Zaświatowcy - czarownica

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy - czarownica

Pisanie by Melisandre Travis on Nie Paź 29, 2017 1:43 pm

Nazwa:Czarownica
Pochodzenie: wierzenia ludowe

Namiętność: Dla wiedźmy magia jest Namiętnością, to ona nakręca je na wszystkie możliwe sposoby. To ona powoduje, że dzięki niej wiedźma może w przeróżny sposób wykorzystywać swoją moc. To do czynienia dobra, to do zła. W zależności od tego jak bardzo przywiązana jest przez magię tak namiętnie ją wykorzystuje chcąc czynić dobro, bądź zło. Wszystko zależy od wiedźmy i jej upodobania. Panowanie nad żywiołami dla wiedźmy, która posiada wszystkie 4 żywioły jest niemal jak zdobycie najwyższego szczytu. Wykorzystuje w każdej możliwej chwili swoją moc, bo czemu miałaby unikać tego, co sprawiaj jej przyjemność? Wykorzystywanie żywiołu w zależności od sytuacji powoduje, że wiedźma czuje się jak na haju, pragnie jeszcze i więcej. Niemal zatraca się w niej.

Słabość: wiedźmę by odesłać do Zaświatów można jedynie poprzez spalenie na stosie. Należy jednak pamiętać, że mimo spalenia, jeśli jej kości nadal pozostały wiedźma jest nadal żywa! Należy wówczas spalić jej kości z pomocą pobłogosławionej soli przez jednego z Aniołów. Wówczas dopiero pozbywa się raz na zawsze wiedźmy z krwią demona, czy upadłych aniołów. Obsypanie, czy tzw. "rzucenie" w nią garścią soli powoduje, że jej ciało zaczyna niemiłosiernie palić. Na ciele pojawiają się ropiejące bąble wypełnione ropą. Odcięcie głowy i posypanie jej solą również powoduje unicestwienie czarownicy. Osłabia je również kamień szlachetnych, w zależności od tego jakiego rodzaju jest przedstawicielem. Potomkowie zrodzeni z krwi upadłego anioła, który stoi po stornie Lucyfera jest krwistoczerwony, przypominający łzę. Zwą ten kamień "krwawą łzą" osłabienie i poczucie zagubienia powoduje, że wówczas wiedźma jest bezbronna. Nie jest w stanie korzystać ze swoich mocy.

Krótki opis: Mówią, że wiedźma to jedna wielka poczwara, potwór który jest usposobieniem zła. Nie zawsze jest tak w rzeczywistości. A już na pewno nie przypomina staruchy z bąblami na twarzy i wielkim garbatym nosem. Wiedźmy są normalne. Czy to przedstawiciel płci męskiej czy żeńskiej. Wyglądają jak każdy normalny człowiek, pracuje, pożywia się...na pierwszy rzut oka nie rozpozna się wiedźmy dopiero gdy ma się z nią bliski kontakt. Mianowicie, ów wiedźmy różnią się od tych, o których opowiadali śmiertelnym dzieciom ich rodzice. Wiedźmą nie można zostać. Nią się rodzi. Wiedźma zrodzona ze związku kazirodczego między ojcem a córką, czy matką  a synem, związku między wiedźmą a upadłym aniołem. Zabić ją można jak było wspomniane poprzez spalenie na stosie czy spalenie jej kości z pomocą pobłogosławionej soli przez Anioła. Wiedźma może posiadać nawet tysiąc lat, nie rozpozna się jej z powodu wiecznej pięknej urody niewinnego człowieka.

Mocne strony: Wolne starzenie ciała, ten przywilej dla wiedźm jest wybawieniem, bowiem nim one się zestarzeją to upłynie wiele lat, jak nie stuleci. Czas płynie wolno gdy jest się wiedźmą. Uroda nie przemija. A świadomość długowieczności powoduje, że stają się również brane pod uwagę jako zagrożenie. Do tego świadomość, że nie wszystko jest w stanie je zabić powoduje, że czują się pewnie siebie, gotowe do działania. Otoczenie w jakim się znajduje jest dla niej jednocześnie schronieniem. Nie musi się obawiać będąc nagle pozbawionym magii, pozostaje im jeszcze świadomość, że przebywanie w swoim otoczeniu nic im nie grozi. W końcu żadna wiedźma, na swoim terytorium nie zostaje bez dodatkowej ochrony. Uroki, czary czy magia ochronna, jaką rzucają na swoje domy powoduje że nic im nie grozi. Wykorzystanie magii przeciwko wrogowi, otoczenie jego stóp korzeniami, gdy znajdują się na powietrzu, wykorzystanie ognia czy wody do sprawienia wrogowi nieznośnych katuszy.

Umiejętności:  
- Podróżnik - osoba, która z powodu wady wzroku jest tzw. ślepcem. Przeważnie przesiaduje w opuszczonych chatkach z dala od ludzi. Trafią do niej tylko wiedźmy, którym ukaże drogę. Inni chociażby starali się odnaleźć Podróżnika nie znajdą go. Osoba ta widzi oczyma zwierząt. Każde stworzenie jakie dostanie w swoje dłonie jest jej oczyma. Przeważnie wydłubuje ślepia zwierzęcia czy innego ptactwa, czy gadów i je zjada. Następnie zaszywa je czarną nicią ożywiając je, ożywione stworzenie kroczy między wybranymi ścieżkami ukazując wszystko co dzieje się dookoła.

- Nekromanta - przywracanie umarłych do życia. Wiedźma posiadająca zdolność Nekromancji potrafi przywrócić nieboszczyka do życia lub też z pomocą jego części ciała dostać odpowiedzi na nurtujące pytania, o ile nieboszczyk miał styczność z danymi informacjami na które chce odpowiedzi. Przeważnie jest to skóra z twarzy denata lub też jego głowa.

- Alchemik - najbardziej niebezpieczna osoba jaka może być, najlepiej takim nie podpadać. Znają się oni na tworzeniu wszelkiego rodzaju eliksirów, poprzez trucizny, które mogą spokojnie wmieszać w produkty żywnościowe. A nieświadoma osoba staje się ich ofiarą. Są niemal jak lisy, przebiegłe i chytre. Noszą płaszcz tak, jak uznają za stosowne. Im więcej widzą korzyści z przyłączenia się do danej osoby tym bardziej stają się dla niej niemal jak tarcza.

Nastawienie do:

  • Ludzi – Przeważnie neutralne. Dal wiedźm ludzie to zwyczajnie zwierzęta, które nie potrafią walczyć o to co do nich należy. Zdarzają się wyjątki, że wiedźma jest pozytywnie nastawiona do ludzi, ale to sporadycznie.
  • Bogów – Nienawidzi ich. Wiedźma ma swojego jednego Boga. Lucyfera. To on jest Panem ich wszystkich. Tylko jego tolerują a zarazem się go boją. Pozostali są dla wiedźm zwyczajnymi lamusami, którzy chcą po prostu się upodobać jeden drugiemu.
  • Inni Zaświatowcy – Inni są dla wiedźm obojętni. Jeśli nie czyhają na ich życie mogą sobie żyć wedle własnego upodobania. Jednak jeśli zajdą im za skórę, wówczas gotowe są pozbyć się delikwenta nawet kosztem zdemaskowania.
avatar
Melisandre Travis

http://luciferum.forumpolish.com/t235-melisandre-travis#506 http://luciferum.forumpolish.com/t237-melisandre-travis http://luciferum.forumpolish.com/t238-melisandre-travis#508

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy - czarownica

Pisanie by Luciferum on Nie Paź 29, 2017 3:05 pm

Akceptuję!
space
Kobiety z mocami magicznymi są znane nam od stuleci. Dobrze, że w końcu znalazły bezpieczny kąt w Luciferum.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach