Zaświatowcy: duchy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy: duchy

Pisanie by Hestia Vaughan on Sob Paź 14, 2017 10:27 pm

Nazwa: Duch, zjawa, umarły... A w niektórych przypadkach demon.
Pochodzenie: Wiele podań różnych kultur.
Namiętność: Zależy ona od tego w jaki sposób umarła dana osoba i jakie miała życie. Za przykład może posłużyć duch policjanta, który za życia ze szczególną starannością wykonywał swoje obowiązki i... Został zabity przez ściganego przestępcę. Po śmierci mężczyzna ten czuje nieodparte pragnienie wymierzania sprawiedliwości, zupełnie jakby jego służba, pomimo śmierci miała się nigdy nie skończyć. Trochę inaczej jest w przypadku duchów, które przeistoczyły się w astralne demony. Jest to podgatunek duchów, którego namiętnością jest zazwyczaj pragnienie mordu, zachęcanie żywych do czynienia zła i jedzenie ludzkiego mięsa.
Słabość: Najlepszą bronią w walce z duchami i astralnymi demonami od zawsze była magia. Istnieje szereg zaklęć, ktorymi można pokonać astralne stwory, a nawet je unicestwić. Pożyteczne są też zaczarowane bronie, bowiem pomimo bycia zjawą, ducha można też zranić. Z ich ran wypływa wtedy ektoplazma i zaczynają one znikać, aż do całkowitej dezintegracji. Lecz musi to być magia. Zwykłe bronie nic im nie zrobią. Tak samo jest u astralnych demonów.
Krótki opis: Czym są duchy? To oczywiście dusze zmarłych, którzy nie zostali wskrzeszeni lub nie przeszli "w stronę światła". Od chwili swej śmierci, istoty te trwają w zawieszeniu, do czasu aż nie wskrzesi ich Śmierć lub nie zaznają wiecznego spokoju. Oprócz tego, pomimo śmierci nadal mogą robić wiele ludzkich rzeczy. Mogą na przykład jeść, choć w przeciwieństwie do żywych, pokarm nie jest im potrzebny. Potrafią również odczuwać emocje. Nie mogą mieć tylko własnych dzieci, więc adoptują te, które zgineły. Duchy dzielą się na dwa rodzaje:
"Czyste" dusze- są to zmarli, którzy za życia nikogo nie zabili, zgwałcili, torturowali, praktykowali czarną magię, itd. Nie oznacza to oczywiście, że są bez winy. Po prostu nie nagrzeszyli na tyle, by stać się demonami. Ciałem wyglądają tak jak za  życia. Oprócz tego potrafią opuszczać wymiar duchów, by nawiedzać żywych. I choć nie ograniczają ich już dawne obowiązki, to jednak nie mogą się obijać przez całą wieczność. Każdy umarły, po przybyciu do wymiaru duchów i pogodzeniu się ze swym losem, może wybrać jedną z kilku ról w społeczności duchów. Tak, mają one swoją społeczność, ale o tym później... Do wyboru mają role:

- Straszącej zjawy, której zadanie według żywych polega tylko na wywoływaniu u ludzi paniki i zawałów serca. To nie do końca prawda. Duchy zajmujące się straszeniem, to strażnicy. Pilnują różnych miejsc skrywających ważne tajemnice, przed ciekawskimi istotami. A czasami także przestrzegają samych żywych przed pewnymi rzeczami lub wydarzeniami.

- Opiekuna, czyli chronienie i wspieranie przydzielonego człowieka. Czasami podopiecznymi są też zaświatowcy. Cała praca jest podobna do zadań anioła stróża.

- Urzędnika, czyli zarządzanie społecznością duchów. Do zadań urzędników należy planowanie ważnych działań społecznych, oraz sądzenie przestępców wymiaru zmarłych.

- Łowcy astralnych demonów, czyli ŁAD. Duchy te są szkolone do walki z istotami z piekła rodem, które również zamieszkują wymiar duchów. I choć urzędnicy są tymi, co sprawują władze, to jednak łowcy są uważani za największą elitę.

- Sługi. Choć "zawód" ten jest już dawno na wymarciu. Polegał on na służeniu bogom w czasach, gdy nie korzystali oni z naczyń, lecz osobiście oddziaływali na świat żywych. Duchy te, swoją służbą potrafiły wymodlić łaski dla żywych. Obecnie sług jest mało i pomagają oni czasami boskim naczyniom.

Astralne demony- stają się nimi zmarli, którzy za życia popełnili ciężkie zbrodnie. W przeciwieństwie do zwykłych duchów, ich jedyną rolą w życiu jest sprowadzanie żywych na złą drogę i zabijanie. Choć zdarzają się też dobre demony. Są nimi naprzykład ci, którzy nieświadomie praktykowali czarną magię lub zgrzeszyli nie z własnej woli. No niestety... Los bywa niesprawiedliwy i nawet chora psychicznie osoba, choć nie zgrzeszyła celowo, staje się po śmierci demonem. Co się tyczy ich wyglądu fizycznego, nie wyglądają one jak za życia. Nadal mają humanoidalną posturę, lecz oprócz niej też rogi, ogony, inny kolor skóry, kły... Do wyboru.

Czym jest wymiar duchów i jak wygląda "życie" tam?
Do wymiaru zmarłych prowadzą naturalne portale, które pojawiają się co jakiś czas na godzinę lub dwie i ukryte są w różnych miejscach. Można się tam dostać na przykład przez lustro w czyimś pokoju lub inne tego typu rzeczy. Każdy duch potrafi naturalnie odnaleźć te portale, lecz są też takie, które podróżują bez nich.
Sam wymiar wygląda natomiast jak... Zwyczajne miasto. Z tą różnicą, że panuje tam wieczna noc. Można znaleźć w nim sklepy, domy, bloki mieszkaniowe i wiele więcej. Wszystko to, co duchy pamiętają ze swojego życia.
Cały wymiar podzielony jest na dwie części: teren duchów i teren demonów. Mimo to duchy przez tysiące lat nie próbowały raz na zawsze pozbyć się demonów. Dlaczego? A dlatego, bo atak na siedlisko tych stworów byłby jak porywanie się z motyką na słońce, nawet gdyby wyruszyli tam wszyscy łowcy. Dużo lepszą strategią stało się likwidowanie pojedyńczych osobników. A same demony też nie pozostały obojętne, unicestwiając każdego ducha, którego napotkają. W każdym razie... Duchy, które nie chcą bawić się w bohatera, mogą prowadzić spokojniejsze nieżycie w swoim mieście, wykonując inne zadania. A w wolnych chwilach chodzić na zakupy, imprezować lub spotykać z przyjaciółmi. Tak, duchy w tym przypadku niczym się nie różnią od żywych. Tak samo demony. One również mogą spędzać czas jak robiły to za życia. Swoją drogą... W wymiarze umarłych istnieją rzeczy i zjawiska, których żywi mogliby pozazdrościć zmarłym. Bowiem w mieście duchów wszystko jest za darmo. Dzieje się tak za sprawą magii tego miejsca. Produkty na półkach pojawiają się z nikąd, jedzenie też... Tylko pracownicy tych miejsc są "tworzeni" przez duchy. Co to znaczy? To, że nie są oni ani żywi, ani martwi. To avatary bez duszy, działające jak sztuczna inteligencja. Cielesne iluzje, które nigdy się nie męczą i mają za zadanie służyć zmarłym.
Mocne strony:
- długowieczność.
- szybka regeneracja.
- nie da się ich zranić zwykłą bronią.
- budzą strach u żywych.
Umiejętności:
Czyste duchy
- zmiana wyglądu, czyli przybranie przerażającej postaci. Moc ta używana jest głównie przez strażników lub duchy, które chcą zniechęcić żywych do jakichkolwiek kontaktów z nimi.
- zmysł, który pozwala wyczuć obecność innych istot w odległości 20 metrów, oraz rozpoznać ich rasę. Nie informuje jedynie o tym, kto to jest i jaką ma moc.
- cielesność, czyli moc dająca duchom możliwość robienia tego, co żywi. Bez tej mocy, duchy nie mogą nikogo dotknąć lub podnieść jakiejś rzeczy. Po prostu przez nią przenikają.
- przenikanie, które umożliwia przechodzenie przez obiekty i osoby. Pozwala to też czynić przenikalnymi inne istoty lub rzeczy. Niestety, by to zrobić trzeba wpierw opanować cielesność, inaczej wszelkie próby skończą się niepowodzeniem.
- telekinezą, czyli manipulacja materią. Za pomocą tej mocy, duch może siłą umysłu gasić światło, przewracać rzeczy, itp.
- niewidzialność, dzięki której duchy mogą znikać. W przeciwieństwie jednak do pół-duchów nie rzucają wówczas cienia, dlatego nie muszą łączyć tej mocy z przenikaniem
- latanie, którego nie trzeba tłumaczyć.
- teleportacja. Duch może się jednak przenosić tylko do tych miejsc, w których był co najmniej raz.
- opętanie, dające możliwość przejęcia kontroli nad istotą żywą. Nie działa na boskie naczynia i istoty z blokadą umysłu.
- tworzenie iluzji, dające możliwość wpływania na istoty żywe. W połączeniu z czytaniem w umysłach, duchy mogą stworzyć iluzję tego, czego ofiara najbardziej się boi lub czego najbardziej pragnie.
- czytanie w umysłach, czyli zdobywanie informacji o innej osobie. Duch może poznać wtedy przeszłość ofiary, jej tajemnica, leki i marzenia.
- indywidualna moc, czyli taka, która jest przypisana tylko do jednego ducha.

Astralne demony
Mają takie same moce, co czyste duchy, z tą różnicą, że mogą dodatkowo praktykować czarną magię i rzucać zaklęcia.
Nastawienie do:

  • Ludzi – czyste duchy są pokojowo nastawione do ludzi, do czasu, aż ci nie zaczną z nimi walczyć. W przypadku astralnych demonów jest na odwrót. Uważają ludzi za swoje zabawki, sługi i pokarm.
  • Bogów – wszystkie duchy czują wobec nich respekt. Demony ich nienawidzą.
  • Inni Zaświatowcy – różnie bywa.
avatar
Hestia Vaughan

Kieszenie : Torbę na ramię ze szkolnymi przedmiotami i książkami, telefon, klucze i portfel.
http://luciferum.forumpolish.com/t180-hestia-vaughan

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: duchy

Pisanie by Luciferum on Nie Paź 15, 2017 7:14 pm

Akceptuję!
space
Więcej zjaw w Luciferum na pewno sprawi, że będzie ono miejscem bardzo uduchowionym. Choć miejmy nadzieję, ze nie stanie się to źródłem jakichś poważnych konfliktów.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach