Alois Wang

Luciferum :: 

 :: Archiwum :: KP

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Alois Wang

Pisanie by Alois Wang on Wto Paź 03, 2017 7:52 pm

Alois Yin Wang
Wiek: 30
Data urodzenia: 21.12.1987
Miejsce urodzenia: Nowa Zelandia, Luciferum
Rasa: Bóg
Jaki: Zhuan Xu – chiński bóg nocy i zimy
Orientacja: homoseksualna
Stan cywilny: kawaler
Zawód: barman
Miejsce pracy: Klub Bad Rain
Miejsce zamieszkania: Downtown
Wyglądu użycza: Nicholas Tse
Biografia
Rodzina Wang wyemigrowała z Chin do Nowej Zelandii w latach sześćdziesiątych, uciekając przed represjami rządu komunistycznego. W tamtych niespokojnych czasach każdy przejaw „starej kultury” był prześladowany i likwidowany. Nic zatem dziwnego, że rodzina ściśle powiązana z bogami i dawnym porządkiem musiała opuścić ojczyznę. Wraz z Wangami uciekło z Chin jeszcze kilka innych „boskich” rodów, które z czasem osiedliły się w Luciferum lub okolicach.
Alois (czy też Yin) przyszedł na świat w tym magicznym mieście, gdzie od najmłodszych lat stykał się z tym, co niezwykłe. Wprawdzie rodzice nie mówili mu, ma szansę stać się boskim Naczyniem, lecz młody przeczuwał, że był wyjątkowy… głównie za sprawą faktu, że nie bał się ciemności. Mało tego - czuł się w niej jak ryba w wodzie. Mało tego - czuł się w niej jak ryba w wodzie. A jakby tego było mało, działał w nocy na najwyższych obrotach i nie potrzebował tyle snu co inni. Ta ostatnia zdolność zdecydowanie mu pomogła w osiąganiu wysokich wyników w szkole, bo ostro zakuwał po nocach i wcale się tym tak nie męczył jak inni jego rówieśnicy. Rodzice szybko to zauważyli, więc zaczęli posyłać syna na masę różnych zajęć dodatkowych – od kursów językowych po na lekcjach samoobrony kończąc. Zaczęli również przeczuwać, że ich syn prawdopodobnie się jednak stanie boskim Naczyniem i przebąkiwali mu o tym coraz częściej.
W dniu 21 urodzin Aloisa nadeszła chwila prawdy. Chłopak udał się do Gaju Bambusowego, aby tam wziąć udział w rytuale. A kiedy wstąpił w niego bóg, wcale nie okazało się to tak fajne, jak sobie wyobrażał na początku. Moc obniżania temperatury była bardzo niepokojąca i trudno było chłopakowi nad nią zapanować. Pewnego dnia przypadkowo skrzywdził swoją matkę, powodując u niej odmrożenia. To wydarzenie sprawiło, że Alois zamknął się w sobie i wyjechał z Luciferum do Auckland, aby żyć tam jak normalny człowiek. Imał się przeróżnych zajęć, głównie dorabiał w barach na nocnych zmianach. Marzył o tym, aby pójść na studia, lecz ostatecznie z nich zrezygnował – głównie z obawy, że kogoś przypadkiem skrzywdzi. Generalnie stronił od ludzi. Zapewne taki impas trwałby nadal, gdyby nie determinacja ojca Aloisa. Pan Wang senior odnalazł syna i odbył z nim długą rozmowę, w trakcie której przekonał go, że nawet tak przerażające zdolności mogą być używane w dobrych celach... trzeba tylko ćwiczyć.
Tak więc Yin powrócił do Luciferum i w ciągu kilku lat oswoił się ze swoimi zdolnościami na tyle, by nikogo przypadkiem nie zranić. Jednak można powiedzieć jedno - to już nie jest ten sam mężczyzna, co kiedyś, przed otrzymaniem boskiej duszy. Jego osobowość diametralnie się zmieniła.
Słabe i Mocne Strony
Niegdyś był czarującym typem i prawdziwą duszą towarzystwa, lecz po otrzymaniu duszy boga zimy jego charakter stopniowo zaczął ulegać diametralnym zmianom. Z biegiem lat stał się bardziej skryty, milczący, chłodny w obyciu. Bije od niego swoista aura niedostępności. Jednak gdyby go poznać bliżej i spróbować się przebić przez tę lodową zasłonę, to można się dokopać do wrażliwego wnętrza. Jest to jednak dość trudne zadanie.
Jego mocną stroną zdecydowanie jest cierpliwość i zdolność do chłodnego kalkulowania. Zanim się zabierze za cokolwiek, musi wszystko doskonale przemyśleć i stworzyć jakiś plan B… albo nawet plan C. To sprawia, że naprawdę trudno go czymś zaskoczyć, ale kiedy się to już jednak stanie, to wszystko się sypie. Bo niestety osoba nastawiona na długofalowe planowanie ma ogromny problem z dostosowaniem się do szybkich zmian. Zdecydowanie nie jest też spontanicznym typem, niechętnie podejmuje się nowych rzeczy. Jeżeli jednak coś go przyciśnie, to jest w stanie się przełamać.
Należy też wspomnieć o tym, że to bardzo pamiętliwy typ. Chowa złość w sobie i skrycie nienawidzi kogoś, kto mu podpadł. Zamiast wygarnąć przeciwnikowi od razu, woli poczekać na nadarzającą się okazję… co czyni go bardzo niebezpieczną osobą. Niestety ktoś tak pamiętliwy ma wyraźny problem ze zjednywaniem sobie przyjaciół, bo łatwo się zraża i ciężko odbudować jego zaufanie. Czasem strzela fochy jak prawdziwa diwa, co niejednego rozmówcę już zniechęciło...
Umiejętności
Tai Chi - ćwiczone głównie dla celów zdrowotnych, a nie obronnych... lecz i tak lepiej tego nie bagatelizować.
Prawo jazdy - do dużego samochodu nie wsiądzie, ale taki Mini Cooper będzie jak znalazł.
Złota rączka - poskłada półkę z Ikei, coś naprawi i ogarnie, chociaż oczywiście specjalistą nie jest. Wystarczy jednak na tyle, ile potrzeba umieć samotnie mieszkającej osobie.
Barmańskie sztuczki - jasne, głównym hitem jest użycie mocy do zamrażania drinków i formowania kostek lodu, ale zwyczajne "ludzkie" umiejętności też są potrzebne. Podrzucanie butelki przez lewe ramię w tył i złapanie prawą ręką z przodu? Obracanie butelki w palcach jak rewolwerowiec? To i wiele innych sztuczek nie stanowi żadnego problemu.
Moce
Wrodzona: Dziecię nocy – nie potrzebujesz tyle snu co inni, a w nocy funkcjonujesz na najwyższych obrotach. Na dodatek posiadasz koci wzrok – o zmierzchu widzisz jak w normalny dzień, w całkowitych ciemnościach masz widoczność jak w półmroku. Niestety wychodzenie na zewnątrz w słoneczny dzień odrobinę cię drażni.
Startowa: Kriokineza – wystarczy kilka gestów, aby żywioł lodu i śniegu zaczął ulegać twojemu wpływowi. Na niewielkim obszarze jesteś w stanie gwałtownie obniżyć temperaturę, co może wywołać opady śniegu. Poprzez dotknięcie sprawiasz, że dana powierzchnia pokrywa się szronem.
Ciekawostki
-jego chińskie imię Yin oznacza "srebro" lub "ciemność" (zależy na którym tonie się je wypowie)
-od dziecka wychowywany dwujęzycznie, stąd bardzo dobrze włada zarówno chińskim jak i angielskim (chociaż w przypadku tego drugiego języka słychać trochę azjatycki, śpiewny akcent)
-mierzy tylko 173 cm wzrostu, ale jak na Chińczyka to całkiem przyzwoity wynik
-wedle chińskiej astrologii jest spod znaku Królika
-wegetarianin z powodów religijnych (aczkolwiek nie unika ryb i owoców morza)
-a skoro mowa o jedzeniu, to gotuje okropnie, ale za to parzy świetną herbatę
-ma bardzo ładny głos, lecz wstydzi się śpiewać
-marzy o tym, aby kiedyś pojechać do Chin i lepiej poznać kraj swoich przodków


Ostatnio zmieniony przez Alois Wang dnia Pon Lis 13, 2017 2:56 pm, w całości zmieniany 5 razy
avatar
Alois Wang

http://luciferum.forumpolish.com/t144-alois-wang http://luciferum.forumpolish.com/t162-alois-wang http://luciferum.forumpolish.com/t163-do-not-disturb

Powrót do góry Go down

Re: Alois Wang

Pisanie by Alois Wang on Sro Paź 04, 2017 7:01 pm

Podbijam <3
avatar
Alois Wang

http://luciferum.forumpolish.com/t144-alois-wang http://luciferum.forumpolish.com/t162-alois-wang http://luciferum.forumpolish.com/t163-do-not-disturb

Powrót do góry Go down

Re: Alois Wang

Pisanie by Luciferum on Sro Paź 04, 2017 7:51 pm

Akceptuję!
space
Stanie się bogiem nocy i zimy musiało być niecodziennym przeżyciem. Jednak pewne moce niosą ze sobą ryzyko skrzywdzenia tych, których kochamy, o czym dotkliwie się przekonałeś. Niemniej teraz może będzie lepiej.
Na koniec nie zapomnij założyć informatora, a także życzę miłej gry.
Dostajesz 5 Nefrytów!
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Alois Wang

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

Luciferum :: 

 :: Archiwum :: KP

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach