Zaświatowcy: wampiry

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy: wampiry

Pisanie by Miss Blood on Sro Paź 04, 2017 2:28 pm


Nazwa: Wampir, krwiopijca, komar a nawet diabeł.
Pochodzenie: Klasyczne opowieści o wampirach.
Namiętność i trochę opisu:

Naturalnie, największą Namiętnością wampirów jest wysysanie krwi oraz krew w ogóle. Oprócz tego, że jest to ich jedynym pożywieniem, które jest konieczne, żeby przetrwać, sama czynność jest największą wśród przyjemności dla krwiopijców (wybaczcie, wegetarianie i weganie, możecie mieć wyrzuty sumienia, ale natura to natura). Dla ofiary zaś, w zależności od woli żywiącego się, może być to najprzyjemniejszym doznaniem, albo wręcz jedną z najpodlejszych spraw w ich życiu.
Żeby wampir mógł w pełni się kontrolować i cieszyć się pełną nieżyciowych sił, musi regularnie się pożywiać. Ile? Jest to kwestia indywidualna - przyjmuje się, że tym młodszy, tym więcej, a stary mniej, jednak w istocie chodzi też o temperament i upodobania poszczególnego wampira.
Tradycyjnie, klasyczny wampir winien żywić się krwią ludzką, jednak trafiają się ci, którzy polują na zwierzęta, żywią się z woreczków szpitalnych, a może nawet lubują się w Zaświatowcach, albo innych Bogach.

Słabość:

  • Słońce - wampir to stworzenie nocne, zaś noc należy do wampirów; słońce im nie przyjazne i nawet promyk może ich spalić i zmienić w popiół.
  • Czosnek - nie jest to, naturalnie, zabójcze, ale zwyczajnie śmierdzi dla delikatnych nosków wampirów.
  • Zakołkowanie - zwykłe drewno wbite w serce może co najwyżej uśpić wampira, kiedy zostanie pozbawiony kołka, zostanie wybudzony. W przypadku poświęconego kołka (poświęcenie musi odbyć się przez osobę prawdziwie wierzącą, inaczej może to nie poskutkować), wbicie w to określone miejsce powoduje, niestety, śmierć.
  • Woda święcona - tutaj znowuż skierowane jest to do jedynie osób prawdziwie wierzących. Użycie przez osobę bardzo wierzącą wody święconej, może zwyczajnie palić wampira w poszczególnych miejscach, niemniej nie jest to metoda, którą można uśmiercić krwiopijcę.

Krótki opis:

Istoty nocy, diabły, potwory, bestie, wampiry, krwiopijcy - różnie ich nazywano i trudno się dziwić, skoro ich sposób bycia jest najczęściej iście morderczy.
Za Matkę przyjmuje się Lilith, uważaną za pierwszą wampirzycę. Mówi się, że to zła siostra Ewy, butna i arogancka, więc Bóg stracił ją na Ziemię, dodatkowo skazując na wieczne pragnienie.
Wampir to klasyczny wilk w przebraniu baranka, bestia o ludzkiej skórze. Zazwyczaj posiada swoisty magnetyzm, którym kusi swoje ofiary, ale ma w sobie coś z drapieżności zwierząt. Blada skóra, wolno bijące serce i ostre kły, które najczęściej wysuwają się wtedy, gdy właściciel sobie tego życzy - oto on.
Krwiopijcą można zostać poprzez przemienienie przez innego wampira. Rodzic winien pozbawić ofiarę niemalże całej krwi, potem zaś nakarmić swoją i tyle wystarczy, żeby Dziecko otworzyło swoje nieżywe oczy. Wtedy też, zatrzymuje się proces starzenia.
Zazwyczaj, między Rodzicem i Dzieckiem tworzy się więź, przez którą stworzony wraca co jakiś czas do swojego Rodzica, do którego zazwyczaj czuje szacunek i jakąś lojalność, może nawet posłuszeństwo. Klasyczny Rodzic zaś, winien ochraniać swoje Dziecko i wprowadzać w świat nocy.
Niemniej, dobrze wiemy, że zdarzają się wyjątki.
Najsłynniejszymi wampirami są: Wład Palownik, Wład III Diabeł i Elżbieta Batory.

Mocne strony:
- Dwukrotnie silniejsi od ludzi, niemniej ich największą domeną i zaletą jest...
- Bycie zwinnym, tutaj trudno o godną konkurencję,
- Nadwrażliwe zmysły, oczywiście, znacznie silniejsze, niż u ludzi, niemniej porównajmy do klasycznego wilkołaka: wzrok > słuch, smak > węch, dotyk*,
- Magnetyzm i seksualność, działający najbardziej na ludzi,
- Długowieczność.

Umiejętności:
- Hipnotyzowanie,
- Przemiana w nietoperza,
- Szybka regeneracja ran (niemniej, im rana poważniejsza tym dłużej to trwa, zaś oderwane kończyny mogą się regenerować nawet kilka dni. Aha, wzrasta wówczas zapotrzebowanie na krew),
- Drobna manipulacja wspomnieniami.

Nastawienie do:
Ludzi – nie oszukujmy się - człowiek to przede wszystkim pożywienie, jednak postępowość dopadła nawet wampirów i sympatyzowanie z ludźmi nie jest AŻ TAK piętnowane jak kiedyś. Jednak wciąż, wampir, który boi się pozbawiać życia, albo zadawać cierpienie ludziom, jest najczęściej ofiarą żarcików.
Bogów – raczej siebie tolerują, jednak zależy to wszystko jest kwestia indywidualna.
Inni Zaświatowcy – tak jak wyżej. Najczęściej jednak, wampir wampirowi bratem i siostrą, zaś z wilkołakami bijatyką.

Wszystko powyżej jest jedynie szkieletem.

wzrok > słuch, smak > węch, dotyk* - rozumiemy to, że symbolem ">" oznaczamy domenę wampirów nad wilkołakami, gdzie, np. wzrok wampiry mają lepszy, zaś słuch słabszy niż wilkołak.


Ostatnio zmieniony przez Miss Blood dnia Sro Paź 04, 2017 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Miss Blood

Kieszenie : Sztylet przypięty do nogi; plik dokumentów.
http://luciferum.forumpolish.com/t150-joanna-hill http://luciferum.forumpolish.com/t154-miss-blood#200 http://luciferum.forumpolish.com/t155-halo-halo-miss-blood#201

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: wampiry

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 04, 2017 2:50 pm


Akceptuję!
space
Wampiry, które tu zamieszkają są prawdziwymi hardcorami. Nowa Zelandia to naprawdę słoneczny kraj, w którym na szczęście nie brakuje mrocznych i ciemnych miejsc.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach