabularna dzieje się w NZ, to uprasza się o pisanie zgodnie z polskimi zasadami pisowni. Kropki, przecinki i inne znaki interpunkcyjne znacznie ułatwiają czytanie postów.
 6. Podczas pisania postów zaleca się stosować takie ułatwienia jak pogrubienie dialogów, pisanie za pomocą kursywy myśli, lub też zaznaczania podkreśleniem istotnych – naszym zdaniem – dla Mistrza Gry fragmentów. Uprasza się również o stosowanie „enteru” by zaczynać pisać od nowej linii, a także „myślników” jeśli chcemy zacząć wypowiedź naszej postaci lub oddzielić dialog od reszty tekstu.
 7. Do każdej rozgrywki na forum może dołączyć Mistrz Gry, który może nieco skomplikować fabułę lub ją uprościć. W razie potrzeby można go również prosić o wyratowanie z opresji pt. znikający Użytkownik.
 8. Każdy Użytkownik ma prawo opuścić grę, która została zablokowana przez innego gracza, o ile miną 4 realne dni od jego ostatniego postu fabularnego. Jeśli w grze bierze udział więcej osób, mogą one nieobecną i nieusprawiedliwioną osobę pominąć.
 9. Możliwa jest gra, w której udział biorą dwie nasze postacie. Nie należy tego jednak nadużywać.
 10. Na fabule można przeklinać, można stosować przemoc czy chociażby obrażać inne Postacie. Ale! Wszystko to z umiarem, dobrym smakiem i tak, by nie raziło w oczy. Wszelkie akty należy pisać za pomocą opcji hide.
 11. Fabuła forum nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a nasze Postacie nie posiadają dokładnie takiej samej wiedzy jak My. A co za tym idzie uprasza się nie obrażać, a także nie odbierać osobiście tego, co o Naszej postaci sądzą Inne postacie. Należy również umiejętnie rozdzielać wiedzę Gracza, od wiedzy Postaci. W ten sposób rozgrywka będzie ciekawsza.

Inne:

 1. Każdą dłuższą nieobecność należy zgłosić.
 2. Postać, która od 14 dni nie napisała posta fabularnego i nie została zgłoszona nieobecność przenoszona jest do Nieaktywnych. Miesiąc później, jest usuwana/uśmiercana.
 3. By wyciągnąć postać z Nieaktywnych wystarczy napisać nią fabularnego posta.
 4. Za nie przestrzeganie regulaminu będą ostrzeżenia. Za trzy ostrzeżenia grozi tymczasowy ban lub całkowity ban.
 5. Rasistowskie zachowania, czy poglądy, podobnie jak te nazistowskie, wszelkie przejawy kpienia czy chociażby wyśmiewania się z innych kultur, a także z innych narodowości, wszelka przemoc słowna i agresywne zachowanie będzie karane.
 6. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Podobnie jak zobowiązuje się do informowania Użytkowników o wszelkich zmianach w Regulaminie.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017r.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach