Sny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Sny

Pisanie by Luciferum on Pią Paź 27, 2017 7:13 pm

Wstęp
Sny to dziwne zjawisko, które ludzie próbują wyjaśnić od wielu, wielu setek lat. Snów doświadcza każdy, jednak nie wszyscy pamiętamy ich treść, ani nie jesteśmy w stanie powiedzieć czego dotyczyły. Zdaniem niektórych sny, to nic innego jak wspomnienie poprzedniego życia, ewentualnie sposób mózgu na odstresowanie się po ciężkim dniu. Ciężko jednoznacznie powiedzieć czym są sny, nie zwracalibyśmy na nie jednak większej uwagi, gdyby nie fakt, że sny w Luciferum pełnią nieco inną funkcję.

Od strony technicznej
Sny w Luciferum, to coś jak Retrospekcje na innych forach. Z tym, że Sny nie dzieją się w konkretnym czasie, ani nawet w konkretnym miejscu na świecie. Stąd też brak potrzeby podawania dokładnej lokalizacji, czy chociażby czasu w jakim wydarzenia w Snach się dzieją.
W przeciwieństwie do Retrospekcji, Sny nie stanowią części fabuły. Można by je nazwać poza fabularną formą zabawy dla graczy, jednocześnie do fabuły nawiązujących, czemu? Bowiem wszyscy uczestnicy zbiorowych Snów mogą sobie przekazywać pewnego rodzaju informacje. Oczywiście postaci mogą się do tych informacji odnieść dopiero po zakończeniu danego Snu, a także przy rozpoczęciu nowej sesji fabularnej.

W snach naszym postaciom nic nie grozi, nie mogą umrzeć, nie mogą zostać zranione – podobnie jak w prawdziwym śnie. Mogą jednak śnić wspólnie z innymi Postaciami, a nawet gdy zagraża ich życiu śmierć, to teoretycznie nasze postacie budzą się chwilę przed nią.

Co ważniejsze w Snach naszych Postaci mogą gościć Zaświatowcy związani ze sferą snów. I tu pojawia się pewnego rodzaju haczyk. Każdy Zaświatowiec ze sfery snów, jest w stanie manipulować snami naszych postaci. Nawet jeśli coś śni się postaci X, to postać Y będąca Zaświatowcem np. Chodzącym w Śnie może przemienić jej sen – a więc jej temat – ze spokojnej pogadanki, w prawdziwy koszmar. Lub na odwrót, z akcji trzymającej w napięciu może zrobić nudne spotkanie literackie. Oznacza to zatem, że każdy Zaświatowiec związany ze sferą snów w Snach staje się tak jakby MG.

UWAGA! Można śnić tylko jeden sen na raz, ale za to z dowolną ilością osób.


Ostatnio zmieniony przez Luciferum dnia Pią Paź 27, 2017 7:23 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Sny

Pisanie by Luciferum on Pią Paź 27, 2017 7:20 pm

Proponowany formularz, który pomoże się nieco rozeznać, czego sen dotyczy:
Kod:
[b]Kto bierze udział:[/b] Imiona i nazwiska postaci, biorących udział w śnie.
[b]Okoliczności:[/b] w jakich sen się dzieje, mniej więcej opisać gdzie dzieje się jego akcja. W Luciferum, kosmosie, innej planecie, a może w gabinecie prezydenta? Sny dają przecież mnóstwo możliwości.
[b]Powiązania fabularne:[/b] „Po” której sesji fabularnej sen ma miejsce. Tak, by można było określić, w których sesjach lub której z kolejnych sesji, informacje w tym śnie uzyskane są dostępne dla naszej postaci.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach