Złodziej Energii

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Złodziej Energii

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 18, 2017 9:48 pm

Złodziej Energii
Opis dziedziny magii: Nazwa tej dziedziny magii doskonale mówi nam o tym, na czym dokładnie ta magia polega. We wszystkim, co istnieje na Ziemi zawarta jest pewnego rodzaju energia, które jednocześnie określa z czym mamy do czynienia np. twarda energia kamieni, miękka energia piasku, gorąca energia ognia itp. Taką energię posiadają również wszystkie organizmy żywe.
Mag będący Złodziejem Energii doskonale sobie zdaje sprawę z istnienia wszystkich typów energii, a także wie, jak te wszystkie energie wykorzystać. Niestety istoty ludzkie nie posiadają zdolności samoczynnego pobierania energii z otoczenia, więc najczęściej potrzebne są do tego niewielkie wspomagacze, o których dokładniej wspomniane zostanie później.
Na czym jednak dokładnie ta dziedzina magii polega? Wiemy już, że cały wszechświat zbudowany jest z różnego rodzaju energii. Każda energia ma pewne „wytyczne” związane z przedmiotem, w którym jest zawarta. Tutaj dobrym przykładem będzie kamień.
Gdy Złodziej Energii pobierze energię z kamienia doprowadzi do „wyparowania” tego obiektu, a także przetworzenia go na czystą energię, którą będzie mógł użyć w różny sposób. Energia kamienia należy do najtwardszych, ale również jednych z najsilniejszych energii, może służyć Złodziejowi Energii długo i na różne sposoby np. pod postacią pocisków energetycznych energia kamienia zadaje uszkodzenia zbliżone do pocisków bazooki z tym, że niszczy wszystko na swojej drodze niezależnie od twardości przeszkody. Energia powietrza może przyśpieszyć ludzkie ruchy, a pociski energii z niej stworzone dokonują głównie uszkodzeń wewnętrznych.
Energię najlepiej uzupełniać na bieżąco, możliwe jest mieszanie różnego typu energii, co daje jeszcze większe możliwości. Choć brać pod uwagę trzeba fakt, że niektóre energie będą się wykluczać np. energia powietrza nie lubi się z energią kamienia – możliwe jest posiadanie ich obu, ale użycie ich obu jednocześnie jest niemożliwe.

Ze względu na siłę tej magii istnieje tylko jedna, najświętsza zasada: Nie wolno używać energii istot żywych. Czemu? Bo każde pobranie energii zabija/ niszczy źródło z którego jest ona pobrana.
Mocne strony:
  • Olbrzymi zakres działania, bo w zależności od pobranej z otoczenia energii możemy mieć różny efekt działania;
  • Możliwość stosowania tej magii na sobie;
Słabe strony:
  • nie ma źródła energii, nie ma magii;
  • nie ma przedmiotu kanalizującego magię, nie ma magii;
  • za pobranie energii żywej istoty można iść siedzieć;
Źródło: Tylko i wyłącznie otoczenie.
Przedmiot magiczny: Wymagany, najlepiej własnoręcznie zrobione rękawice – materiał dowolny.
Kto może się uczyć: Wszyscy.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach