Biuro Burmistrza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Biuro Burmistrza

Pisanie by Luciferum on Sro Lis 01, 2017 6:30 pm

obrazek
Miejsce w którym najczęściej można znaleźć burmistrza, który zawsze chętnie wszystkich przyjmie i wysłucha. Może to dlatego, że nie można narzekać na nadmiar ważnych zadań. W końcu Luciferum nie jest jednym z tych wielkich miast, w których cały czas się coś dzieje.

avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Biuro Burmistrza

Pisanie by Gunnar Ragnarson on Sro Lis 01, 2017 7:45 pm

Stojąc przed gabinetem burmistrza Gunnar poprawił krawat i uśmiechnął się nonszalancko. Zawsze był pewny siebie co też starał się pokazywać jak tylko mógł. W prawej ręce trzymał aktówkę, prawą zaś podniósł do drzwi i zapukał. Miał nadzieję spotkać się dzisiaj z burmistrzem Luciferum w jednej bardzo ważnej sprawie. Mianowicie potrzebował aktualnego spisu znanych w mieście Zaświatowców oraz wszystkich aktów prawnych, które dotyczą tych istot. Ostatnimi czasu zrobił sobie za dużo wolnego i nie miał okazji poobcować z nowo przybyłymi istotami, ani dokumentami, które ich obowiązywały w zamian za pozwolenie na mieszkanie w mieście.
Dokumenty te były o tyle ważne dla Boga, ponieważ stanowiły podwaliny jego pracy. Nie znając choćby jednego z nich nie mógłby skutecznie snuć kłamstw... A raczej nie mógłby skutecznie wykonywać swojego zawodu i bronić uciśnionych Zaświatowców przed wyrokami za niewinność.
Gdy zapukał do drzwi trzy razy odsunął się od nich i czekał na jakikolwiek znak. Kiedy załatwiał interesy, na których mu zależało, nie miał w zwyczaju uciekania się do nadmiernej pewności siebie, chamstwa i samowolki. Musiał być miły i cierpliwie czekać na wezwanie. Wtedy dopiero wejdzie pewnym krokiem.
avatar
Gunnar Ragnarson

Powrót do góry Go down

Re: Biuro Burmistrza

Pisanie by Anders Wulfson on Sro Lis 01, 2017 7:49 pm

Jak zwykle siedział w gabinecie i przeglądał dokumenty dotyczące… cóż czegoś na pewno dotyczące. Był już trochę zmęczony i jeszcze skończyła mu się kawa. O jej zrobienie musiał prosić swoją sekretarkę, ale to pewnie zrobi przy okazji. Skoro o tej mowa, słysząc pukanie sądził, że to właśnie jego sekretarka, która chce tu wtargnąć z kolejną porcją dokumentów do podpisania, ale widząc, że nie wchodzi, krzyknął:
-Proszę! – I w tym momencie pojawiła się nie sekretarka, a jakiś dżentelmen. Chcąc nie chcąc podniósł się z wygodnego fotela, by móc się z nim należycie przywitać. Przez pewny uścisk dłoni.
-Witam, proszę siadać. Co pana sprowadza? – Nie bawił się w owijanie w bawełnę. Był konkretny i tego również wymagał od ludzi.

_________________


Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#6699cc)
avatar
Anders Wulfson

http://luciferum.forumpolish.com/t153-anders-wulfson#196 http://luciferum.forumpolish.com/t166-anders-wulfson#222

Powrót do góry Go down

Re: Biuro Burmistrza

Pisanie by Gunnar Ragnarson on Sro Lis 01, 2017 8:06 pm

Gunnar wszedł i podszedł do biurka burmistrza. Nie przypominał sobie, żeby kiedykolwiek miał z nim przyjemność, tak więc uznał, że wypada się przedstawiać. Oddał pewny uścisk dłoni oraz skinął przy tym głową.
-Dzień dobry. Gunnar Ragnarson, kancelaria prawna "Szczere Chęci".
Kolejnym skinieniem głowy podziękował za propozycję, z której od razu skorzystał i usiadł. Aktówkę położył po swojej lewej stronie na podłodze.
-Jestem adwokatem, który specjalizuje się w obronie Zaświatowców. Do porządnego wykonywania swojej pracy potrzebuję informacji zawartych w Spisie Zaświatowców oraz Aktach prawnych dotyczących tych istot. Przyszedłem poprosić o dostęp do tych dokumentów.
Gunnar wyjawił cel swojej wizyty zgodnie z prawdą. Loki zaśmiał się w duchu niby kręcąc głową, jakby rozbawił go fakt, że Gunnar potrafi mówić prawdę z równą łatwością, co kłamać.
avatar
Gunnar Ragnarson

Powrót do góry Go down

Re: Biuro Burmistrza

Pisanie by Anders Wulfson on Sro Lis 01, 2017 8:21 pm

-Peter Motonu, burmistrz. Miło mi pana poznać – również się przedstawił, bo w sumie tego wymagało dobre wychowanie. A gdy ten mężczyzna zasiadł, również usiadł. Splótł w elegancki sposób dłonie na blacie biurka. Był gotów wysłuchać tego mężczyznę.
-Rozumiem, rozumiem. Wszystko zarówno Spis Zaświatowców jak i akty prawne są w archiwum, na szczęście w tym samym budynku, nie trzeba daleko biegać – powiedział z delikatnym uśmiechem. -Mógłbym zobaczyć jakiś dokument potwierdzający pana… referencję? I proszę o podpisanie tego… – zaczął grzebać w dokumentach, by potem wyciągnąć odpowiedni. -… oświadczenia, że zdaje pan sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą płynąć z wykorzystania wiedzy, z którą się pan zapoznał przeciwko Zaświatowcom – powiedział kładąc przed Gunnarem ów dokument, a właściwie oświadczenie. W spisie Zaświatowców były również opisy ras, które znaleźć można było w Luciferum. Ich mocne, ale i słabe strony. A tych drugich wykorzystywać zdecydowanie nie wolno było.

_________________


Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#6699cc)
avatar
Anders Wulfson

http://luciferum.forumpolish.com/t153-anders-wulfson#196 http://luciferum.forumpolish.com/t166-anders-wulfson#222

Powrót do góry Go down

Re: Biuro Burmistrza

Pisanie by Gunnar Ragnarson on Czw Lis 02, 2017 3:28 pm

-Również mi miło. - Dodał uprzejmie i wsłuchał się w słowa burmistrza. W głowie uznał go za porządnego faceta i aż nie mógł się doczekać, aż zajdzie mu za skórę. Cały czas walczył w środku ze swoją prawdziwą naturą, aby nie wywinąć czegoś głupiego. Mimo wszystko potrzebował tych dokumentów, żeby móc zarabiać pieniążki, które sprawiały mu dużo szczęścia. Na pytanie o dokument Gunnar po raz pierwszy od początku rozmowy sięgnął po aktówkę.
-Oczywiście, już szukam. - Odparł przyjaźnie dając do zrozumienia, że to żaden problem. Położył ją na kolanach i zaczął przeglądać dokumenty, które tam miał. Jak zawsze nabrał niepotrzebnych papierów, które tylko utrudniały mu załatwianie interesów. W końcu uśmiechnął się i wyciągnął kilka papierków.
-Tutaj jest dyplom ukończenia studiów prawniczych... - Powiedział nie odrywając wzroku od zawartości aktówki i podając papier burmistrzowi. - ... A tutaj dokumenty mojej kancelarii prawnej. Pozwolenie wykonywania zawodu, akt własności, wynajem budynku pod biuro i wizytówka.
Gdy Burmistrz już otrzymał wszystko, Gunnar uśmiechnął się zadowolony i spojrzał na mężczyznę przeglądającego jego papierki. Wszystkie o dziwo legalne i prawomocne. Kiedy dostał oświadczenie wziął je zaciekawiony i chwile siedział w zadumie. Następnie przeczytał dokument kilkukrotnie, aby mieć pewność, że nie zaszkodzi to i jemu.
Na dobrą sprawę, sama wiedza o tych słabościach była już wielkim plusem. Nie zamierzał wykorzystywać jej oczywiście bezpośrednio, ale kilka zastraszeń nie zaszkodzi.
Wyciągnął pióro z aktówki i złożył zamaszysty podpis na oświadczeniu.
-Jak najbardziej. Informacje zawarte w tych dokumentach służyć mi będą jedynie do celów zawodowych. Nie mam zamiaru ich wykorzystywać przeciwko któremuś z obywateli naszego miasta. - Schował zatkane pióro i oddał oświadczenie burmistrzowi. - Proszę bardzo.
avatar
Gunnar Ragnarson

Powrót do góry Go down

Re: Biuro Burmistrza

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach