Charakterystyka Zaświatowców

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Charakterystyka Zaświatowców

Pisanie by Luciferum on Nie Sie 13, 2017 4:02 pm

Stworzenia te pojawiły się w Luciferum za sprawą obecności Bogów. Są to stworzenia pochodzące najczęściej właśnie z mitologii, z której pochodzą dani Bogowie. Czasem są to potwory, takie jak Sfinks czy Olbrzymy, a czasem są to stworzenia, które zrodziły się z licznych opowieści, strachu ludzkiego lub odpowiednio często powtarzanych historii. Im częściej mit powtarzany i im większa rzesza ludzi wierzy w ich istnienie, zarówno mitów, jak i potworów w niej istniejących, tym większe są szanse na to, że stworzenia te pojawią się tam, gdzie magia jest największa.
A największe pokłady magii są tam, gdzie są Bogowie.

Zaświatowcy, a ludzie i Bogowie:
  • Żaden Zaświatowiec nie może skrzywdzić człowieka, bo może mieć potem nieprzyjemności związane z Bogami.
  • Każdy Zaświatowiec ma Namiętność, jest to coś, co dane stworzenie uwielbia robić ponad wszelką miarę. Może to być picie krwi, zjadanie dzieci itp.
  • Zaświatowcy mogą dawać upust swoim Namiętnościom, tylko jeśli ich „ofiara” się na to zgodzi. Niezależnie od tego, czy to człowiek czy Bóg.
  • Każdy Zaświatowiec ma również słabość lub słabości, które czynią go łatwym do unicestwienia tudzież zatrzymania.
  • Zaświatowcy, podobnie jak Bogowie muszą dbać o to, by ich istnienie nie wyszło na jaw. By zwykli, szarzy, niewtajemniczeni ludzie nie dowiedzieli się o całym tym magicznym świecie.

Zaświatowcy to barwna i różnorodna grupa istot, które są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie, chociaż bywają takie istoty, które mogą mieć z tym lekki problem. Niezależnie jednak od tego, czym są lub co sobą reprezentują mogą normalnie żyć w społeczności, są one akceptowane – przynajmniej przez Bogów – i stanowią swoiste urozmaicenie tego magicznego świata, który prezentuje Luciferum.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach