Zaświatowcy: pół-duch,

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy: pół-duch,

Pisanie by Hestia Vaughan on Sob Paź 07, 2017 6:14 pm

Nazwa: Pół-duch, mieszaniec, dziwadło...
Pochodzenie: W podaniach ludowych jest mnóstwo informacji o duchach. Jednak pół-duchy występują tylko w popkulturze.
Namiętność: Nie wiadomo, czy wszystkie pół-duchy mają takie same namiętności. Na chwilę obecną istnieje bowiem tylko jedna przedstawicielka tej rasy, której namiętnością jest chronienie niewinnych przed różnymi zagrożeniami. Może się to wydać dziwne, lecz w głębi duszy czuje ona nieodpartą chęć do działania i gdy ktoś potrzebuje pomocy, to wszystko inne przestaje być dla niej ważne. Namiętność ta stanowi zagrożenie głównie dla niej samej, gdyż nie przejmuje się wtedy o własne życie... Oraz dla agresorów, którzy atakując swoje ofiary mogą porządnie oberwać.
Słabość: Istoty te, jako połączenie ducha i człowieka, łączą w sobie słabości obu tych ras. Nawet w postaci zjawy są one w pewnym stopniu fizyczne, dlatego można je zranić. Z ich ran wypływa wtedy ektoplazma, a gdy są ludźmi, krew. Jednak w przeciwieństwie do duchów, nie rozpadają sie, lecz najzwyczajniej w świecie umierają. W końcu... Przedstawiciele tej rasy są martwi tylko w połowie, więc mogą zginąć poraz drugi. Co się natomiast tyczy słabości ich drugiej strony, to rasa ta jest podatna na zaklęcia. Można posłać pół-ducha do zaświatów, uwięzić w przedmiocie, przejąć nad nim kontrolę i wiele więcej...
Krótki opis: Pół-duchy to zaświatowcy posiadający dwie postacie: człowieka i ducha. Nie wiadomo jak dokładnie powstała ta rasa. Jasne jest tylko to, że pół-duchy nie są tolerowane przez żadną ze stron. Zarówno ludzie jak i umarli uważają je za wynaturzenia, które nie powinny istnieć. Na szczęście jest na to rada. Pół-duchy mogą z łatwością zmieniać postać, a każda z nich się od siebie różni, dzięki czemu niepoinformowani biorą mieszańca za dwie niezwiązane ze sobą osoby. Oprócz tego zaświatowiec w każdej z tych postaci może korzystać ze swoich mocy. Choć w postaci ducha są one silniejsze, niż w ludzkiej. Co się natomiast tyczy jego fizjonomii, to... Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. W obu postaciach organy wewnętrzne mieszańca funkcjonują, lecz zamiast serca ma on rdzeń, który odpowiada za energię i moc zaświatowca. Wygląda on jak kawałek kryształu.
Mocne strony:
- dzięki temu, że ludzkie ciało mieszańca jest połączone z esencją śmierci, nie potrzebuje on tyle jedzenia co zwykły człowiek. Może też nieoddychać przez kilka godzin.
- mięśnie pół-ducha są inne, niż ludzkie i może on unieść nawet samochód osobowy, ale nic więcej
- widzi w ciemności.
- odporność na działanie wysokich i niskich temperatur. Pół-duchom nie straszny mróz i skwar. Oczywiście skok do wulkanu nadal może je zabić.
- może osiągać duże prędkości, ale TYLKO w locie.
Umiejętności:
Transformacja- zmiana postaci z ducha w człowieka i na odwrót.
Zmysł- wyczuwanie obecności innych istot w promieniu około 20 metrów, wraz z rozpoznaniem ich rasy. Nie da sie jednak zdobyć w ten sposób innych informacji, takich jak kim jest dana istota i jakie ma moce.
Przenikanie- standardowa moc ducha. Pozwala na przenikanie przez osoby i obiekty. Dzięki szkoleniu można nawet nauczyć się czynić przenikalnymi dotykane istoty i rzeczy.
Niewidzialność- inna moc typowa dla duchów. Czyni zaświatowca niewidzialnym. I tak jak w przypadku przenikania, po treningu, można znikać też inne osoby i obiekty. To ma jednak pewien haczyk. Jeśli nie połączy się niewidzialności z przenikaniem, pół-duch nadal będzie rzucał cień.
Latanie- chyba nie trzeba tłumaczyć na czym ono polega. Jednak tej moc mieszaniec może używać tylko w postaci ducha.
Opętanie- przejęcie kontroli nad inna osobą. Nie działa na boskie naczynia, oraz istoty z blokadą umysłu.
Promień- wiązka energii ektoplazmy z której mieszaniec jest zrobiony w połowie. Dlatego używanie tej mocy go osłabia. Działa jak zwykły laser, czyli wypala wszystko w co trafi.
Osłona- kolejna rzecz z ektoplazmy. Służy jako tarcza i zbyt długie utrzymanie jej również osłabia pół-ducha.
Skowyt- energetyczna fala dźwiękowa, niszcząca wszystko na swojej drodze. Użycie jej jest jednak bardzo niebezpieczne. Po skorzystaniu z tej mocy zaświatowiec traci przytomność, stając się tym samym całkowicie bezbronnym, a w krytycznych sytuacjach może nawet umrzeć.
Indywidualna moc- każdy jest inny i posiada jedną, własną moc. W przypadku Hestii jest to magia lecznicza. Zużywa do niej swoją własną energię, co ja osłabia, a jeśli przesadzi z korzystaniem z niej, może się rozchorować lub umrzeć.
Nastawienie do:

  • Ludzi – Sprawa indywidualna dla każdego mieszańca.
  • Bogów – jak wyżej.
  • Inni Zaświatowcy – jak wyżej.
avatar
Hestia Vaughan

Kieszenie : Torbę na ramię ze szkolnymi przedmiotami i książkami, telefon, klucze i portfel.
http://luciferum.forumpolish.com/t180-hestia-vaughan

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: pół-duch,

Pisanie by Luciferum on Nie Paź 08, 2017 1:42 am

Akceptuję!
space
Duchy zwykły straszyć ludzi, a nawet jeśli nie, to nie są zbyt dobrze odbierane przez ludzi. Może pojawienie się istoty będącej w połowie ludzką, a w połowie duchem pomoże coś w tej kwestii zmienić? Liczymy na to.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach