Zaświatowcy: Kyūbi-no-kitsune

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy: Kyūbi-no-kitsune

Pisanie by Miyamoto on Wto Paź 03, 2017 9:25 pm

Nazwa: Kyūbi-no-kitsune
Pochodzenie: Mitologia Japońska

Namiętność: Lis kocha, namiętnie kocha być podziwiany. Uwielbia ten moment kiedy ktoś komplementuje go, zachwyca się jego ogonami. Do tego oprócz komplementów lubi być głaskany i tulony. Drapanie za uszkiem też przejdzie. Wielki pieszczoch, który chce by każdy dostrzegł jego piękno i wyjątkowość, nawet jeśli by to miały być walory tylko jego ciała ludzkiego. O wiele chętniej przyjmuje komplementy do swej lisiej postaci, może dlatego nienawidzi czasami tak bardzo bóstwa, bo na ich komplementy jest najbardziej wrażliwy.

Słabość: Lis jest odporny na ogień, lubi ciepło, więc bardzo niskie temperatury i lód są dla niego szkodliwe. Sprawiają, że jego ogień jest słabszy, a on czuje senność czy też apatię.

Krótki opis: Najsławniejszym japońskim yokai, który przybiera postać lisa, jest kitsune. Pocierając o siebie 9 ogonów, tworzy kule ognia i pożary. To niezwykle inteligenta i silna kreatura, która potrafi zmieniać swoją postać. Kitsune nękają ludzi, przemieniając się w olbrzymów czy też straszliwe potwory. Mogą także przybrać cechy konkretnego człowieka, co jest jeszcze bardziej niepokojące.
Pierwotną formą stworzenia jest lis o dziewięciu ogonach. Z tej formy dopiero następuje zmiana w człowieka lub formę przejściową (zależne od woli Kitsune).


Mocne strony: Lis jest bardzo inteligentny, do tego silniejszy fizycznie od człowieka. Jest też sprytny i szybki. Nie jest tak szybki jak wampir, czy silny jak wilkołaki, ale w swych zdolnościach jest dwa razy silniejszy i szybszy od zwykłego człowieka. Do tego jego zmysły są wyostrzone jak u normalnego lisa. Ma czuły słuch, wzrok i węch.

Umiejętności:
 • Władanie nad ogniem czyli tworzenie kul z ognia, wywoływanie pożarów, siła czerpana jest z dziewięciu ogonów, zatem podczas korzystania z mocy ciało lista płonie razem z nim, ten ogień może parzyć, jest to swego rodzaju tarcza, którą ciężej ugasić od normalnych płomieni, choć nie jest to niemożliwe. Ogień nad którym panuje lis jest typowym, czyli gorącym, aczkolwiek jego barwa zależy od tego jakie emocje towarzyszą przy jego tworzeniu, czerwienie to gniew, ciemniejsze barwy czerwieni zaś oznaczają wściekłość, a nawet nienawiść. Im intensywniejsze emocje tym płomień ma wyższą temperaturę, ale za to może się szybciej wypalić. O wiele lepsze są ataki kiedy kontroluje emocje.
 • Zmiana w człowieka (dowolny wygląd), lub zmiana w człowieka z ogonami i uszkami lisa. Może kopiować czyjś wygląd, aczkolwiek nie skopiuje zachowania idealnie jeśli nie zna wystarczająco dobrze skopiowaną osobę. Ma dodatkowo jeden swój uniwersalny ludzki wygląd, jego własny, nie powielony od nikogo innego. Przy tym jednym wyglądzie może mieć w formę przejściową, człowiek z uszami oraz ogonami.
 • Panowanie nad energią, tworzenie kul energetycznych, które mają niszczycielską siłę podobną do wybuchu małego materiału wybuchowego. Lis tworzy kule w bardzo podobny sposób jak ogień, dzięki ogonom, z tą różnicą, że zamiast ognistej aury posiada on podczas tworzenia i ataku bardziej przezroczystą, podobną do lekkich zawirowań obrazu. Ma to bardzo podobne działanie jak wyżej. Ma służyć jako bariera ochronna.
 • Tworzenie klonów. Lis potrafi wytworzyć kopie samego siebie. Ich żywotność jest dość krótka, znikają po pierwszym silnym uderzeniu, lub ataku mocy. Klony mają dużo mniejszą moc od oryginału i mają na celu odwrócić uwagę od swego twórcy. Mają swoją świadomość, nawet tą chwilową, dlatego mogą poruszać się i uciekać, lub zaatakować niezależnie od swego twórcy, ale nigdy przeciw niemu. Nie atakują lisa.
 • Szybka regeneracja. Innego słowy rany lisa bardzo szybko się goją, niektóre, płytsze i powierzchowne znikają prawie natychmiastowo. Od ciężkiego zranienia do pełnego wyleczenia potrzebuje o wiele mniej czasu niż zwykły człowiek. Regeneracja "działa" automatycznie. Lis nie musi się skupiać na tym by wyleczyć siebie. Do tego szybsza regeneracja sprawia też, że prawie nie choruje.
 • Telepatia. Lis potrafi porozumiewać się za pomocą myśli, im lepiej kogoś zna tym lepiej mu to wychodzi. Ze znajomymi może się tak kontaktować nawet jeśli są daleko od niego. Jeśli chodzi o obce osoby, by nawiązać z nimi kontakt musi wiedzieć ich, przynajmniej na samym początku "rozmowy". Do tego można dodać, że nie każdy musi chcieć odpowiadać na jego komunikaty mentalne. Nie może nikogo do tego zmusić. Może ograniczyć się do samego czytania myśli kogoś, analogicznie jak wyżej.
 • Panowanie nad powietrzem. Lis może kontrolować powietrze, a co za tym idzie sprawić, że powstanie od lekkiego podmuchu, aż do wichury. Jednak by stworzyć silniejsze i większe podmuchy potrzebuje się skupić, a nie zawsze jest to możliwe. Pomocne w tym mogą być wachlarze. Przedmiot wytwarza niby tylko lekki podmuch, ale spotęgowany mocą lisa może rzucić czymś cięższym o ścianę.
 • Panowanie nad błyskawicą. Inaczej lis może porazić prądem. Nie zabija to, ale osłabia kogoś, czasami paraliżuje na chwilę. Może to ułatwić ucieczkę, lub zadanie kolejnego ciosu. Jeśli jest na zewnątrz może dzięki temu przywołać burzę z deszczem, co dodatkowo ułatwi mu ucieczkę, zdezorientuje przeciwnika. Im silniejszy atak błyskawicą tym czas między kolejnymi jest dłuższy.
 • Ochrona przed atakami mentalnymi. Lis jest chroniony przed wszystkimi atakami mentalnymi, zatem nie można czytać mu w myślach, ani go zahipnotyzować. Im silniejszy, intensywniejszy atak, tym lis może odczuwać lekki dyskomfort związany z faktem, że ktoś próbuje przebić się przez jego barierę ochronną. Może to być lekki ból głowy, który jednocześnie jest swoistym systemem ostrzegawczym.
 • Blokowanie mocy innych. Lis może blokować moc osób znajdujących się w jego najbliższym otoczeniu, tak do dwóch metrów. Im dalej tym działanie jest słabsze. Może również zablokować moc dowolnej jednej osoby, którą widzi niezależnie od odległości, która ich dzieli, jednak jeśli skupia się na jednej osobie to osobom w pobliżu jedynie lekko zakłóca moce, nie działają one tak jak powinny, ale nie blokuje już. Wszystko zależy od tego czy stworzenie woli blokować moce jednej osoby, czy paru w swoim otoczeniu. Jeśli wybierze jedną osobę musi się nad tym skupić, jeśli paru w pobliżu to uruchamia się umiejętność prawie automatycznie, z opcją "wyłączenia" jej. Blokowanie mocy w przypadku Zaświatowców działa do trzech postów, a u Bogów jeden post, czas przerwy w używaniu tego to trzy posty.


Nastawienie do:
 • Ludzi – nienawidzi, całkowicie im nie ufa, uważa za istoty słabe i nieistotne
 • Bogów – szanuje i traktuje z czcią, ale nie lubi
 • Inni Zaświatowcy – podchodzi do nich nieufnie, nie wie czego może się spodziewać, czasami wręcz czuje strach pomieszany z nienawiścią.


Ostatnio zmieniony przez Kyūbi-no-kitsune dnia Sro Paź 04, 2017 12:00 pm, w całości zmieniany 4 razy
avatar
Miyamoto

http://luciferum.forumpolish.com/t183-miyamoto-miya http://luciferum.forumpolish.com/t220-miyamoto#409

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: Kyūbi-no-kitsune

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 04, 2017 10:25 am


Akceptuję!
space
Luciferum to spokojne miasto, proszę nie spal go od razu.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics
» Frau

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach