Skażony magią

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Skażony magią

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 18, 2017 11:06 pm

Skażony magią
Opis dziedziny magii: Nie jest to dziedzina sama w sobie, jest to raczej zbiór dziedzin magii, którymi ktoś – najczęściej nie magiczny człowiek – może zostać skażony. Wszystkie inne dziedziny magii, to głównie magia wrodzona, tudzież dziedziczona po przodkach. Do Skażenia magicznego dochodzi w momencie, kiedy człowiek mający predyspozycje do bycia absorbentem mocy, dostaje – przypadkiem tudzież zamierzanie – magicznym pociskiem tudzież jest narażony na bezpośredni kontakt z magią. Wtedy dochodzi do rzeczy niesłuchanych, a mianowicie dochodzi do skażenia magią. Nie objawia się to jednak w taki sam sposób, jak magia w przypadku innych dziedzin czy chociażby Magów.
Skażeni magią mogą przejść przemianę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Może się zmienić kolor ich skóry, włosów, mogą się pojawić dodatkowe elementy ciała tudzież jakieś deformacje tego, które już mają. Magia może skazić ich umysł czyniąc ich bardziej agresywnymi lub wręcz przeciwnie, bardziej uległymi. Wszystko zależy od tego, z jaką dziedziną magii mieli kontakt, jak długi i ile z tego wchłonęli. Co ważniejsze, nawet najmniejszy kontakt z daną dziedziną magii sprawia, ze stają się jej chodzącym źródłem i mogą sami z niej korzystać nie potrzebując żadnych dodatkowych rzeczy.
Nie każdy człowiek jest Absorbentem mocy, ale tacy chodzą po ziemi, co nie zmienia faktu, że wcale nie trzeba nim być, by stać się Skażonym. Magia ma różne sposoby działania, a co za tym idzie w różny sposób można zostać nią skażonymi.
Mocne strony:
  • Możliwość łączenia z innymi dziedzinami magii;
  • brak niezależnego źródła magii;
  • duża moc magiczna;
Słabe strony:
  • Deformacja ciała i umysłu towarzysząca skażeniu;
  • brak świadomej kontroli nad mocami magicznymi;
  • duże osłabienie po nadużyciu mocy magicznych;
Źródło: Mag – nawet w przypadku dziedzin, której źródłem magii jest otoczenie.
Przedmiot magiczny: brak
Kto może się uczyć: Ludzie
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach