Wzór na dziedzinę magii

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Wzór na dziedzinę magii

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 18, 2017 9:38 pm

Na świecie jest wiele różnych rodzajów magii. Dziedzina magii, to nic innego, jak po prostu grupa „możliwości” wchodzących w skład danej magii. Mówimy np. o magii światła w której skład wchodzi np. wszelka manipulacja światłem związana z rozjaśnianiem, rozświetlaniem czy chociażby samym tworzeniem światła.
Oczywiście każda dziedzina magii się od siebie różni, do uprawiania niektórych potrzebne są specjalne przyrządy, jak różdżka czy chociażby rękawice, kapelusze, laski czy cokolwiek innego, co może przypominać przedmioty codziennego użytku.
Innym razem źródłem magii danej dziedziny nie jest sam Mag, a otoczenie w ogół niego. Logicznym jest, że energię łatwiej jest pozyskać z otoczenia, niż z ludzkiego ciała – które może jest małą elektrownią, ale to zdecydowanie za mało dla samej magii.
Niemniej każdy sam może wymyślić swoją dziedzinę magii, w jaki sposób? Och to proste, wystarczy wypełnić poniższy formularz, wstawić w ten dział i dać znać, że dana dziedzina magii jest gotowa do sprawdzenia.
Kod:
[size=24]Nazwa dziedziny magii[/size]
[b]Opis dziedziny magii:[/b] tutaj napisać możemy kto wymyślił dany dział magii, skąd ona pochodzi, kto pierwszy jej używał, na czym ona dokładnie polega itp. Ta część powinna być zdecydowanie najrozleglejsza i dokładnie winna wyjaśniać, na czym dana magia polega.
[b]Mocne strony:[/b] Na co dana dziedzina magii nam pozwala, czego możemy dokonać. I nie można zapominać, że sama zdolność obronienia się już jest nie lada dokonaniem.
[b]Słabe strony:[/b] tu możemy np. napisać że stosowanie tej magii męczy, jest trudna w nauce, potrzebuje jakiegoś przedmiotu, źródła itp.
[b]Źródło:[/b] Są dwa źródła magiczne: Otoczenie i/lub Mag. Bywa, że niektóre dziedziny magii wymuszają to, że źródłem jest zarówno mag jak i otoczenie, chociaż to te najtrudniejsze dziedziny magiczne.
[b]Przedmiot magiczny:[/b] czyli coś czym można wspomagać swoją magię, jakieś przedmioty, które pozwalają ją ukierunkować, jak np. różdżka.
[b]Kto może się uczyć:[/b] Bardzo ważny punkt, bo logicznym jest, że na niektóre dziedziny magii ludzie będą zdecydowanie za słabi, a inne mogą być niekompatybilne ze zdolnościami konkretnych Zaświatowców. Wystarczy wypisać np. Zaświatowcy, Ludzie – nie trzeba podawać, dlaczego dana rasa nie może.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach