Zaświatowcy - Wairua

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy - Wairua

Pisanie by Wairua on Sro Lis 01, 2017 1:43 pm

Nazwa: Wairua, w języku maoryskim oznacza "duch"
Pochodzenie: Starożytność,
Namiętność: Żądza mordowania i opanowywania ciał ludzkich. Pragnie tylko tego, aby mieć władzę nad życiem ludzkim. Pragnie patrzeć na to jak jeden człowiek morduje drugiego, czuć ich cierpienie.
Słabość: woda święcona, ale najpierw trzeba podstępem wybawić Wairua z ciała człowieka, aby można byłoby mu zrobić krzywdę, ale niestety niewiele osób o tym wie, bo nikt nigdy tego nie dokonał i nie sprawdził, a sam Wairua nie bardzo o tym opowiada na prawo i lewo. Jest to zapisane w tajnych zapiskach Kapłana, który spędził dużo czasu z tym duchem i po kryjomu podstępem wszystko z niego wyciągał, ale najpierw trzeba znaleźć te zapiski, które zostały ukryte podczas podróży w tamtym okresie.

Krótki opis:
Ten okres był pełen mroku i ciemności. Z każdej strony mordowano czarownice, demony i wampiry. Ludzie bali się, ponieważ szybko umierali. Śmierć leżała na ulicach. Księża wokół głosili kazania o słowie Bożym, a także o tym, że Szatan jest w każdym z nas. Jeden młody chłopiec wychowywał się w rodzinie, gdzie bardzo przestrzegano zasad kościoła, a w dodatku każdą jego niesubordynację karano. To rodziło w nim chęć zemsty na tych ludziach. Dokładnie nie wiadomo, co działo się w jego życiu, ponieważ było to bardzo dawno temu, ale wiadome jest to, że głosił swoje słowo. Opowiadał o Wairua, o potężnym demonie, który jest w stanie oczyścić świat ze zła i tego plugastwa, które rodzi się wokół nich. Z każdym słowem, które wypowiadał przyłączało się do niego po kilka osób, aż w końcu stworzył swoją wiarę. Wiarę Wairua, w której chodziło tylko o to, aby pozbyć się zła ze świata. Chłopiec, który nie miał imienia, który był nazywany Kapłanem tworzył wiele ksiąg na temat demona Zbawcy. Był tworzony w aurze strachu, grozy i bólu. Były obrzędy, spotkania, a na jednym z nich objawił się Wairua. Opętał Kapłana i pozabijał prawie wszystkich swoich wyznawców. Rósł w siłę, a w różnych miejscach częściej w niego wierzono. Podróżował po świecie w różnych ludziach. Siedział w nich do śmierci. Zabijał, tworzył wojny. Był motorem większości pomniejszych klęsk. Kusił i kpił. Był tym, który popchnął Hitlera do rzezi. Oczywiście nie zrobił tego osobiście, a tylko wykorzystał kilka marionetek. Bawił się przednio. Nigdy jednak nie zrobił krzywdy osobie, którą opętał. Dbał o nich. Może czasami pod niszczał ich psychikę.

Mocne strony: jest silny psychicznie, ponieważ nie ma postaci fizycznej. Jest duchem niematerialnym, ciemną mgłą, która czasami układa się na wzór mary z głową o czarnych jak węgiel oczach. Trudno jest opanować go jeśli już pozwoli się mu w siebie wejść. Gdy tylko na to pozwolisz jesteś stracony, ponieważ on nie pozwoli ci panować nad swoim ciałem. Czasami masz do tego możliwość, gdy on idzie odpoczywać, ale nie bój się. On zawsze czuwa. Zawsze jest.
Umiejętności: człowiek, którego opanuje może władać telekinezą, tworzyć pomniejsze kule energii, wokół tego człowieka każde urządzenie elektryczne przestaje działać. Robią się spięcia, a gdy dotknie się jej skóry kopie prądem. Można to rozwijać i stać się nawet superbohaterem, ale rzadko kiedy Wairua na to pozwala. Niby skąd wzięły się pogłoski o superbohaterach? Wairua czasami ma zapędy altruistyczne i spełnia marzenia swoich Naczyń.

Nastawienie do:

  • Ludzi – wbrew pozorom kocha ludzi. Został stworzony do tego by zniszczyć zło na świecie, a największym złem jest właśnie człowiek, ale przecież oni są mu potrzebni, więc jak ma ich nienawidzić?
  • Bogów – tu jest trochę jak w małżeństwie lub z niesfornym dzieckiem. Ludzie są dla Bogów ważni, a Wairua ich niszczy, więc gdy dochodzi do spotkania natychmiast powstaje konflikt.
  • Inni Zaświatowcy – jakoś nie bardzo jest do nich ustosunkowany. Wairua jest nastawiony na ludzi i głównie to wśród nich istnieje. Inni Zaświatowcy nie są mu potrzebni, co powoduje, że Wairua jest samotnikiem.
avatar
Wairua

http://luciferum.forumpolish.com/t268-wairua-inna-jebievdenko http://luciferum.forumpolish.com/t276-wairua-inna-jebievdenko#686

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy - Wairua

Pisanie by Luciferum on Sro Lis 01, 2017 1:47 pm

Akceptuję!
space
W końcu coś rodzimego. Witaj duchu z zamierzchłych czasów, obyś tu w Luciferum żył dostatnio.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach