Samuel Adam Vaughan

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Samuel Adam Vaughan

Pisanie by Sam Vaughan on Pon Paź 09, 2017 2:01 am

Samuel Adam Vaughan
Wiek: 34 lata.
Data urodzenia:  23.01.1983r
Miejsce urodzenia: Anglia, Birmingham
Orientacja: Heteroseksualny
Stan cywilny: Rozwodnik
Zawód: Informatyk, Nauczyciel
Miejsce pracy: Zespół Szkół w Downtown
Miejsce zamieszkania: Luciferum, South Side
Wyglądu użycza: Chris Hemsworth
Biografia
Jeden z trójki rodzeństwa. Syn pilota wojskowego i lekarki. Zdolny chłopak, który ukończył szkoły z bardzo dobrymi wynikami. W młodzieńczym życiu, miał swoje wzloty i upadki, w ocenach i miłości, lecz nie poddawał się i szedł do przodu.
Ukończywszy dziewiętnaście lat, wraz z rodziną musiał przeprowadzić się z Birmingham (Anglia) do Auckland (Nowa Zelandia). Przeprowadzka ta była powodem przeniesienia Pana Vaughan do jednostki wojskowej w Nowej Zelandii.

Samuel zdobył nowych kolegów i koleżanki, w tym także poznał swoją miłość. Dziewczynę o rok młodszą, która przyjechała do stolicy się kształcić. Ich znajomość z każdym miesiącem kwitła w najlepsze, aż zakochali się w sobie. Niestety bez wpadki się nie obeszło, przez co musieli podjąć decyzję o wspólnym związku (w większości miał swój udział nacisk rodziców obu stron), szukaniu pracy i co ważniejsze, kontynuowaniu i ukończeniu studiów. Nie było im łatwo, a zdenerwowany sytuacją ojciec chłopaka nie ułatwiał jeszcze bardziej. Nie tak wyobrażał sobie życie syna, by przed ukończeniem studiów - zostawał ojcem.

Co się jednak stało, nie mogło zostać cofnięte. Samuel ożenił się z kobietą swojego życia, a ta po kilku miesiącach, zimą, urodziła im córkę. Poza studiowaniem informatyki, musiał też jakoś zarabiać na siebie, żonę i dziecko. Podejmował się pracy dorywczej, na zlecenia w wielu możliwych małych instytucjach. Aż nie dostał roboty półetatowej w pracowni graficznej, przyjmującej młodych studentów.

Mimo studiów i pracy Samuel nie zapominał o swojej córeczce, której starał się poświęcać dużo uwagi ojcowskiej. By i jego żona mogła ukończyć z powodzeniem swoją szkołę, brał na siebie odpowiedzialność opieki nad córką, zostając w domu. Rodzice pomagali im jedynie w wyjątkowych przypadkach opieki nad dzieckiem, kiedy oboje musieli być poza domem. A i rodzeństwo nie w tym czasie tej możliwości by zaopiekować się ich małym promyczkiem. Starali się radzić sobie samemu, nie polegając za bardzo na czyjejś pomocy. Chcieli udowodnić, że sobie poradzą. Przechodzili wiele trudności, ale wspólnie z nich także wychodzili na prostą. Oboje po studiach wyrobili sobie także pedagogikę, by móc nauczać w szkołach. Małżonka zajmowała się muzyką, w szkole muzycznej. Samuel jako informatyk, nauczał w Zespole Szkół. Coraz łatwiej szła im praca i utrzymanie domu, kiedy ich córeczka z każdym rokiem dorastała i poszła do szkoły.

Sam i jego żona zamieszkali po ślubie w Luciferum. Vaughan musiał dodatkowo zrobić sobie kurs na prawo jazdy, by łatwiej było można dostać się im do Auckland, kiedy musieli dalej studiować. Pierwszy samochód dostał od teścia. Obecny, kupił za swoje zarobione pieniądze. Dojazdy do stolicy zabierały sporo czasu, ale musieli i to przebrnąć, ponieważ w rodzinnym mieście żony - nie było wyższych uczelni. Szczęście rodzinne im się zaczęło powiększać, kiedy kobieta po pięciu latach od urodzenia córki, wydała na świat kolejne ich potomstwo - bliźniaczych synów.

Kurs strzelania z broni palnej zrobił podczas studiów. Ojciec miał dla niego wizję innej przyszłości niż informatyka. Liczył iż młody Vaughan zostanie policjantem, wojskowym, co by nawet dałoby się jego pasję wcisnąć w zawód mundurowy. Niestety, mimo przejścia pozytywnie testów, Sam nie czuł w sobie tej chęci by zmieniać drogę życiową. Ojciec musiał się z tym pogodzić.

Hakerstwem zaczął interesować się po ukończeniu szkoły, poważnym już pracowaniu i zarabianiu większych pieniędzy (jak na zarobki nauczyciela). Potrzebował nowych umiejętności i dalszego rozwijania się. Ukończył potrzebne dodatkowe kursy, z drugiej strony zabezpieczając się, gdyby czasem zmuszony był zakończyć swoją pracę jako nauczyciela i pójść dalej. Choćby na administratora sieci.

Ostatnie lata w jego życiu zmieniły się na gorsze. Nie rozumiejąc dlaczego, po dziesięciu latach małżeństwa, jego relacje z żoną zaczynały się pogarszać. Próbował ją zrozumieć, ale ona niczego nie ułatwiała. Zmieniła się nagle po powrocie ze wspólnego koncertu i kolacji w restauracji, na których byli oboje we wspomnianą ich okrągłą rocznicę ślubu. Trwało to do czasu, aż dowiedział się iż ma ona innego. Bogatszego? Trudno powiedzieć, co w nim widziała. Sam raz go tylko na oczy z nią widział. Kobieta zostawiła go i ich dzieci. Ciężko było im pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Samuel naiwnie myślał, że żona do niego wróci. Zamiast niej, rok później otrzymał od żony adwokata papiery rozwodowe. Podczas rozpraw, dzięki pomocy swojego zaprzyjaźnionego prawnika, udało mu się wywalczyć pełne prawa do opieki nad dziećmi. Zaś wizy otrzymała jego była już żona. Nie było łatwo, ale los zlitował się widocznie nad nim. Nie zmienia to faktu, że został samotnym ojcem wychowującym trójkę dzieci.

W ciągu mijających czterech kolejnych lat, powoli życie się układało na lepsze. Do momentu kolejnej tragedii w jego życiu, jakim było zaginięcie jego córki. Młoda nastolatka nie wróciła do domu po szkole. Obdzwonił nie tylko placówkę edukacyjną, ale wszystkich jej znajomych a także zmuszony był odezwać się do byłej żony w tej sprawie. Rozmyślając, czy aby do niej nie pojechała. Nikt jednak nie miał pojęcia, gdzie podziewała się dziewczyna. Nawet poszukiwania przez policję, nie przynosiły zadowalających rezultatów. Załamany kolejną stratą w życiu, nie dopuszczał do siebie myśli, że jego dziecko mogłoby już nie żyć. Codziennie mimo wpatrywania się w butelkę alkoholu, nie otwiera jej. Z nadzieją, że jego córka wróci. Odnajdzie się. Wierzył w to. Teraz większą uwagę skupia na tym, by jego synowie nie podzielili jej losu. Codziennie nie tylko zawodzi ich do szkoły (w której sam również pracuje), ale i zabiera ich do domu.
Słabe i Mocne Strony
O wielu słabych stronach Samuela, wiedzą jego rodzice, rodzeństwo, żona i najbliższy przyjaciel. Jak wiadomo, nie każdy jest z tych swoich słabych stron dumny i stara się je w sobie zwalczyć. Dzieci wiedzą tyle, ile widzą, domyślą się lub same zapytają.

Mocne strony:
 • Posiada wysoki poziom inteligencji, sprytu i spostrzegawczości (czego w sumie nie powinno brakować informatykom w swojej dziedzinie pracy) co pozwala mu uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Nie powiemy że wszystkich, ponieważ zdarzą się momenty w życiu, które mogą mieć nawet bardzo zaskakujący obrót sytuacji. Te zdolności przydają mu się w pracy jak i przy jego pasji z komputerami.

 • Ufa swojej intuicji, a i tak często go nie zawodzi. Zawsze kieruje się głosem wewnątrz niż z rozumu, który nie zawsze wskaże mu dobrą drogę, lub w sytuacjach podjęcia ważnej decyzji.

 • Oddany mąż i bardzo dobry ojciec. Nie uważałby się w obu przypadkach za wzorowego, ponieważ jak każdemu rodzicowi czy małżonkowi pewne błędy zdarza się popełniać. Kocha swoją żonę (obecnie byłą) tak bardzo, iż błędnie żył w przekonaniu, że wróci do niego. Również bardzo kocha swoje dzieci, nawet jak przyszło mu je samotnie wychowywać, nie wyobraża sobie sytuacji, gdyby im się coś poważnego przytrafiło. Zawsze je wspiera, pociesza, przytuli i pomoże, jeżeli przyjdą do niego z problemem. Nigdy nie robił różnicy. Córkę jak i synów kocha równo i tak samo stara się traktować.

 • Przyjacielski i towarzyski. Nawiązuje dobre kontakty z uczniami, kolegami i koleżankami z pracy, a także utrzymuje stare pozytywne i przyjacielskie znajomości. Nawet z Anglii. Unika wszelkich nieprzyjemnych konfrontacji, a trudne sprawy stara się pokojowo rozwiązać i dyplomatycznie.

 • Posiada również takie cechy jak cierpliwość, odpowiedzialność, opiekuńczość, szczerość i kreatywność. To ostatnie cechuje się również w jego kierunku pasji informatyką i w szczególności w umiejętnościach graficznych. Czy to projekty np. ulotek, szablonów, stron internetowych. Z innych dodać można obejścia bardzo dobrych zabezpieczeń stron, serwisów i serwerów, jak i samodzielne tworzenie programów.

 • Lubi zwierzęta. Najbardziej psy.

 • Dba o swoje ciało. Kiedy tylko wolny czas mu pozwala, udaje się na siłownię. Jeżeli zaś nie, ćwiczy w domu.

 • Dla jednych to przekleństwo, dla innych to dar. Może nie jest to warte uwagi, ale dość istotne dla wielu sytuacji: Samuel jest osobą leworęczną.

Słabe strony:
 • Najbardziej na świecie nienawidzi węży.

 • W przypadku rodziny, nie trzeba wspominać, że najboleśniejszym bodźcem jest utrata ukochanej osoby. Odejście żony odbiło się na nim psychicznie, lecz nie do tak poważnego stopnia co w przypadku jego dzieci. One najbardziej przeżywały odejście matki. Sam z kolei musiał się trzymać i powstrzymywać od sięgania po alkohol, ze względu na swoje pociechy, które go potrzebują bardziej. Nieliczni wiedzą o jego możliwych skłonnościach do picia alkoholu, lecz z drugiej strony podziwiają, że potrafi i ma on silną wolę, by powstrzymać się od spożywania. Mając świadomość, jak bardzo może sobie zaszkodzić i swojej rodzinie. Utrata żony to nie jeden powód, by sięgnąć po butelkę. Zaginięcie córki, zaczęło potęgować ten stan i osłabiać jego siłę woli. Sam nie wie, jak długo jeszcze pociągnie.

 • Mimo posiadania dużych pokładów cierpliwości, nie przekłada się to często w stosunku do kontaktów z innymi ludźmi. Istnieje możliwość wyprowadzenia go z równowagi a w najgorszym wypadku, nawet do użycia siły. Mimo to, stara się unikać tych nieprzyjemnych sytuacji, nie reagować na czyjeś nieprzyjemne słowa pod jego adresem, ale nie pozwoli sobie na obgadywanie, czy zło życzenie jego rodzinie. W stosunku do swojej rodziny, nie okazuje wybuchu emocji, jeżeli z czymś się nie zgadza, albo próbuje komuś usilnie coś wyjaśnić. Zdenerwowany, stara się opanować swoje emocje, a jeżeli wie że sięga zenitu - wychodzi z pomieszczenia (najlepiej na zewnątrz) by ochłonąć. Gdy się uspokoi, wróci, przeprosi jeżeli będzie to konieczne. Wszystko jednak zależy od sytuacji, jaka będzie miała miejsce.

 • Nie posiada talentu muzycznego, czyli grania na instrumencie. Wspomniane jest o tym dlatego, ponieważ jego żona jak i córka owy talent posiadają.

 • Wrażliwy żołądek. Najbardziej cierpi on w sytuacjach, kiedy przeholuje z alkoholem. Zdarzało się najczęściej po imprezach towarzyskich w młodości. Zdarza się też, że przesadna ilość ostrych potraw doprowadza go do bólów i zapaleń żołądka. Leczy się co prawda i zażywa odpowiednie leki, lecz najlepszym ku temu lekarstwem jest unikanie ostrych przypraw jak i spożywania alkoholu.
Umiejętności
Informatyka - ogólna znajomość budowy i obsługi komputerów, operowania programami graficznymi, administracyjnymi, biurowymi, programowaniem, systemami itp. oraz językami komputerowymi. Informatyka jest również jego pasją.

Programowanie - (dziedzina informatyki) projektowanie, tworzenie, testowanie programów komputerowych i znajomość języka programowania. Jako że jest to bardzo szeroka dziedzina i wymaga sporego pokładu wiedzy, zna się na tym na podstawowym poziomie i częściowo na średnim. Cały czas jednak zagłębia w tym wiedzę i próbuje nauczyć się dużo więcej. Jak tylko czas mu na to pozwala.

Hakerstwo - włamywanie się do zabezpieczonych serwerów i systemów, dokopując się do sekretnych informacji strzeżonych przez ważne i tajne instytucje.

Kulinaria - każdego człowieka to podstawa, mistrzem kuchni nie jest, ale potrafi przyrządzić bardzo dobre obiady, śniadania, kolacje czy przekąski. Jedynie od pieczenia trzyma się z daleka. W tym akurat lepsza była jego żona.

Broń palna krótka - szczególnie pistolet, jako że jego ojciec był wojskowym, był przez ojca zapisany na szkolenia w strzelaniu z broni, mimo tych podstawowych umiejętności, po założeniu rodziny odszedł od jej używania.

Prawo jazdy - dojeżdżanie do pracy, odwożenie dzieci do szkoły, czy nawet wspólne rodzinne wycieczki wymagają własnego pojazdu na czterech kołach. Warto więc wspomnieć, że posiada on prawo jazdy na samochody osobowe.

Języki obce - angielski to jego ojczysty, jednakże przeprowadzając się do zupełnie innego kraju, opanował dodatkowo maoryski i nowozelandzki.
Ciekawostki
Bardzo dobrze zna się na informatyce oraz w wybranych jej dziedzinach, jak grafika, hakerstwo czy programowanie. Niektóre z nich nadal dokształca dla powiększenia swojej wiedzy. Nie tylko wykorzystuje to zawodowo, ale i prywatnie.

Leworęczny.

Nie pali, choć miewa chwilami skłonności do spożycia alkoholu. Świadomość, że ma na wychowaniu trójkę dzieci, powstrzymuje go od sięgnięcia nawet po kieliszek.

W przeciwieństwie do córki i żony, nie posiada talentu muzycznego.

Najbardziej na świecie boi się węży.

Posiada prawo jazdy na samochody osobowe.

Jako nauczyciel radzi sobie z uczniami bardzo dobrze. Zdarzają się trudne dni, bądź trudne charaktery w grupie jego zajęć, choć i z nimi daje sobie jakoś radę.


Ostatnio zmieniony przez Sam Vaughan dnia Pią Gru 08, 2017 9:17 pm, w całości zmieniany 5 razy
avatar
Sam Vaughan

Kieszenie : Dokumenty, portfel, klucze od domu i samochodu, telefon.
http://luciferum.forumpolish.com/t173-samuel-adam-vaughan#264 http://luciferum.forumpolish.com/t188-samuel-adam-vaughan#315 http://luciferum.forumpolish.com/t194-samuel-adam-vaughan#322

Powrót do góry Go down

Re: Samuel Adam Vaughan

Pisanie by Sam Vaughan on Pią Paź 13, 2017 7:34 pm

Podbijam. A za wszelkie błędy - przepraszam.
avatar
Sam Vaughan

Kieszenie : Dokumenty, portfel, klucze od domu i samochodu, telefon.
http://luciferum.forumpolish.com/t173-samuel-adam-vaughan#264 http://luciferum.forumpolish.com/t188-samuel-adam-vaughan#315 http://luciferum.forumpolish.com/t194-samuel-adam-vaughan#322

Powrót do góry Go down

Re: Samuel Adam Vaughan

Pisanie by Luciferum on Pią Paź 13, 2017 8:47 pm

Akceptuję!
space
Życie dało ci w kość, ale ty dzielnie się trzymasz swoich postanowień i trwasz przy swoim.
Nie zapomnij założyć informatora i miłej gry.
Dostajesz 6 Nefrytów!
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Samuel Adam Vaughan

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach