Karin Wood

Luciferum :: 

 :: Archiwum :: KP

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Karin Wood

Pisanie by Karin Wood on Pon Paź 23, 2017 1:18 pm

NZ
Karin Wood
{Katherine McNamara}
avek
Informacje
Data urodzenia (wiek): 06.04 (25 lat)
Miejsce urodzenia: Nowa Zelandia, Luciferum.
Rasa: Zaświatowiec
Jaki:* Smok zachodu
Orientacja seksualna: Hetero
Wykonywany zawód: Właścicielka.
Miejsce pracy: Antykwariat.
Miejsce zamieszkania: Downtown
Stan cywilny: Panna
W mieście od: Od urodzenia
Umiejętności

Przemiana- zmiana postaci z człowieka w smoka i na odwrót.
Ogień- zioniecie ogniem i kontrola żywiołu.
Słabe i mocne

Charakter
Zacznijmy od negatywnych cech Karin...Jest ona chomikiem. Kocha gromadzić rzeczy i denerwuje się, gdy czegoś nie ma na swoim miejscu. Bywa też bardzo pedantyczna. Kocha porządek i nienawidzi, kiedy ktoś przy niej olewa jej zasady. Na szczęście nie bywa pamiętliwa i łatwo wybacza, co według niektórych jest oznaką naiwności i lekkomyślności. I mogą mieć rację, bo choć Karin jest bystrą osobą, to czasem najpierw robi, później myśli. I właśnie przez to pakuje się w kłopoty. A gdy już widzi, że jest na przegranej pozycji... Stara się niepowodzenia i przykrości obrócić w żart, przez co wydaje się czasem strasznie dziecinna. Choć to tak naprawdę jej reakcja obronna. Dzięki niej nie załamuje się i idzie na przód. Co pokazuje jej pozytywne cechy charakteru... Kobieta jest bowiem osobą waleczną. Nie poddaje się przeciwnościom losu. Zwłaszcza, gdy musi wesprzeć tych, na których jej zależy. A trzeba wspomnieć, że Karin łatwo nawiązuje nowe znajomości. Jest bardzo towarzyska i otwarta.
A osoby, ktore zdobędą jej szacunek, mogą na nią liczyć zawsze i wszędzie. A co do reszty...  Nie lubi uważać innyc za wrogów. Zawsze stara się widzieć we wszystkich dobro i trzeba się naprawdę postarać, by zostać przez nią znienawidzonym.

Mocne strony:
- zna język francuski, rosyjski i angielski.
- ma wysoki próg bólu.
- jest bardzo wysportowana.
- gra na gitarze.
- zna się na antykach i artefaktach.
- jest dobrą aktorką... Inna sprawa, że jej najlepszy występ jak na razie, to przedstawienie na konwencie anime.
- zna pierwszą pomoc.
- zna wszystkie rodzaje anime i mang.
- zna się na ziołach.
- dobrze szyje.
Słabe strony:
- kompletne beztalencie w kwestii broni palnej i białej.
- zdarza jej się upić.
- jest uczulona na koty.
- nie umie jeździć samochodem.
- boi się nieumarłych, choć próbuje z tym walczyć.
- umie przyrządzać tylko proste potrawy. Przy innych wychodzi... Cokolwiek to jest, wywołuje wymioty.
- artystyczne beztalencie.
- jest feministką, co utrudnia jej kontakty w facetami.
- zna języki obce, w formie mówionej. Z pisaną kiepsko sobie radzi.
- ma pediofobię, czyli lęk przed lalkami. A tak naprawdę, tylko przed tymi o rzeczywistych rozmiarach.
Biografia
Karin urodziła się w Luciferum i już kilka dni po przyjściu na świat, trafiła do sierocińca. Niestety, nie wiadomo było, co się stało z jej rodzicami. Czy jej nie chcieli? A może coś im się stało? Ale mimo to, dziewczynka na szczęście trafiła na dobrych, oddanych swojej pracy ludzi, którzy nie pozwolili, by Karin była smutna z powodu braku rodziców. Starali się, by każdy dzień był dla niej spokojny i w miarę szczęśliwy. A gdy skończyła 8 lat, została zaadoptowana przez młode małżeństwo, które nie mogło mieć własnych dzieci. I właśnie po tym zaczęły się kłopoty... Nikt bowiem nie wiedział, że dziewczynka jest zaświatowcem. Przez całe osiem lat nie wykazywała żadnych oznak magii. Była jak każde, ludzkie dziecko. I co z tym faktem zrobili państwo Wood?
A no... Poprosili o pomoc swoją sąsiadkę, która była czarownicą. Kobieta ta od razu, przy pomocy pewnego zaklęcia, dowiedziała się czym dokładnie była dziewczynka i wyjaśniła przyjaciołom jak powinni się małą opiekować, by nie wyrządziła nikomu krzywdy. Dzięki temu kolejne lata upłynęły spokojnie. Karin pilnowała się, by jej namiętności i moce nikogo nie skrzywdziły, a i inne dzieci zaakceptowały ją taką, jaka była. A gdy skończyła naukę, dziadek ze strony ojca przekazał jej antykwariat. I tak właśnie Karin zaczęła pracować na własne utrzymanie, odkrywając równocześnie tajemnice wielu artefaktów, które skryte były w piwnicach antykwariatu.
avatar
Karin Wood

Kieszenie : Damskie bzdety, telefon, portfel i klucze.

Powrót do góry Go down

Re: Karin Wood

Pisanie by Karin Wood on Pon Lis 06, 2017 7:49 pm

Podbijam
avatar
Karin Wood

Kieszenie : Damskie bzdety, telefon, portfel i klucze.

Powrót do góry Go down

Re: Karin Wood

Pisanie by Sawney on Pon Lis 06, 2017 9:16 pm

Ogień- zioniecie ogniem i kontrola żywiołu.
Wiem, że mogę sięgnąć do opisu smoków w Księdze Zaświatowców, by odczytać ich umiejętności. Proszę Cię jednak o rozpisanie tej umiejętności w oparciu o treść znajdującą się w opisie tej rasy Zaświatowców. W charakterystyce Smoków Zachodu nie ma ograniczenia tych zdolności, ale dodaj jakieś do swojej karty postaci. Zwłaszcza, jeśli chodzi o kontrolę żywiołu ognia.
jest feministką, co utrudnia jej kontakty w facetami.
Feminizm to  ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny związany z równouprawnieniem kobiet. Ma wiele odmian i dotyka wielu zagadnień społecznych. Feminizm wcale nie musi utrudniać kontaktów z mężczyznami, bo nie każdy mężczyzna nie popiera równouprawnienia kobiet i pozostałych zagadnień, jakimi zajmuje się feminizm. Świat się zmienia i antyfeministów, seksistów nie uświadczy się wszędzie. Jeśli nadal chcesz, by feminizm postaci utrudniał jej kontakty z mężczyznami, poczytaj trochę więcej o tym i rozwiń ten podpunkt o dokładne poglądy ideologiczne postaci, bo faktycznie radykalny feminizm może utrudniać kontakty z płcią przeciwną.
Akcja forum toczy się również w innym państwie niż Polska, dlatego mentalność ludzi będzie również inna niż w naszym kraju. Kiwi (mieszkańcy Nowej Zelandii) mają nad wyraz pozytywny stosunek do równouprawnienia kobiet, które nawet zajmują wysokie stanowiska m.in. w polityce.
ma pediofobię, czyli lęk przed lalkami. A tak naprawdę, tylko przed tymi o rzeczywistych rozmiarach.
Skąd Twoja postać cierpi na pediofobię? W jakich okolicznościach nabawiła się tej fobii? I jakie ona daje objawy w kontakcie z czynnikiem ją wywołującym? I... lalka to lalka, przy fobii nie ma znaczenia wielkość czynnika, który ją wywołuje. Wystarczy sam kontakt z jakąkolwiek lalką, a czasem i sama myśl o niej.
- boi się nieumarłych, choć próbuje z tym walczyć.
Podobnie, jak w przypadku powyższej fobii, skąd wziął się u postaci strach przed nieumarłymi, jak się objawia?
- zdarza jej się upić.
To nie jest słaba strona - każdemu zdarza się upić, jeśli wypije za dużo alkoholu. Może mieć słabą głowę i może upijać się szybko z tego powodu. Bo każdy człowiek ma jakąś tolerancję na alkohol. Może mieć też ciągoty do alkoholu i to będzie już słaba strona.
- zna się na ziołach.
W jaki sposób postać zdobyła tę wiedzę i czy czerpie z niej jakieś korzyści majątkowe, pomagając leczyć ludzi?
- nie umie jeździć samochodem.
Czy postać próbowała się tego nauczyć czy może bała się tego i dlatego nie umie jeździć samochodem? Inne powody? Przyczyny zdrowotne?
Karin urodziła się w Luciferum i już kilka dni po przyjściu na świat, trafiła do sierocińca. Niestety, nie wiadomo było, co się stało z jej rodzicami. Czy jej nie chcieli? A może coś im się stało? Ale mimo to, dziewczynka na szczęście trafiła na dobrych, oddanych swojej pracy ludzi, którzy nie pozwolili, by Karin była smutna z powodu braku rodziców.
Rozumiem Twój zamysł na historię, ale jeśli Twoja postać trafiła do sierocińca na kilka dni po urodzeniu - powinnaś napisać, co stało się z rodzicami postaci. Czy jej matką była samotna kobieta, a ojciec był nieznany czy zdecydowali się wspólnie na oddanie tego dziecka. Postać może tego nie wiedzieć, ale Ty powinnaś to opisać. Zwłaszcza, jeśli będziesz planować szukanie tych rodziców w poszukiwaniach czy chciała odkryć, co się z nimi stało na sesji z MG. W tym drugim przypadku nie musisz opisywać dokładnie ich losów, tylko krótką wzmiankę np. że zaginęli.
W sierocińcu też są inne dzieci, z którymi Twoja postać powinna nawiązać jakieś relacje w miarę dorastania - dopisz parę zdań o tym, które wzbogacą jej historię. Głównie chodzi o to, czy czuła się inna, czy była lubiana a może wręcz przeciwnie - rówieśnicy dokuczali jej?
A gdy skończyła 8 lat, została zaadoptowana przez młode małżeństwo, które nie mogło mieć własnych dzieci.
W sierocińcu spędziła aż 8 lat, dlatego tym bardziej powinna nawiązać jakieś relacje z innymi dziećmi. Dopisz też parę zdań o adopcyjnych rodzicach, bo jedynie wiadomo o nich to, że nie mogli mieć dzieci i jak mają na nazwisko. Równie ważną kwestią jest to, byś dookreśliła, czy nowi rodzice Twojej postaci pochodzili z Luciferum. Bo jeśli pochodzili to Twoja postać będzie tam mieszkać przez całe życie. A jeśli nie to powinnaś wspomnieć, gdzie mieszkali oraz w jakich okolicznościach i kiedy powróciła do tego miasta w dorosłym życiu. (Nie sugerowałem się zapisem w metryce, że mieszkała w Luciferum od urodzenia - takie informacje powinny być w historii postaci.)
I właśnie po tym zaczęły się kłopoty... Nikt bowiem nie wiedział, że dziewczynka jest zaświatowcem. Przez całe osiem lat nie wykazywała żadnych oznak magii. Była jak każde, ludzkie dziecko. I co z tym faktem zrobili państwo Wood?
Napisałaś, że zaczęły się kłopoty. Nikt nie wiedział, że Karin jest Zaświatowcem (piszemy dużą literą), a to oznacza, że jej zdolności musiały się zacząć objawiać. Napisz o tym, jak to wyglądało i jak początkowo reagowali na to przybrani rodzice postaci.
A no... Poprosili o pomoc swoją sąsiadkę, która była czarownicą. Kobieta ta od razu, przy pomocy pewnego zaklęcia, dowiedziała się czym dokładnie była dziewczynka i wyjaśniła przyjaciołom jak powinni się małą opiekować, by nie wyrządziła nikomu krzywdy. Dzięki temu kolejne lata upłynęły spokojnie. Karin pilnowała się, by jej namiętności i moce nikogo nie skrzywdziły, a i inne dzieci zaakceptowały ją taką, jaka była.
Czarownice nie mają takich mocy, by dokładnie określić to do jakiej rasy Zaświatowców należy dana postać. Mogą jedynie określić, że jest Zaświatowcem. Nic więcej. Informacje o tym, jakim dokładnie Zaświatowcem jest Karin, ona sama lub jej rodzice mogli znaleźć u burmistrza Luciferum. O ile Karin mieszka wraz z rodzicami w tym mieście.
A gdy skończyła naukę, dziadek ze strony ojca przekazał jej antykwariat. I tak właśnie Karin zaczęła pracować na własne utrzymanie, odkrywając równocześnie tajemnice wielu artefaktów, które skryte były w piwnicach antykwariatu.
W historii Twojej postaci brakuje mi choć trochę bardziej rozbudowanej wzmianki o tym, jak wyglądała jej dalsza edukacja, jaki kierunek studiów obrała (jeśli na nie poszła) i tym podobne. Edukacja w Nowej Zelandii trwa aż 12 lat i rozpoczyna się w szóstym roku życia. I ile miała lat, kiedy zakończyła edukację i kiedy dostała ten antykwariat od dziadka.
Na sam koniec... jak bycie Zaświatowcem wpłynęło na Twoją postać w dorosłym życiu?

_________________
Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#e0c166)
avatar
Sawney

http://luciferum.forumpolish.com/t176-sawney http://luciferum.forumpolish.com/t177-sawney http://luciferum.forumpolish.com/t178-zadzwon-do-sawneya

Powrót do góry Go down

Re: Karin Wood

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

Luciferum :: 

 :: Archiwum :: KP

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach