Charakterystyka Bogów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Charakterystyka Bogów

Pisanie by Luciferum on Nie Sie 13, 2017 2:00 pm

Pierwsze i najważniejsze, jest to, że nie ma w rzeczywistości na forum żadnych bogów. Ludzie, którzy są w ten sposób określani, są w rzeczywistości Naczyniami na Boskie Dusze. Oczywiście nazwa ta jest długa i w jakimś stopniu niewygodna, a co za tym idzie używa się skróconej formy: Bóg.
Kolejną kwestią jest to, że Naczynia na Boskie Dusze nie rodzą się od razu zasiedlone przez Boską Duszę. Ta jest w stanie zamieszkać w ludzkim ciele dopiero w momencie, gdy będzie ono w pełni rozwinięte i ukształtowane. A dokładniej w momencie, gdy Naczynie na Boską Duszę ukończy 21 lat. A dokładniej w dniu jego 21 urodzin odprawiony musi zostać rytuał, który pozwoli Duszy zasiedlić się w ciele.

Bogowie, a Ludzie:
  • Większość bogów jest długowieczna albo nawet nieśmiertelna – chyba że w ich mitologii jest inaczej.
  • Jeśli Naczynie na Boską Duszę zostanie zasiedlone przez Boską Duszę staje się poniekąd bezpłodne – nie może mieć potomstwa z ludźmi, co innego z Naczyniami na Boską Duszę.
  • Bogowie, którzy w mitologii przedstawiani są jako pary, starają się być parami nawet gdy zasiedlają ludzkie ciała.
  • Każde Naczynie na Boską Duszę posiada wrodzone zdolności, z którymi się rodzi, a które potem rzutują na to, który Bóg zasiedli jego ciało.
  • Po zasiedleniu przez Boską Duszę, Naczynie wchodzi w posiadanie jednej typowej dla swojego Boga mocy. Oczywiście z czasem tych mocy staje się znacznie więcej.
  • Im dłużej Bogowie siedzą w Naczyniach tym większa jest ich siła oddziaływania na otoczenie. Od ich humoru może zależeć pogoda, złość może powodować wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi itp.
  • Naczynia mogą się diametralnie zmienić, po tym, jak dostaną swojego Boga. Może się zmienić ich charakter, sposób bycia i zwyczaje.
  • Naczynia mogą przejmować niektóre atrybuty fizyczne swoich Bogów. Np. siłę, szybkość, refleks itp.
  • Bogini zawsze zasiedli Kobiece Naczynie, a Bóg zawsze zasiedli Męskie Naczynie. Gdy Bóstwo nie ma do końca określonej płci może powodować, że jego Naczynie może zmieniać płeć.
  • Zapach Naczyń na Boską Duszę się zmienia, można by niemal powiedzieć, że Naczynie zaczyna pachnieć tym, z czym się kojarzy dane Bóstwo.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach