Zaświatowcy: Chodzący w Snach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaświatowcy: Chodzący w Snach

Pisanie by Sawney on Pon Paź 02, 2017 3:06 pm

Nazwa: Chodzący w Snach
Pochodzenie: Wierzenia wielu kultur
Namiętność: Wchodzenie do snów ludzi – uwielbia to robić, musi to robić, ale również tego pragnie. Sfera snów to miejsce, w którym jego moce nie są ograniczone w żaden sposób, a to wielka pokusa, której trudno mu się oprzeć. Zwykle zwiedza krainę marzeń sennych, poznając sny wielu ludzi, chociaż zdarza mu się manipulować tymi snami, także w ten dobry, jak i zły sposób.
Słabość: Chodzący w Snach są wrażliwi na srebro i żelazo. Kontakt z tymi metalami sprawia, że na nich skórze pojawiają się brzydkie i trudno gojące się oparzenia, dlatego konieczne jest unikanie kontaktu z tymi metalami. Wrażliwość na te metale sprawia, że można ich pozbawić ich ciała albo nawet zabić – by to zrobić należy przebić srebrną bronią serce tego Zaświatowca, a potem odciąć mu głowę żelaznym mieczem. W pewnych okolicznościach – innych niż uleganie Namiętności – sfera snów może wydawać się o wiele bardziej interesująca niż świat rzeczywisty, na przykład, kiedy będzie im w życiu zbyt ciężko, co może doprowadzić do znacznego osłabienia ich cielesnej formy lub w skrajnych przypadkach nawet do jej śmierci.
Krótki opis: Pozbawieni opiekuna snów ludzie zaczęli wierzyć, że jakaś istota opiekuje się ich snami. To zwróciło uwagę bogów, w których kręgach nie było boga odpowiedzialnego za sferę snów – sami zaczęli wierzyć w istnienie takiego bytu. Wiara ludzi, jak i tych bogów powołała do życia Chodzącego w Snach – istotę dorównującą mocą bogom, mogącą za jednego z nich uchodzić, a w rzeczywistości nim nie będąc.

Mocne strony:

  • Siła – Zaświatowiec jest znacznie silniejszy od człowieka, aczkolwiek jego siła zależna jest też od cielesnej formy, jaką przybrał (budowy ciała, wieku oraz płci).
  • Refleks  – Zwiększony refleks i percepcja pozwalają im na złapanie spadających przedmiotów, a nawet lecącą w ich stronę strzałę czy inny przedmiot.
  • Odporność na psychokinezę – Chodzący w Snach są odporni na ataki psychokinetyczne (głównie telepatia, hipnoza i iluzja).

Umiejętności:
Kontrola Sfery Snów – posiadacz tej umiejętności może kształtować ten wymiar zgodnie ze swoją wolą i bez jakichkolwiek ograniczeń. Ma możliwość goszczenia w snach innych osób oraz sprawiać, by mieli dobre lub złe sny. Nie jest to jedyny aspekt tej zdolności, bowiem posiadający ją Zaświatowiec jest w stanie sprawić, by osoba, która zapadła lub została wprowadzona w śpiączkę z niej wyszła, może też uwalniać osoby spod działania mocy wpływających na umysł (chociażby hipnoza, iluzja i telepatia).
Złodziej Ciał – wyuczona umiejętność, która pozwala akurat temu Zaświatowcowi na ograniczone czasowo przejęcie ciało człowieka w jego najbliższym otoczeniu. Jest to możliwe w sytuacji, w której jego ciało zostanie poważnie uszkodzone lub zniszczone. Jest to forma opętania, dlatego ona wywiera poważny wpływ na ciało tymczasowego gospodarza w postaci całkiem prawdopodobnej utraty zmysłów, swojej osobowości czy śmierci.
Nie jest to umiejętność dostępna od razu dla Zaświatowca – musi przede wszystkim odkryć, że jest taka możliwość i nauczyć się jak to robić w możliwie najbardziej korzystniejszy dla siebie sposób. Konieczne jest też znalezienie odpowiedniego gospodarza – na tyle silnego, by sprostał swojej nowej roli i na tyle uległego, by nie stawiał opory przy dominowaniu jego umysłu. Chodzący w Snach nie może spędzić w zajętym ciele dużo czasu, co jest związane z długością i kruchością życia ludzi.
Iluzjonista – ten Zaświatowiec jest w stanie wykreować w kontrolowanych warunkach alternatywną rzeczywistość, w której może umieścić daną osobę. Nie wpływa w ten sposób na otaczający ich świat, bowiem i ta zdolność oddziałuje na umysł osoby, na której została użyta i to do tego stopnia, że ona została oddzielona od świata zewnętrznego – nie reaguje wtedy na żadne bodźce z zewnątrz, ale może odbierać te pochodzące z wytworzonej przez niego rzeczywistości. Do używania tej zdolności jest potrzebne duże skupienie oraz widzenie osoby, na której ma zostać użyta lub dotknięcie jej.
Wyczucie magii – jest to umiejętność związana z zwiększoną percepcją tego Zaświatowca. Potrafi wyczuwać skupiska magii, która świadczy o obecności bogów. Nie ma faktycznych umiejętności, by ją aktywnie wykorzystywać w inny sposób niż możliwość skupienia jej na tyle, by uleczyć obrażenia swojego głównego ciała lub też odnajdywania jej największych ognisk by móc je odtworzyć. Może też w ten sposób wykorzystywać te ogniska magii do tego, by leczyć innych.
Zapomnienie – posiadając tą zdolność jest w stanie zmienić czyjeś, a nawet je usunąć z pamięci osoby, na której użył tej zdolności. Ta zdolność również może być wykorzystywana w przypadku osób z amnezją lub takich, które wyparły traumatyczne wspomnienia. Użycie tej umiejętności wymaga absolutnego skupienia i cierpliwości oraz kontaktu fizycznego z osobą, na której chce użyć tej zdolności.
Czytanie myśli – ten Zaświatowiec jest w stanie odczytać myśli osoby w zasięgu wzroku. Umiejętność ta najlepiej działa na ludzi, zaś w przypadku bogów i niektórych Zaświatowców użycie jej może być znacząco utrudnione albo nawet niemożliwe. Również ta umiejętność wymaga od Chodzącego w Snach skupienia i patrzenia na osobę, której myśli chce odczytać.

Nastawienie do:

  • Ludzi – ludzie budzą w nich różnorakie uczucia – mogą ich szanować albo gardzić nimi. Względem nich te wszystkie uczucia mogą się ze sobą łączyć. Jedno jest pewne – potrzebują ich do tego, by względnie normalnie funkcjonować. By to było możliwe, potrzebują mieć dostęp do ich sfery marzeń sennych.
  • Bogów – Tak, jak w przypadku ludzi, bogowie mogą budzić w nich różnorakie uczucia, które mogą się ze sobą łączyć. Muszą jednak pamiętać, że powstali także za sprawą wiary wielu bogów. Również nie powinni ich lekceważyć, nawet jak dorównują im posiadaną mocą.
  • Inni Zaświatowcy – Do większości Zaświatowców mogą początkowo podchodzić neutralnie i indywidualnie, bez jakichkolwiek uprzedzeń. Wszystko zależy od sytuacji i atmosfery, w jakiej przebiegało spotkanie z innymi Zaświatowcami.


Ostatnio zmieniony przez Sawney dnia Pon Paź 09, 2017 1:31 pm, w całości zmieniany 4 razy
avatar
Sawney

http://luciferum.forumpolish.com/t176-sawney http://luciferum.forumpolish.com/t177-sawney http://luciferum.forumpolish.com/t178-zadzwon-do-sawneya

Powrót do góry Go down

Re: Zaświatowcy: Chodzący w Snach

Pisanie by Luciferum on Wto Paź 03, 2017 12:03 am


Akceptuję!
space
Wielu pragnie mieć dobre sny.
To cudownie że w Luciferum zamieszkają Ci, którzy zadbają o spokojne sny.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach