Stara część cmentarza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Stara część cmentarza

Pisanie by Luciferum on Sro Wrz 27, 2017 9:33 pm

obrazek
Cmentarz można podzielić na trzy strefy: starą, zaniedbaną i tą stosunkowo nową. Stara, zaniedbana... czasem mówi się, że nawiedzona część cmentarza. Ile w tym prawdy? Ciężko powiedzieć. Pewne jest, że trzeba bardzo uważać, odwiedzając ten sektor. Łato jest się potknąć lub obić sobie kolana na nagrobkach. Łatwo jest również wpaść w dziurę przygotowaną pod pochówek, która nigdy nie została wykorzystana. Ponoć własnie w tej części cmentarza najłatwiej spotkać Śmierć.
avatar
Luciferum

Kieszenie : Wszystko co potrzeba, by zmienić świat na lepsze.
http://luciferum.forumpolish.com/t36-wzor-karty-postaci#48 http://luciferum.forumpolish.com/t37-wzor-informatora#50

Powrót do góry Go down

Re: Stara część cmentarza

Pisanie by Loredana Cattaneo on Czw Lut 08, 2018 11:20 am

Nie patrzyła w którą stronę idzie. Była jak w transie. Nie zważała na mijane budynki. Równie dobrze mogłaby skończyć w wodzie ze zdziwieniem odkrywając, że się topi. Tymczasem szła jak oczarowana. Zaufała bezgranicznie tej swoistej nawigacji. Te elektroniczne potrafiły być zawodne. Magiczna - prowadziła ją bezbłędnie. Bezpiecznie dotarła do starej części cmentarza. Ból był nieznośny, a jednak nakazywał jej iść w swoim kierunku - otrzymała częściową nagrodę. Dopiero na tej poświęconej ziemi - ból zelżał. Wtedy rozejrzała się uświadamiając sobie gdzie jest. Musiała iść przez jakiś czas. Musiała stracić poczucie czasu podążając za sygnałem. Nie przychodziła tu z własnej woli. To nieznośne uczucie towarzyszące za każdym razem, gdy przekraczała ogrodzenie tego miejsca. Nie potrafiła nigdy wyzbyć się uczucia, jakby coś ją obserwowało. Dzisiaj, doprawione bólem głowy - wydawało się jeszcze bardziej rzeczywiste. A może wszystkie poprzednie razy to tylko wytwór jej wyobraźni - dziś było inaczej? Realniej? Może to ten ból? Może coś zupełnie innego? Normalnie - zastanowiłaby się nad tym. Teraz nie bardzo miała na to siłę. Odczuwała skutek uboczny bólu głowy. Ostatnie czego potrzebowała to zbezczeszczenie tych nagrobków. Może ci wszyscy pogrzebani tam ludzie tylko śpią? Może ktoś ich zbudzi? Jak w jednym z tych horrorów. W końcu - to było Luciferum. Wszystko było możliwe. A jednak - nie powstrzymało jej to przed dalszymi poszukiwaniami. Rozglądała się w poszukiwaniu miejsca, skąd mógł dochodzić ten niepokojący sygnał. Było dość ciemno. Wyciągnęła zapałki. Odpaliła jedną. Przeniosła ten ogień na jeden z okolicznych krzaków. Potrzebowała trochę więcej światła, by widzieć. Trochę więcej ognia, by móc z niego zaczerpnąć trochę mocy. Zaczęła swój taniec by móc rozświetlić sobie ścieżkę ognikami.
avatar
Loredana Cattaneo

Kieszenie : smartfon, srebrny mrdalion z wisiorkiem, zapałki
http://luciferum.forumpolish.com/t294-loredana-cattaneo#875 http://luciferum.forumpolish.com/t295-loredana-cattaneo#880 http://luciferum.forumpolish.com/t296-kontakt-z-loredana#881

Powrót do góry Go down

Re: Stara część cmentarza

Pisanie by Sawney on Pią Lut 09, 2018 1:34 am

Loredana rozglądając się nic nie dostrzegła. Źródło tego magicznego sygnału mogło być znacznie lepiej ukryte poza jej wzrokiem. Rozświetlenie otoczenia było dobrym pomysłem. Ogień bardzo ładnie zapłonął. Za sprawą działań czarodziejki także zapłonęły liczne wesołe ogniki, oświetlając całkiem tę część cmentarza.
Użycie mocy przez Loredanę doprowadziło do czegoś, co mogło zaskoczyć czarodziejkę – na jednym z zabytkowych nagrobków mogła dostrzec inne źródło światła. Nie było ono stworzonym przez nią i było znacznie słabsze, bardziej migotliwe. Zdawać by się mogło, że lada moment zniknie, pozostawiając po sobie niewielką kupkę pyłu.

_________________
Tym kolorem piszę, gdy jestem MG (#e0c166)
avatar
Sawney

http://luciferum.forumpolish.com/t176-sawney http://luciferum.forumpolish.com/t177-sawney http://luciferum.forumpolish.com/t178-zadzwon-do-sawneya

Powrót do góry Go down

Re: Stara część cmentarza

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach