Zaświatowcy: Anioły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy: Anioły

Pisanie by Raguel on Sro Paź 04, 2017 8:52 am


Nazwa: Anioły
Pochodzenie:Religie Wielkiej Księgi (Judaizm, Islam i Chrześcijaństwo)
Namiętność:Największą namiętnością aniołów jest modlitwa i czynienie dobra. Dzięki niej zdobywają swoją siłę, a także łaskę Boga. Często wprowadza je to w tarapaty, bo za wszelką cenę starają się czynić to, co według nich jest dobre i odpowiednie, nieraz prowadząc do katastrofy czy własnej śmierci.
Słabość: Słabością aniołów są grzechy. To właśnie ze względu na dokonanie jednego z siedmiu grzechów głównych będąc jeszcze w niebie są zsyłane na ziemię (nie jest to jednak regułą, czasem może to być drobniejszy grzech lub misja), a każde kolejne dokonywane grzechy osłabiają je, przybliżając do całkowicie ludzkiej mocy, jednak zabić je może jedynie świętokradztwo lub popełnienie wszystkich siedmiu grzechów głównych. Oprócz tego może zabić je sam Jahwe, ognisty miecz Archanioła Michała czy miecz pobłogosławiony przez jakiegokolwiek boga związanego z domeną sprawiedliwości (błogosławieństwo może cofnąć tylko ten, który je dał), jeśli do zabicia ciała anioła użyje się czegoś innego, anioł powróci. Aniołowie nie mogą kłamać.
Opis: Aniołowie nie posiadają ciała. Są jedynie duszą, która jest przyoblekana w ludzką formę. Bez ciała aniołowie mogą mówić językiem aniołów, jednak nie odbierają fizycznie świata. Anioły odznaczają się spokojną naturą, chęcią czynienia dobra.
Trudno je rozpoznać fizycznie od człowieka (o ile nie noszą skrzydeł lub nie są z chóru Mocy), jednak charakter jest bardzo specyficzny. Często mają problem z opisaniem rzeczywistości, mylą określenia, tracą poczucie czasu lub zatrzymują się w bezruchu podczas rozmowy, zapominając o gestykulacji.
Dzielą się na dziewięć chórów i w zależności od tego, różnią się swoimi zadaniami i siłą oraz umiejętnościami, jakie posiadają.

 1. Serafini (anioły kontemplacji): Chór znajdujący się najbliżej Boga. Są to istoty o duszy ognistej. W fizycznej formie są płomieniem o sześciu skrzydłach. W języku niebiańskim wyśpiewują chwałę dla Jahwe. Są uosobieniem miłości bożej. Jedynie w tradycji chrześcijańskiej zaliczają się do kategorii aniołów.
  WAŻNE: Chór niegrywalny ze względu na charakterystykę. Można spotkać jako NPC.
 2. Cherubini (anioły kontemplacji): Ich widzialną formą jest sfinks, lew o twarzy człowieka, ze skrzydłami. Cherubini to istoty znajdujące się w bezpośredniej bliskości do Jahwe, ślepo mu oddane. Są bardzo potężne, jednak nawet aniołom nie są znane ich umiejętności. Prawdopodobnie posiadają tę samą wiedzę lub minimalnie mniejszą wiedzę co Jahwe, przez co są szalone. Jedynie w tradycji chrześcijańskiej zaliczają się do kategorii aniołów.
  WAŻNE: Chór niegrywalny ze względu na charakterystykę. Można spotkać jako NPC.
 3. Trony (anioły kontemplacji): Opiekunowie tronu bożego. Najbardziej posłuszne ze wszystkich aniołów, oddane Jahwe. Ich ludzka postać to mężczyzna w purpurowej szacie i koronie, dzierżący berło. Nie można ich spotkać poza Niebiosami, każdy nieposłuszny anioł z Tronów, zostaje automatycznie unicestwiony.
  WAŻNE: Chór niegrywalny ze względu na charakterystykę. Nie można spotkać jako NPC.
 4. Panowania (anioły kosmosu): Panowania to chór anielski, który rozdziela obowiązki aniołów, wydaje rozkazy i wyznacza misje dla aniołów chórów. Są ślepo oddani Bogu. Dowódcy wojsk anielskich.
 5. Moce (anioły kosmosu): Zwierzchnicy nad wszelkim tworem cielesnym, materialnym. Część wojska anielskiego. Panują nad żywiołami i odznaczają się niezwykłą odwagą. W ludzkiej postaci charakteryzują się bardzo jasnymi, jarzącymi się oczami.
 6. Potęgi (anioły kosmosu): Chór skupiony na ochronie świata przed złymi mocami, walczyć z grzechem i jej symbolem, ciemnością, aby nie zapanowała nad światem i kosmosem. Wykonują wolę boską. Ich fizycznym atrybutem jest znamię gwiazdy, występujące na różnych częściach ciała.
  WAŻNE: Anioły z chóru Potęgi mogą przybyć na ziemię jedynie ze względu na misje, nie z powodu strącenia.
 7. Zwierzchności (anioły ziemi): Zarządzają chórem dziewiątym. Są swojego rodzaju rządem nad terenami. Rozdzielają terytoria i zwierzchnictwa, przydzielają aniołów stróżów do konkretnych dusz.
  WAŻNE: Chór niegrywalny ze względu na charakterystykę. Można spotkać jako NPC.
 8. Archaniołowie (anioły ziemi) Stoją na czele hufców anielskich i choć znajdują się w przedostatnim chórze, są nazywani książętami nieba i stoją ponad innymi chórami swoją ważnością. Jedyny z chórów, w którym jest określona liczba aniołów i jest ich siedmiu:

  1. Uriel
  2. Rafał (Rafael)
  3. Raguel (Ruhiel, Ruagel, Ruahel)
  4. Michał
  5. Sariel (Serakel)
  6. Gabriel
  7. Remiel (Jeremiel, Jerahmiel)


 9. Aniołowie (anioły ziemi): W dziewiątym chórze znajdują się najsłabsze i najbardziej pośrednie anioły. Zazwyczaj są to stróże ludzi i żołnierze Boga. Najliczniejszy z chórów, jednocześnie najbardziej podatny na sprzeciwienie się Jahwe. Opiekują się codziennością ludzką.


Umiejętności:
WAŻNE: Umiejętności są tylko przykładowe i można je dodać, wysyłając je do administracji. Uprasza się o dobranie umiejętności tak, aby pasowała do charakterystyki chóru.

 • Generalne:

  • Niematerialność: Pozbycie się swojego materialnego ciała, stając się samą duszą. Nie można im wtedy wyrządzić fizycznej krzywdy ani ich zobaczyć. Niestety, nie są w stanie porozumieć się wtedy z żadną istotą poza Jahwe oraz innym aniołem (tu nie ma podziału na fizyczność drugiego anioła, jednak żeby mu odpowiedzieć, musi również mieć umiejętność niematerialności).
   WAŻNE: Aniołowie, którzy zostali zesłani na ziemię w ramach kary nie mogą używać tej umiejętności.
  • Wyczucie grzechu: Aniołowie są w stanie z większą lub mniejszą precyzją określić tereny, na których ktoś popełnił grzech ciężki lub kto go dokonał. Zazwyczaj dotyczy to morderstwa, krzywoprzysięstwa, herezji i lubieżności. Wyczuwanie nie jest dokładne, wskazuje jedynie orientacyjną obecność i typ grzechu. Im wyższy chór anielski, tym wyższa jest precyzja. W przypadku długiego użytkowania na konkretnej osobie, można poznać jej pragnienia.
  • Skrzydła: Aniołowie w ludzkiej postaci mogą latać za pomocą pierzastych skrzydeł. Można je nosić cały czas lub rozkładać, w przypadku tego drugiego, wyrastają one spomiędzy łopatek w ciągu trzech minut. Gdy się chowają, rozpadają się na drobne kryształy spadające na ziemię, w kolorze pierza, później pył podobny do cukru, aż w końcu znikają z podłoża.  Wygląd skrzydeł jest dowolny.


 • Panowania

  • Anielski Rozkaz: Anioł używając tej mocy wymusić jakieś działanie na człowieku lub innym Zaświatowcu, jednak w przypadku tego drugiego, skuteczność zależy od relacji i zażyłości między postaciami. Jeśli się nie znają, zaświatowiec uzna to za sugestię. Anioł nie może rozkazać człowiekowi niczego co bezpośrednio zagraża jego życiu.
  • Pierwotny Ryk: Okrzyk bojowy anioła powoduje przebudzenie nawet w najbardziej opanowanych Zaświatowcach ich prawdziwej natury oraz porzucenie ludzkiej powłoki na rzecz prawdziwego wyglądu.


 • Moce

  • Łamanie ducha: Swoim śpiewem Moc obniża morale przeciwnika. Tym samym sposobem może również podnosić morale swoich sprzymierzeńców, zależnie od intencji jego pieśni. Może na raz kierować swój ton tylko na jedną intencję.
  • Władca Żywiołów: Moce mogą rozkazywać jednemu z wybranych żywiołów (ogień, woda, ziemia, powietrze, metal, drewno).


 • Potęgi

  • Boska Światłość: Anioł emituje światło, rozpraszające nawet magiczny mrok wszelkiego pochodzenia. Zbyt bliskie podejście do takiego anioła powoduje oparzenia, topienie się skóry czy nawet podpalenie, anioł emituje dużo ciepła. Bezpośrednie spojrzenie na niego powoduje trwałą ślepotę.
  • Egzorcysta Dzięki swojemu błogosławieństwu, Potęgi mogą przełamywać klątwy, wyganiać złe duchy czy wyrzucić demona z czyjegoś ciała, a także osłabić złą magię.


 • Archaniołowie

  • Zatrzymanie czasu Archanioł może zatrzymać na krótką chwilę czas lub go znacząco spowolnić na trochę dłuższy okres, samemu pozostając nietkniętym. Może wykluczyć z zatrzymania jedną lub dwie osoby, oprócz siebie.
  • Boski Oręż Archanioł może przywołać boską broń dowolnego typu (prócz broni palnej), która jest dużo wytrzymalsza od zwykłego oręża i nie może być dotknięta przez nikogo, poza wzywającym ją aniołem.


 • Anioły

  • Tarcza: Anioł wytwarza dookoła siebie i jednej osoby tarczę odporną na ataki fizyczne i magiczne. Podczas trzymania tarczy nie może wykonać innej akcji.
  • Uzdrowienie: Anioł może wyleczyć swoim dotykiem nawet ciężkie rany i obrażenia. Nie działa na choroby.
  • Władca przestrzeni: Anioł, w celu ratowania innej istoty może zagiąć nieznacznie przestrzeń, deformować ją i dostosowywać do potrzep, na przykład skrócić dystans między sobą a osobą, którą musi ochronić.Nastawienie do:

 • Ludzi – Ludzie są pod ochroną aniołów, jednak często aniołowie właśnie przez nie dopuszczają się grzechu gniewu i zazdrości.
 • Bogów – Uważają, że jest tylko jeden Bóg, reszta to silni Zaświatowcy.
 • Inni Zaświatowcy – Zależnie od tendencji ras, starają się unikać tych zdecydowanie złych, z tymi o dobrymi żyjąc w zgodzie. Jest to kwestia bardzo indywidualna.

avatar
Raguel

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: Anioły

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 04, 2017 3:43 pm


Akceptuję!
space
Mieszkańcy Luciferum mogą spać spokojnie, bowiem w końcu doczekali się swoich aniołów.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach