Hestia Vaughan

Luciferum :: 

 :: Archiwum :: KP

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Hestia Vaughan

Pisanie by Hestia Vaughan on Pon Paź 09, 2017 7:17 pm

NZ
Hestia Vivien Vaughan
Nikki Hahn
avek
Informacje
Data urodzenia (wiek): 20 grudnia (13, prawie 14).
Miejsce urodzenia: Nowa Zelandia, Luciferum.
Rasa: Zaświatowiec
Jaki:* Pół-duch.
Orientacja seksualna: Hetero.
Wykonywany zawód: Uczennica.
Miejsce pracy: Nie pracuje.
Miejsce zamieszkania: South Side.
Stan cywilny: Panna.
W mieście od: Urodzenia.
Umiejętności

Przenikanie- może przenikać przez obiekty i osoby, a także czynić przenikalnymi inne rzeczy i postacie. Moc nie działa na obiekty i budynki zabezpieczone magicznymi barierami.
Niewidzialność- dziewczyna potrafi stać się niewidzialna i uczynić innych niewidzialnymi.
Słabe i mocne strony

Mocne strony:
- pięknie gra na fortepianie i zaczęła naukę gry na fletni pana. Zawdzięcza to matce.
- ojciec nauczył ją różnych tajników komputerowych. Dziewczynka nie jest tak genialnym hakerem jak Samuel, ale potrafi włamać się do kiepsko chronionych systemów.
- ładnie śpiewa, choć wstydzi się wystąpień publicznych.
- zna podstawy surwiwalu. Umie rozpalić ogień, zrobić szałas, znaleźć jedzenie w lesie i inne tego typu rzeczy.
- zna pierwszą pomoc. Nauczyła się jej w szkole.
- jest wysportowana. Z łatwością wspina się na drzewa, robi przewroty, gwiazdę i dość szybko biega.
- jest zręczna, spostrzegawcza i ma dobry refleks. Na chwilę obecną przydawało jej się to głównie do gry w zbijaka na szkolnym boisku.
- jej ulubione przedmioty to biologia i fizyka. Ma z nich bardzo dobre oceny.
- kocha zwierzęta.
- jest dyplomatą i zwykle stara się rozwiązywać spory pokojowo.
- oprócz rodzimego języka, zna również francuski w stopniu komunikatywnym.
- jest świetną aktorką, ale odkryje to dopiero, gdy przyjdzie jej udawać, że jest dwiema różnymi osobami.
Słabe strony:
- jest świeżo przemienionym zaświatowcem. Nie panuje jeszcze nad mocami. Potrafi przenikać niechcący przez przedmioty i znikać, kiedy tego nie chce.
- boi się pająków i... Duchów.
- jest pokojowo nastawiona do świata i lubi pomagać, przez co daje się wykorzystywać i bywa naiwna.
- beznadziejna artystka. Daj jej kredkę, a dostaniesz rysunek na poziomie przedszkolaka.
- ma niski próg bólu.
- nie umie pływać.
- zwykle zachowuje się dojrzałe i kulturalnie, lecz jeśli coś jej się nie spodoba, nie kryje się z tym. Jest szczera do bólu.
- przestrzega tylko tych zasad, które sama akceptuję, przez co często pakuje się w kłopoty. Mimo to jest uważana za w miarę grzeczne dziecko.
- lubi eksperymentować w negatywnym tego słowa znaczeniu. Raz nawet, pod nieobecność ojca, upiła się jego whiskey.
- od czasu odejścia matki, ma kłopoty z psychiką. Często zamyka się w swoim pokoju, by rozładować stres płaczem. A własne bezpieczeństwo stało się jej zupełnie obojętne, jakby straciła sens życia, choć stale sobie mówi, że musi żyć dla ojca.
- ma kłopoty z pamięcią. Zapomniała, co się z nią działo, gdy zniknęła, oraz zdarza jej się zapominać imiona różnych osób.
- ma alergię na pierze.
- nienawidzi polityki. Wkurza się słysząc tą całą gadaninę dorosłych.
- nienawidzi tego, czym się stała.
Krótki opis charakteru:
Hestia na pierwszy rzut oka jest jak każda, normalna dziewczynka. Kocha bawić się z przyjaciółmi, czytać książki i oglądać telewizje. Ma też swoje hobby, którym jest zbieranie różnych minerałów. Co ją jednak wyróżnia od innych, to jej odwaga i naprawdę olbrzymia ciekawość świata. Nie jest głupia i potrafi działać rozsądnie, jednak nie wolno zapominać, że nadal jest tylko dzieckiem i zdarza jej się popełniać błędy. Jest też bardzo lojalna, pomocna i kulturalna, dzięki czemu nigdy nie zostawia przyjaciół i rodziny w potrzebie, a gdy jest w towarzystwie, to umie się stosownie zachować. Kłopotem pozostaje jednak jej ośli upór i własne przekonania na temat różnych spraw. Gdy coś sobie postanowi lub uzna inne prawdy za swoje, to trudno ją przekonać do zmiany zdania. Trzeba podać naprawdę mocne argumenty. Bywa też zbyt pewna siebie.
Biografia

Hestia urodziła się w Luciferum, jako pierwsze dziecko Samuela i jego żony. Pierwsze lata jej życia były w miarę spokojne. Miała kochającą rodzinę, wielu znajomych i nigdy niczego jej nie brakowało. Nawet w szkole radziła sobie całkiem nieźle. Miała swoje ulubione i nielubiane przedmioty, lecz zawsze bez problemu zdawała do następnej klasy. Nauczyciele również ją lubili, bo choć czasami im się buntowała, to jednak zawsze traktowała ich z szacunkiem, tak jak ją nauczyli rodzice. I mogłoby się wydawać, że jej życie już zawsze będzie wspaniałe, lecz pewnego dnia... Matka i ojciec poinformowali ją, że będzie mieć rodzeństwo. Tego dziewczynka początkowo nie potrafiła zaakceptować. Wielu jej przyjaciół też miało młodsze rodzeństwo i mówili, że rodzice zwykle faworyzują maluchy, poświęcają im więcej czasu i zapominając o potrzebach starszych dzieci. Dlatego też Hestia zaczęła się temu sprzeciwiać, obawiając się, że zostanie zepchnięta na drugi plan. Na szczęście tak się nie stało. Po narodzinach bliźniaków, państwo Vaughan nadal troszczyli się o Hes i traktowali ją na równi z braćmi. Dzięki temu, dziewczynka w końcu zaakceptowała maluchy i obiecała rodzicom, że będzie im pomagać w opiece nad dziećmi na tyle, na ile jej młody wiek pozwalał.

Lecz to nie był koniec niespodzianek w jej życiu. Pewnego razu, bawiąc się na placu zabaw, dziewczynka dostrzegła jak jej mama spaceruje pod rękę z jakimś panem. Nie znała faceta, więc zainteresowana całą sytuacją postanowiła śledzić parę. Dowiedziała się dzięki temu, że matka zdradza tatę z jakimś dzianym gościem, któremu nie przeszkadzało nawet to, że kobieta ma na palcu ślubną obrączkę. Dlatego też Hestia pobiegła szybko do ojca, by przekazać mu wiadomość, co ostatecznie skończyło się rozprawą rozwodową z orzeczeniem o winie, oraz wyznaczeniem, które z rodziców ma zająć się dziećmi. Prawa te otrzymał Samuel, a jego była żona mogła tylko co jakiś czas odwiedzać swoje potomstwo... I nigdy tego nie zrobiła, przez co Hestia utraciła dawną radość życia. Żyła już tylko dla ojca i swoich braci, nie myśląc o sobie. Bo po co? Skoro matka uznała, że warto zostawić dzieci dla jakiegoś padalca, to znaczyło, że... Hestia i jej bracia nie są warci jej miłości.
Dopiero po dwóch latach, dziewczynka poczuła się trochę lepiej i po części zaakceptowała to, co przyniósł jej los. Zaczęła się nawet na nowo uśmiechać, żartować... Choć jej zdanie na temat własnej egzystencji pozostało niezmienione i wieczorami nadal zamykała się w swoim pokoju, by trochę popłakać. Na szczęście kończyło się tylko na tym. Nie próbowała robić sobie krzywdy... Zrobił to ktoś inny...

Co się dokładnie stało? Tego nie pamięta... Jedyne, co zachowało się w jej umyśle, to wspomnienie dnia, gdy wracała ze szkoły po napisanym sprawdzianie z historii. Była wtedy naprawdę szczęśliwa, bo wierzyła, że dobrze odpowiedziała na pytania. Nagle jednak, usłyszała wydobywający się z jednej z uliczek krzyk kobiety. I jak to zwykle bywa u nierozsądnych dziewczynek, ruszyła w tamtym kierunku, by sprawdzić co się stało. Lecz gdy już tam dotarła... Urwał jej się film. Wszystko stało się kompletnie czarne... I obudziła się dopiero dwa tygodnie później, wycieńczona, obolała i przestraszona. Nie wiedziała, co się z nią działo przez tak długi czas. W głowie słyszała tylko krzyki dwójki osób...
avatar
Hestia Vaughan

Kieszenie : Torbę na ramię ze szkolnymi przedmiotami i książkami, telefon, klucze i portfel.
http://luciferum.forumpolish.com/t180-hestia-vaughan

Powrót do góry Go down

Re: Hestia Vaughan

Pisanie by Hestia Vaughan on Pią Paź 13, 2017 6:59 pm

Podbijam!
avatar
Hestia Vaughan

Kieszenie : Torbę na ramię ze szkolnymi przedmiotami i książkami, telefon, klucze i portfel.
http://luciferum.forumpolish.com/t180-hestia-vaughan

Powrót do góry Go down

Re: Hestia Vaughan

Pisanie by Luciferum on Pią Paź 13, 2017 7:52 pm

Akceptuję!
space
Życie pisze różne scenariusze. Twój już od początku był na swój sposób trudny i bolesny. A zakończenie tego wszystkiego nie lepsze, chociaż... Hej! Żyjesz. Tylko to się liczy, prawda?
Nie zapomnij założyć informatora i miłej gry.
Dostajesz 8 Nefrytów!
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Hestia Vaughan

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


Luciferum :: 

 :: Archiwum :: KP

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach