Magia i Magowie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Magia i Magowie

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 18, 2017 9:35 pm

Tam gdzie są Bogowie i Zaświatowcy tam siłą rzeczy musi być również magia. Z niektórych źródeł wynika, że magia na Ziemi była na długo przed pojawieniem się Bogów, chociaż to dopiero oni pokazali zwykłym ludziom jak manipulować czy naginać rzeczywistość do własnych potrzeb i pragnień.
Dziś – podobnie jak przed wiekami – magii można się uczyć od Bogów, Zaświatowców, a także od magów, chociaż tych ostatnich najtrudniej jest spotkać, bowiem nie obnoszą się oni na lewo i prawo ze swoimi zdolnościami – zresztą nie tylko oni tego nie robią.

Jako iż na świecie wszystko opiera się o wiarę, tak i magia, jest przejawem wiary. Ciężko jednak porównywać wiarę, która doprowadziła do powstania większości Zaświatowców z tą magiczną. Dlaczego? Bo wiara związana z magią jest znacznie silniejsza i co ważniejsze wynika – w przypadku ludzi – z woli kształtowania swojego otoczenia tak, by było ono sprzyjające człowiekowi.

Kto może się nauczyć używać magii?
Właściwie każdy.
  • Bogowie mają swoje wrodzone i nabyte z czasem umiejętności, to jednak nie ogranicza ich w tym, by poznali kolejne dziedziny magii – właściwie nauczenie się ich, przychodzi im zdecydowanie prościej niż zwykłym ludziom.
  • Zaświatowcy od zawsze stosowali jakąś dziwną, własną magię, bo czasem ich umiejętności naprawdę trudno wziąć za coś naturalnego, czy wrodzonego. Niemniej również mogą się uczyć dodatkowych dziedzin magii, chociaż to już nie jest takie proste. Zwłaszcza, gdy dana magia odbiega od ich własnej. Czyli istoty np. światła nie mogą się uczyć magii ciemności.
  • Ludzie – nie wszyscy, ale znakomita większość jest w stanie mniej lub bardziej świadomie posługiwać się magią, choć zwykle jest to po prostu wiara, która staje się prawdą w otoczeniu bogów. Są jednak nieliczni ludzie, którzy mają w sobie dość wiary, pragnienia, by przemienić to w świadomie używaną i kontrolowaną magię. Takich ludzi nazywa się Magami


Magowie
Są to ludzie, którzy opanowali jakąś dziedzinę magii. Nie zawsze są w niej mistrzami, ale są to osoby na tyle zdolne by z niewielką pomocą przedmiotów, tudzież własnej woli kontrolować jedną lub więcej dziedzin magii. Oczywiście wraz z ilością dziedzin magii, kontrolowanie mocy magicznej staje się trudniejsze. Właśnie dlatego Magowie zwykle specjalizują się w jednej konkretnej magii, którą jest im najłatwiej opanować, przyswoić lub która odpowiada ich charakterowi i temperamentowi.
Magiem można się urodzić, a można się także nim stać.

Jak to wygląda od strony technicznej?
Postać Maga można stworzyć rozpoczynając swoją grę na forum, podobnie jak postać Zaświatowca, czy Boskiego Naczynia.
Drugą opcją jest wykupienie za Nefryty jakiejś dziedziny magicznej – wtedy jednak trzeba się uczyć panowania nad tą magią, najlepiej rozegrać parę sesji z Bogiem, Zaświatowcem czy chociażby Magiem o podobnych – lub tych samych – zdolnościach.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach